Yeni Ay’ı meditasyonla karşılayın: Zaman, ilerleme zamanı

2021’in ilk Yeni Ay’ına 13 Ocak, Çarşamba günü merhaba diyoruz. Satürn ve Pluton’un hizalanmalarının etkisinde gerçekleşecek Yeni Ay, 2021 yılının bize neler sunacağına dair işaretlerle yaşamlarımıza geliyor.

Keşke o zaman şu an bildiklerimizi bilseydik!

Ocak 2020’den beri yaptığımız yolculuğu, yaşamlarımızda gerçekleşenleri, öğrendiklerimizi, deneyimlerimizi, katettiklerimizi hatırlatan anılarımızın bazılarını gün yüzüne çıkarıyor. Ocak 2020’den beri ne kadar büyüdüğümüzü, olgunlaştığımızı, yaşamlarımızın nasıl değiştini hatırlatmak için.

O eski sen yok artık orada, o yeni ben var şimdi burada! Geçen sene, şimdiye kadar deneyimlediğimiz astrolojik hizalanmalar arasında fazla sık rastlanmayan hizalanmalar içinde yaşadık. 2021’in çok da büyük farkı yok, fakat bu sefer farkı yaratan deneyimlerimiz, öğrendiklerimiz! Ortaya çıkan enerjileri özümsediğimiz bir dönemden geçiyoruz aslında. Bu yeni ay zorlayıcı olarak nitelendirilsede aslında biz hazırız. Çünkü yaşadığımız her şey, deneyimlediğimiz her şey bizi hazırladı. Geçmişten bir şeyler ortaya çıksa bile bu bizi zorlayacak bir durum değil, tam tersi bize yol gösterecek bir yansıma olacak. Son 12 ayda nasıl ilerlediğimizi, bu kadar yolu bazen korku bazen güvenle, bazen düşerek çoğu zaman yeniden ayağa kalkarak devam ettiğimizi işaret eden bir 12 ay hatırlatması olacak.

Artık ilerlemeye hazırız. peki ilerlerken önceliğimiz neler? Halen geçmişin hizmet etmeyenlerini, bize zarar verenlerini yanımızda hatta sırtımızda taşımaya devam ediyor muyuz? Halen geçmişin anılarına dalıp, geleceğin endişeleri içinde bu andan kopuk mu yaşıyoruz yoksa her şeyimizle şimdide ve bu anda yaşadığımız her şeyin farkındalığı ile miyiz? Yaşamlarımızda yeni anlam yarattığımız alanlar oluştu mu? Yeni ayların özelliği niyetler için en uygun dönem. Bu yeni ay ise geçmişten referans alarak niyet etmek yerine yeni yaşamlarımızın ışığında yani şimdide niyet etmeye davet ediyor bizi.

Yeni ay için niyet belirlemek istersen, niyet odaklı yeni ay özel yoga akışını deneyebilirsin.

✦ ☾ YENİ AY Yoga Akışı ☽ ✦ Niyetlerini Söyle ve Hizalan #yeniay #evdeyoga #meltemileyoga

Artık geri dönüş yok, şimdi ilerleme zamanı!

Oğlak burcunda yeni ay her zaman köklenme ilhamı verirken aynı zamanda yer yüzü, atalarımız ve köklerimizle olan bağımızı tazelememiz içinde harika bir zamanın habercisi. Yeni ayın etrafında gelişen dengemizi bozacak enerjiler karşısında, tazelediğimiz bu bağlar yeniden dengemizi bulmamıza yardımcı olacağını da astrologlar hatırlatıyor. Kozmik hava şoklar, ani çıkışlar veya düşüşlerin habercisi durumunda. Görünen o ki çek it dinamiğinin etkisinde ayrımcılığa doğru gidebiliriz. Bu da bizi bazı zamanlar yalnız hissettirebilir. Uranus, Mars ve Lilith aktif durumda ve bunların etkisinde şok edici haberler alabilir veya sürpriz değişimler yaşayabilir, bazı hava olaylarına şahit olabiliriz.

Yeni Ay’da niyet etmemizin sebebi yeni bir şeylere başlamak, adım atmak için uygun bir dönem olmasından dolayı. Daha önce yenilik olarak attığınız adım veya başladığınız yeni bir proje varsa üzerinden geçmenin tam zamanı. Çünkü yeni aylar tekrardan deneyebilmemiz için bize fırsatlar sunuyor. Özellikle bu dönem zor kararları verirken kendiliğinden öze güven ve netliğin ortaya çıktığını fark edebilirsiniz.

Hangi zorluk karşımıza çıkarsa çıksın, hangi sürprizli durum oluşursa oluşsun; en yüksek dağın tepesine tırmanma, okyanusun en derinlerine dalma yeteneğine sahibiz. Önümüze çıkan her şeye karşı üstesinden gelme gücüne sahibiz. Bu yeni aya özel meditasyon Salı akşam 21:00’de Uplifers instagram hesabında canlı yayında, unutma.

İlginizi çekebilir: Yılı dolunayla kapıyoruz: Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay bizi nasıl etkileyecek?

Meltem Fakabasmaz Yoga Terapi, Nefes ve Meditasyon Eğitmeni
İstanbul’da doğdum. Anaokulundan lise sona kadar okuduğum FMV Işık Lisesi’ni tamamlayarak Endüstri mühendisliği okumak için rotamı Kıbrıs’a çevirdim. 4 sene sonunda okul ikincisi olarak ... Devam