Yengeç dolunayı kapıda: Burçları neler bekliyor?

Merhaba sevgili dostlar, Ocak ayının sonunda doğru geliyoruz ve 18 Ocak günü Yengeç burcunda 9. evde sabah saatlerinde bir Dolunay yaşayacağız. Dolunaylar her şeyin açığa çıktığı, hiçbir şeyin gizli kalmadığı zamanlar. Cebinizde sakladığınız, dert edinip de söyleyemediğiniz ne varsa hepsinin döküleceği zamanlar. Keza gökyüzüne baktığımızda Güneş Plüton kavuşumu, Venüs retrosu, Merkür retrosu, Satürn kavuşumu, kısacası Allah ne verdiyse var…

Öncelikle göksel kombinasyon zorlu. İletişim, ticari konular, finansal anlamda her şeyin karmakarışık olduğu bir sürecin içindeyiz. Netice itibarıyla bu dönem kendi evimizde ortaya çıkan olumsuz tarafları çözme zamanları. Venüs retrosu ve Merkür retrosu ile gökyüzü bize diyor ki: “Kendine dön, eksi-artı neyin varsa ortaya dök, kendini toparla.” Yani, her koyun kendi bacağından asılır. Eğer ki bizler kendimizi toparlarsak çok güzel bir şekilde buradan çıkarız. Ama biz kendi kusurlarımıza bakmayıp başkalarına bu kameraları çevirirsek o zaman maalesef sonumuzun geldiğinin bir göstergesidir. Lütfen öncelikle bir içeri dönüp kendinizi eleştirin; nerelerde hata yapıyorsunuz, ne sonuçlar alıyorsunuz? Bunları iyice analiz edin.

Dolunay değişim ve dönüşümü simgeliyor.

Dolunay aslında bizim değişim ve dönüşümümüzü sağlıyor. Mikro olarak biz değişip dönüştükçe makroya da etki edecek kelebek etkisidir bu. Hastalıkların pik yaptığı bir süreç olacak, havaların soğuduğu bir dönem olacak, enflasyonun gerçekten bizleri rahatsız ettiği bir süreç olacak. Haliyle doğalgaz ve elektrikte olan artışlardan dolayı enerji kesintileri yaşayabiliriz. Özetle kibriti, mumu evden eksik etmeyelim derim. Bu süreçte okulların kısa bir tatil sürecine girmesi olası. Aynı zamanda radikal anlamda banka sistemi ile ilgili sonuçlar yaşayacağız. Belki bazı bankaların iflası, konkordatosu gibi olumsuz konular gündeme düşebilir. Dolayısıyla zorlu bir dolunay.

Fakat her zorluğun yanında bir de kolay var. Burada kolay olan hiçbir şeye bulaşmadan, yeni bir işe ya da ilişkiye başlamadan, olan birikiminizi koruyup ani yatırımlar yapmadan ilerlemektir. Gökyüzünde Merkür ve Venüs retrosu varken Ocak ayı içinde bunlara dikkat etmeli ve izlemede kalarak ilerlemeliyiz. Dış güçlere uymadan, kapılmadan bu dönemi geçirin diyorum.

Bahsettiğim dış güçlere şöyle örnek verebilirim… Örneğin Venüs retrosu sana aşkı hatırlatacak, Merkür retrosu kafanı bulandıracak. Bütün bunlar bu dönem için ani yanlış kararlar vermemize yol açabilecek olumsuz etkilerdir. Bütün bu dış etkilere karşı kulağını kapatıp beklemede kalarak bu süreçte olumlu yol alabileceksiniz. Bununla birlikte dolunay Yengeç burcunda gerçekleştiği için aile ve yuva teması ön plana ön çıkıyor. Ayrıca vatan ve yurt konuları, kadın temaları da gündemde olacak. Otorite figürleri ile ilgili problemler de yaşamamız söz konusu.

Gelelim burçlara etkilerine…

Koç ve yükselen Koçlar

Dolunay 4. evinizde. Aile teması, aile büyükleri, ev, gayrimenkul alım-satım, miras konuları ve evlilik teklifleri bu dönemde ön plana çıkacak fakat bu konularla ilgili radikal kararlar vermeyin derim. Burada meydana gelen sorunları çözüm odaklı olarak çözmeye çalışın. Fevri bir şekilde harekete geçmenizi tavsiye etmiyorum.

Boğa ve yükselen Boğalar

3. evinizde gerçekleşen bir Dolunay var. Kardeşler ve yakın çevrenizle alakalı haberlerle karşılaşabilirsiniz. Bunlar olumlu ya da olumsuz olabilir. Size dost bir burçta gerçekleşen bir dolunay bu. Bu dönemde iş teklifi gelebilir, yakın çevrenizle ilgili evlilik haberleri alabilirsiniz, terfi durumları söz konusu olabilir ya da ani bir tatil planı ortaya çıkabilir. Fakat bunların hepsinde bir aksaklık yaşamanız olası. Bence bu dönem gelen tekliflerle ya da edineceğiniz müşterilerle ilgili birtakım sorunlarla karşılaşmamak adına mümkün mertebe seviyeli ve sakin bir şekilde davranın. Sizin için iyi olacaktır.

İkizler ve yükselen İkizler

Dolunay finansal anlamda sorunlarınızı ortaya çıkaracak. Burada gelirinizle ilgili daha fazla ne yapabilirsiniz, bunu düşünmelisiniz. Çünkü finansal olarak bütçeniz eksi bakiye veriyor, ek kazançlar elde etmeniz söz konusu, buraya odaklanabilirsiniz. Benim size tavsiyem eskiye gidin ve daha önceki fırsatları karıştırın. Muhakkak oradan bir çıkar yol bulacaksınızdır.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Kendi burcunuzda gerçekleşecek olan bu dolunay hem ilişkinizi hem iş hayatınızdaki sorunları parlatıyor. Bunlar ön plana çıkacak. Sakin olun, izlemede kalın. Çünkü siz duygusalsınız ve duyguyla hareket ettiğinizde enerjinizin düşmesi olası. Mümkün mertebe olayların gidişatına göre sakin kalarak ve mantığınızı kullanarak hareket ederseniz sizin için çok çok daha iyi olacaktır.

Aslan ve yükselen Aslanlar

12. evinizde gerçekleşen bir dolunay var. Sizin dışınızda kadersel bir şekilde sizden saklanan ne varsa açığa çıktığı, sorunların ortaya döküldüğü bir süreci deneyimleyeceksiniz. Bu durum sizi kadersel olarak gerçekten etkileyebilir. Özellikle Aslan burcunun ilk haftasında doğanların gerçekten zorlanacağı bir dolunay söz konusu. Aynı zamanda sağlıkla ilgili sıkıntılarla karşılaşmanız muhtemel bu süreçte. Sakin olun, kendinize iyi bakın ve olayların sizin tekamülünüz için gerçekleştiğini bilin. Farkındalıkla kalbinizin gücünü ve ne kadar cesur olduğunuzu bilerek zorlukları göğsünüzde yumuşatın diyorum.

Başak ve yükselen Başaklar

Sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla ve grup çalışmalarınızla ilgili konularda sonuçları deneyimleyeceksiniz bu süreçte. Bunların size birtakım katkıları olabildiği gibi haritanızın niteliğine göre sorunları da beraberinde getirebilir. Aşk hayatınız, çocuklar ve eğitim konularında da problemler söz konusu. Yalnız bu dönem karşınıza çıkacak olan iş fırsatları, tatil projeleri gibi konularda lütfen biraz bekleyin diyorum. Aynı zamanda yeni bir iş, yeni bir aşk için henüz göksel konum bize “Evet” demiyor. O yüzden gökyüzüne tabi kalıp izlemede kalmanızda yarar var.

Terazi ve yükselen Teraziler

Yengeç dolunayı sizin kariyer evinizi parlatmakta. Kariyerinizle ilgili belki yeni bir kararın arefesindesiniz, belki sektör değiştireceksiniz ya da emekliye ayrılacaksınız… Yalnız şu anda karar vermek için gerçekten çok erken. Mümkün mertebe bu dönemde liste yaparak sol tarafa eksileri, sağ tarafa artıları yazın. Sizin için doğru olan neyse onu zaten iç sesiniz ve deneyimleriniz gösterecektir. Ayrıca aile teması, aile büyükleri, yuva ve ikili ilişkilerle ilgili de radikal bir karar vermeniz söz konusu. Ancak unutmayın, keskin sirke küpüne zarar. Gökyüzü bu konumdayken bir karar almak için henüz çok erken. Lütfen izlemede kalın sevgili Teraziler.

Akrep ve yükselen Akrepler

Yengeç dolunayı sizi yüksek eğitim, seyahatler, yabancılarla ilgili olan konular, mahkeme gibi olaylarla yüzleştirecek. Fakat ne yaşarsınız sizin hayrınıza olacak. Bu süreçte herhangi bir şekilde bir seyahat, eğitim, mahkeme kararı gibi durumlara kalkışmayın çünkü gökyüzü uygun bir kombinasyonda değil. Bu dönem izlemede kalın diyorum. Yaşanan her şeyin hayrınıza olduğunu bilerek ilerlerseniz daha iyi bir süreç ilerleyen günlerde sizi bulacaktır.

Yay ve yükselen Yaylar

Yengeç dolunayı ödemeler alanınızı parlatıyor. Bu demektir ki krediler, borçlar, vergiler, başkalarından elde ettiğiniz gelirlerle ilgili problemler önünüze serilecek. Yani, paraya ihtiyacınız var, bütçe açılmış bir vaziyette. Bunu toparlamak için neler yapmalısınız? Altını çizerek söylüyorum: Aniden harekete geçmeyin, herhangi bir şekilde ek bir para bulmaya ya da kredi almaya kalkmayın. Özetle bu dönemi daha çok tasarruf ederek, harcamalarınızı kısarak geçirirseniz sizin için daha güzel bir sonuç önümüzdeki aylarda gelecektir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Yengeç dolunayı 7. evinizi parlatıyor. İkili ilişkileriniz ve iş ortaklarıyla ilgili olan sorunlar meydana çıkacak, bunlarla ilgileneceksiniz. Ancak ani kararlar vermekten kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu süreç size “İzlemede kal, değerlendir” diyor. Alacağınız herhangi bir ani kararın ilerleyen günlerde sizi üzmesi mümkün. Bununla birlikte ayrılık kararı olsun, evlilik kararı olsun, ilişkilerle ilgili beklemenizi öneririm. Şubat’ta karar verin. İş hayatı, kariyer, ortaklıklar, ilişkiler gibi alanlarda yeni bir sürece başlamanızı şu dönem tavsiye etmiyorum. İzlemede kalın. İnanın sizin için çok daha hayırlı olacak.

Kova ve yükselen Kovalar

Yengeç dolunayı sağlığınız, evcil hayvanlarınız ve günlük akışınızla ilgili var olan sorunları ortaya çıkaracak. Bu dönemde özellikle kendinize dikkat etmenizi tavsiye ederim. İzole kalırsanız daha iyi olacaktır. Aynı zamanda mental olarak da enerjinizi yükseltirseniz daha güzel bir süreç olacak sizin için. Evcil hayvanlarınızın veteriner kontrollerini ihmal etmeyin. Unutmayın ki onların sağlığından biz sorumluyuz. Sorumluluklarınızı bilerek hareket ederseniz bu dönem sizin için daha iyi olacaktır.

Balık ve yükselen Balıklar

Aşk hayatınızı canlandıran, aslında sorunları ortaya çıkaran bir dolunay gerçekleşecek. Enerjinizin yükseldiği dönemler… Kalbiniz boşsa yeni biri ile tanışmanız, çocuk sahibi olmaya karar vermeniz, yeni bir ilişkiye başlamanız ya da yeni bir hobi edinip eğitim almanız bu dönem ihtimal dahilinde. Ancak bu konularla ilgili ani kararlar almanızı tavsiye etmiyorum. İyice düşünüp incelemeniz ve kararlarınızı önümüzdeki süreçte vermeniz daha iyi sonuçlar getirecektir. Aynı zamanda gerçeklerle sizi duygusal anlamda yüzleştirecek bir dönem olacak bu. Yalnız unutmayın ki Jüpiter sizin burcunuzda ve size çok büyük bir destek sağlıyor, şansı da beraberinde getiriyor. O yüzden bu yılı çok iyi değerlendirmenizi istiyorum. Hayallerinizi hedeflere, hedeflerinizi de gerçeğe dönüştürmek için potansiyeliniz var sevgili Balıklar, en iyi şekilde değerlendirin.

Gökyüzünü parlatan dolunayın hem cebinizi hem de evinizi aydınlatması dileğiyle. Görüşmek üzere, şimdilik hoşça kalın…

Arzum Koyuncu YouTube kanalıma abone olmayı, beğenmeyi ve yorum bırakmayı da unutmayın.
Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın:
Instagram @arzumkoyuncu 
Twitter ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: 2022 burç yorumları: Yeni yılda hangi burcu ne bekliyor?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam