2022 burç yorumları: Yeni yılda hangi burcu ne bekliyor?

Yeni bir yıla girmiş bulunuyoruz. Peki, 2022 yılında burçları neler bekliyor?

Koç ve yükselen koçlar

Size arzu ettiklerinizi yaşatacak bu dönemde çevrenizden güzel destekler alacaksınız. Jüpiter’in hayatınıza katkısıyla Aralık’ın sonundan 10 Mayıs’a kadar farkındalığınızın artacağı, egonuzla yüzleşerek kendinizi geliştireceğiniz bir süreç başlıyor. Yılın ilk dört ayı meditasyon yaparak enerjinizi yükselteceksiniz. Ardından Mayıs ve Ekim arasında arzu ettiklerinizi yaşayacağınız, mutlu olacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Kendi burcunuza geçiş yapan Jüpiter size aşk, bolluk ve bereketi getirecek. Eğer eşiniz yoksa ruh eşinizle karşılaşabilirsiniz. Mutlu olacağınız, çift olacağınız, çocuk sahibi olacağınız zamanlar… Ayrıca işinizle ilgili kariyerinizde güzel bir sürecin de arifesindesiniz.

Kendi burcunuza geçen Şiron sayesinde hem kendinizi bedenen iyileştirirken hem de sizin gibi sorunlu kişilere de destek vereceksiniz. Bu yılki tutulmalar para, yetenek ve öz değerlerinizle ilgili sınavları önünüze getirecek. Bununla birlikte var olan yeteneklerinizi geliştirmeye ve yatırım yapmaya istekliyseniz size gökyüzünden destek var. Başkalarının parasını yönetmeyle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca cinsellikle ilgili problemler bu dönem önümüzdeki bir buçuk yıllık süreç içinde yaşanabilir.

Venüs retrosu 2022’de kariyer evinizde ve burada profesyonel anlamda sıkıntılar yaratacak. Eski fırsatlar ve sizinle uğraşacak olan hemcinsleriniz söz konusu olabilir. Eğer kadınsanız başka bir kadın figürü tarafından ayağınız kaydırılmaya çalışılabilir. Mars retrosu Ekim’in sonunda gerçekleşecek ve bu da sizi özellikle mental anlamda zorlayacak. Yakın çevreniz ve akrabalarınızla tartışmalarınız söz konusu. Kardeşinizle iyi geçinmenizi tavsiye ederim. Şanslı bir dönemdesiniz, kıymetini bilin, iyi değerlendirin. Tutulmalar finansal anlamda sizi sınava tabi tutacak. Bu sene kendi gerçeğinizle yüzleşme ve yeteneklerinizi kullanarak para kazanma zamanı…

Boğa ve yükselen Boğalar

2021’de kariyerinizle ilgili sıkıntılar yaşadığınız dönemler oldu. 2022’de de kariyerinizi derleyip toparlamakla uğraşacaksınız. 1991-93 yıllarında neler yaşadınız ve kariyerinizde neler oldu? Bu yıllar temel taşınızı oluşturuyor. Kariyerinizden geçen Satürn uzun vadeli bir şekilde hedeflerinizi gerçekleştirmenize aracı; tabii bu kolay olmayacak. Aynı zamanda kendi burcunuzdaki Uranüs‘ün etkisiyle farkındalığınız gittikçe artmaya başlıyor. 2018’den beri bu etkiyi yaşıyorsunuz. Uranüs sizi büyütmek adı altında beklenmedik durumlara maruz bırakabilir. Kaza ve yaralanmalar olası. 2026’ya kadar kendinize dikkat ederek farkındalığınızı düzeltmeniz lazım.

Eğer 1-10 Mayıs arasında doğduysanız daha güçlü bir şekilde kaderi yaşayacaksınız. Bu dönem eğer işiniz yoksa teknoloji ağırlıklı bir sektörde çalışmanız size iyi gelecektir. Daha rahat, daha keyifli bir iş enerjinizi yükseltecektir. Eylül ve Ekim ayında 2021’de ne ile zorlandıysanız, sağlığınızla ve seçimlerinizle ilgili günlük akışta sıkıntılar yaşamanız olası. Ayrıca önümüzdeki bir buçuk yıllık süreç içinde kendi geleceğinizi yapılandırırken kendinizi daha iyi tanıyacak, değerinizi bilecek ve yeteneklerinizi geliştireceksiniz.

Jüpiter size çevrenizden, yeni sosyal alanlardan gelecek destekleri de beraberinde getiriyor. Maddi olarak kalkınacağınız bir dönem. Ocak-Mayıs ve Ekim-Aralık ayları arzu ettiğiniz hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ilkbahardan sonbahara kadar olan süreç, derinlemesine kendinizi keşfedeceğiniz, şifa yeteneklerinizin de ortaya çıkacağı zamanlar. Tutulmalar kendi burcunuzda ve karşıt kastınızda gerçekleşeceğinden hedeflerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirecek enerjiye sahip olacaksınız.

Bununla birlikte partnerinizle birlikte ve varsa şirket ortaklarıyla ilgilenmek, sorunlarınızı çözmek sizi daha iyi bir kişi yapacak. Venüs retrosu Ocak ayında gerçekleşeceğinden bu dönem izlemede kalmanız size fayda sağlayacak. İlişki ve finansal yatırımlar size zarar verebilir. Mars retrosu Ekim ayında gerçekleşecek ve kendinizi enerjetik olarak iyi hissederken aşırı güvenle yanlış kararlar vermeniz muhtemel. Bu dönemde yabancılarla olan iletişiminiz ve eğitim gibi konularda atışmalara dikkat!

İkizler ve yükselen İkizler

Daha işleriniz bitmedi, özellikle önümüzdeki bir buçuk yıllık süreç içinde kendinizi büyüteceksiniz. Reenkarnasyon, meditasyon ve mistisizm ile ilgileneceksiniz. Geçmişinizle, travmalarınızla yüzleşme, onlara veda etme zamanı. Ayrıca sürpriz bir şekilde enerjiniz büyürken bolluk ve bereketiniz de artacak. 2022’de kendinize daha fazla vakit ayıracaksınız. Aynı zamanda sağlığınızla ilgilendiğiniz, kendi değerinizi bileceğiniz zamanlar. Satürn 2022’de eğitimle ilgili alanlarda sizi daha iyi bir noktaya getirebilir.

Bununla birlikte yabancılarla ilgili gelişmeler yaşamanız, seyahatlere çıkmanız ve yeni kültürlerle tanışmanız olası. Venüs retrosu eski fırsatları yeniden karşınıza çıkabilir. Bu sene Mars retrosu sizi sınayacak. Mars retrosu kendi burcunuzda olacağı için olası kavga ve tartışmalara dikkat! Sakin olmakta fayda var. Mayıs-Ekim arasında yer değişikliği yaşamanız, yeni organizasyonlara, yeni bir eğitime katılmanız olası. Jüpiter zam, yeni bir kariyer ve bulunduğunuz pozisyonu sağlamlaştırma gibi katkılarda bulunacaktır. Sanal ortamda kendinizi daha çok göstermeniz olası. Tutulma hattına geldiğimizde sakinleşmenin büyümenize katkısı olacaktır. Varlığınızın ne istediğine odaklanın, dışarıdaki baskıların ve yönlendirmelerin sizi yönetmesine izin vermeyin. Ruhsal dengenizi bulacağınız önümüzdeki bir buçuk yıllık süreçte bunları deneyimleyeceksiniz. Merkür retrosu kendi yönetici gezegeniniz olduğu için bu yıl Ocak-Mayıs ve Eylül-Aralık sonunda mümkünse dikkatli bir şekilde hareket etmekte fayda var.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

2021’de finansal anlamda zorluklar, sıkıntılar yaşadınız. 2020’den beri ikili ilişkilerle sınandınız. Şimdi 2022 size daha iyi gelecek. Mayıs’a kadar olan süreç eğitim, eğitmenlik, yayıncılık alanlarında şans ve hediyelerini kucağına bırakacak. Ardından Mayıs-Ekim arası kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler olası, gayretlerinizin karşılığını alabileceksiniz. Venüs retrosunda kariyer hayatınızda sizi zorlayacak kadın figürlere dikkat! Ayrıca eski iş ve aşkların yeniden gelmesi olası. Mars retrosu sizi zorlayacak, hayatınızda zorluklar artabilir. Kendinizi yetersiz hissetmeniz söz konusu, ne söylediğinize dikkat etmelisiniz. Tutulma hattı ise sizi daha çok işbirlikleri ve yakın çevre konularında sınava tabi tutarken kariyerinizde yeni eğitimler, yeni çevre, yeni iş fırsatları yaşamanız muhtemel.

Aslan ve yükselen Aslanlar

2020 yılından beri zorlu sınavlara tabi tutuldunuz. 2022 ise aile, yakın arkadaşlar konularında kimin dost kimin düşman olduğunu fark ederek ilerleyeceğiniz bir yıl olacak. Ayrıca aşktan yana da sınanmanız cabası. Eski aşklarınızla Ocak ayında karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte kariyer ve özel hayatınız Eylül-Ekim ayında gündemde olacak. Ocak’tan Mayıs’a kadar olan süreç içinde okültizm, cinsellik ve miras konuları gündeminizde olacak. Mayıs-Ekim arasında eğitim, tatiller, yabancılarla olan çalışmalarınız ön planda olacak. Ekim sonrası Aralık sonuna doğru yine aşk hayatınız, başkalarından elde ettiğiniz gelirler, cinsellik, miras konularıyla ilgili sınavlar vermeniz söz konusu. İlişkiler ve iş birlikleri yapacağınız kişilere, firmalara yıl sonunda dikkat! Yılın son altı ayında kariyerle ilgili şansınız yükselirken, arada düşmanlarınız ayağınızı kaydırmaya çalışabilir. Tutulma hattında kariyer ve yuva temaları ön planda. Bu yıl kariyerde ilerleme, evlilik, aile temaları ile ilgili kararlar alma zamanı.

Başak ve yükselen Başaklar

2022 yılı sizin için bol sürprizlerle dolu bir yıl. 2021’den beri hem günlük hayatınız hem de sağlıkla ilgili konularda sınav verdiniz. 2022’de Satürn hala sizi eğitmekte… Ocak ayından Mayıs’a kadar ve Ekim’den Aralık sonuna kadar olan süreç şanslı bir dönem. Hem iş hem de aşk hayatınızda kendinizi iyileştireceğiniz, kalbinizin boşsa dolacağı, evlilik ve iş kurma gibi konulardan yana şansınızın açık olduğu zamanlar. Venüs retrosu Ocak ayı boyunca aile, yuva temalarıyla ilgili problemler verirken, Merkür retroları sizi aşkta ve kariyer alanınızda zorlayabilir. Tutulmalar, eğitim-öğretim, yazma, yayınlama, sözleşme ve kariyer evinizi sınayacak. Bu yıl seyahat ve eğitim alanında gelişmeler yaşayacaksınız. Ayrıca yakın arkadaşınız ve kardeşlerinizle ilgili eski konuların gündeme gelecek, ne ekerseniz onu biçeceksiniz. İmzalamış olduğunuz sözleşmelerin bu yıl başınızı ağrıtması ihtimali var. Merkür yönetici gezegeniniz olduğundan retro dönemlerinde enerjiniz düşebilir. 2022’de Jüpiter’ in katkısıyla enerjinizi yükselteceksiniz.

Terazi ve yükselen Teraziler

Bu yılki şansınız yeni yerler, yeni ofis alanlarında olacak. Bununla birlikte yalnızlığınızı giderecek bir evcil hayvan sahiplenmeniz olası. Kendinizi daha zinde ve iyi hissedeceğiniz zaman dilimi Ocak-Mayıs dönemleri ile Ekim’den Aralık’a kadar olan süreçler. Ekim-Mayıs arası işlerinizde büyük gelişmeler yaşarken mutlu olacağınız evlilik, işe girme ve iş kurma gibi durumlar olası.

Retrolar hayatın gerçeği, Merkür retrosu kendi elementinizde gerçekleşirken hayatınızla ilgili yarım kalmış işlerinize odaklanabilirsiniz. Venüs retrosu nedeniyle Ocak ayında aile, yuva ve aile büyüklerinizle ilgilenmek durumunda kalmanız söz konusu. Eylül-Ekim aylarında geçen sene uğraştığınız konular, aşk, çocuklar ve mahkeme ile ilgili alanda sizi zorlayabilir. Ayrıca kandırılmaya açık zamanlar. Mars retrosu Ekim sonunda başlayacak. Yabancılarla ilgili işleriniz, uzak akrabalarınız ve sosyal medya konularında zorlanabilirsiniz. Tutulma hattı para, gelir-giderlerinizi ve ortak gelirlerinizi yeniden düzenleyecek. Yeni ek gelir bulma gayretleriniz, belki de var olanı iptal etmeniz olası. Bu dönem maddi ve manevi olarak ektiğini biçme zamanı. 2022’de sizi bekleyen sürprizlere ve iyileşmelere hazır olun.

Akrep ve yükselen Akrepler

2022 yılı sizi dönüştürecek, yeni bir siz yaratacak bir yıl. Keza Güney Ay düğümünün kendi burcunuzda bir buçuk yıl boyunca ilerlemesi zorlanacağınızın, adeta küllerinizden yeniden doğacağınızın bir göstergesi. Sakin olun ve olayları akışına bırakın. Ocak-Mayıs ve Ekim-Aralık ayında aşktan yana sevineceksiniz. Evliyseniz çocuk sahibi olabilirsiniz. Ardından Mayıs-Ekim arasında sağlığınıza özen göstererek günlük akışınıza çekidüzen verebilirsiniz. İş verenseniz iyi bir eleman bulmanız olası. Tutulmalar ilişkilerinizde ve iş hayatınızda değişimlere, dönüşüme işaret ediyor. İlişkiniz yoksa hayatınıza yeni bir insan girebilir. Retrolar sizi yorabilir, özellikle aile, yuva ve miras konularında Ocak ayında zorlanabilirsiniz. Ayrıca Merkür retrolarında mental olarak kafanızın karışması mümkün. Mars retrosu Ekim ayı itibarıyla başlıyor, sağlığınıza özen gösterin, kaza ve atışmalara açık zamanlar. Bu yıl partnerinize önem vermelisiniz. Bununla birlikte iş hayatınızı daha düzene sokabilirsiniz.

Yay ve yükselen Yaylar

Bu yıl geçmiş karmalarınızdan hayatınıza giriş yapan aşk ve iş fırsatları ile yıla başlangıç yapıyorsunuz. Yönetici gezegeniniz günlük akışınız, sağlık ve evcil hayvanlar alanına giriş yaparak güzel bir iş ortamı ve sağlıkla ilgili olumlu gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Ardından yakın arkadaşlarınız ve akrabalarınız tarafından sınandığınız zamanlar. Özellikle iş hayatındaki sözleşmelere dikkat! Mental anlamda kendinizi değiştireceğiniz bir yıl. Seyahatler, eğitimler ve sosyal medya konularından yana sınanabilirsiniz. Aşk kapıda mı? Evet. Özellikle Mayıs-Ekim arası hayatınızın aşkıyla karşılaşmanız mümkün. Kalbi dolu olanların ise evlilik teklifi alması olası.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Bu yıl rahatlayacağınız bir yıl. Ticari olarak yeni konulara giriş yapıyorsunuz. İletişim, yurt dışı gibi konularla ilgili kazançlarınız olacak. Mayıs sonrası ev, yuva, alım-satım, miras konuları ile ilgili sürprizler sizi bekliyor. Ardından tekrar yakın çevrenizden destekle işinizde güzel gelişmeler olacak. Finansal anlamda kendinizi test edeceğiniz bir süreç, manevi anlamda da kendinizi iyi hissedeceksiniz. Tutulmalarla aşkta beklenmedik sonuçlar yaşayabilirsiniz, çocuk sahibi olabilirsiniz. Sürpriz gelişmeler size iyi gelecek. Retrolar Venüs’te özel hayatınızı test edecek. Ocak ayında Merkür retroları iletişiminizi sekteye uğratabilir. Ancak sakince ilerlediğinizde kendinizi iyi hissedeceksiniz. Mars Retrosu Ekim ayında sizi zorlayabilir, farkında olun, dikkat! Kaza ve belalardan uzak durun.

Kova ve yükselen Kovalar

2022 yılının ilk beş ayı finansal alanda kazançlar sağlamanız olası. Yaratıcılık, mühendislik alanında başarı sağlayacaksınız. Sanatçıların da güzel gelişmeler yaşayacağı bir dönem. 12 Nisan’da parasal anlamda kazanç sağlayacaksınız. Finansal anlamda para gelirken bir yandan da gidebilir; borç verebilir, sevdiklerinize maddi olarak destek olabilirsiniz. Sosyal medya ve eğitimle ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Yakınlarınızın sürpriz gelişmelerine şahit olacaksınız. Sonbahar sizin için karlı olacak.

Satürn kendi evinizde, sil baştan başlayacaksınız, sınırlarınızı belirleyerek ilerleyeceksiniz. Geçen sene karşılaştığınız genel sıkıntılar Eylül-Ekim ayında tekrar edebilir, dikkat! Retro dönemlerinde kendinizi geriye çekerek hareket edin. Tutulmaların etkisi ev, yuva, aile ve kariyerlerinizde kendini gösterecek. Taşınma, ev alımı, aile büyüklerinizle ilgili sağlık konuları ön planda. Kariyerinizle ilgili ise, Eylül ve Ekim ayındaki tutulmaların etkisiyle başarılı olacaksınız. Kendinizi sil baştan yaratacağınız bir yıl. İlişkilerinizle ilgili bitiş ve başlangıçlar sizi bekliyor. Mart ayı aşk için iyi bir zaman. Nisan-Mayıs aylarında ise finansal anlamda yüzünüz gülüyor.

Balık ve yükselen Balıklar

Yönetici gezegeniniz sizin evinizde. Ocak-Mayıs arasında harekete geçin, sizin için harika bir zaman başlıyor. Karar verin ve ilerleyin. İlkbahardan sonbahara emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Bu dönem kilolara dikkat! Satürn kadersel alanda sizi sınavlara tabi tutuyor. 27 Nisan-10 Mayıs arasında güzellikler sizi bulacak, beklenmedik olaylar, olumlu gelişmeler yaşamanız mümkün. Retrolar sizi üzebilir, duygusalsınız. Ancak siz hiç üzülmeyin, tutulmalar sizin için olumlu gelişmeler yaratacak. Mars retro döneminde sağlığınıza özen göstermenizde fayda var.

İlginizi çekebilir: Venüs retrosu başlıyor: Korkmadan gerçeklerle yüzleşme zamanı

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam