Venüs retrosu başlıyor: Korkmadan gerçeklerle yüzleşme zamanı

19 Aralık -29 Ocak arası Venüs retrosu yaşayacağız. Oğlak’ın evindeki kısıtlamalar yüzünden Afroditimiz, kafası karışık bir şekilde iki ileri bir geri volta atmakta. Dolayısıyla bu süreçte Plüton ile kavuşumu da gerçekleşirken iyice derinlere dalacak. İlişki ve kazancını sorgulamaya başlayacak. Bu onun için acılı olacak çünkü Afrodit parayı, aşkı severken burada sadakati, fedakarlığı ve kefareti söz konusu. Zor bir dönem biz faniler için. Ancak gözlerimizin açılması anlamına geliyor ve kimileri için de bu göksel olay hayatına eski aşklarını ve geç kalmış mutlulukları da getirecek. Sadece aşk için düşünmeyin, eski iş yeriniz sizi arayıp “Gel, tekrar başla” diyebilir. Bu dönem kendinizle baş başa kalarak ilişki ve paraya bakışınızı sorgulayın derim. Bakın bakalım ne arzu ediyorsunuz ve hayat size ne yaşatıyor. Çünkü korkularınızla yüzleşmeden siz kendinizle yüzleşirseniz birçok şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Affetmediklerinizi affedin, küs olduğunuz arkadaşlarınızla görüşün. Moralinizi yüksek tutun. Aşırı tatlıya düşmeniz olası, o yüzden spora daha çok yönelin.

Olumlu günler 26 Aralık, 7-9-12-21 Ocak. Olumsuz günler ise 28-30 Aralık ve 23 Ocak. Bu dönem doğum haritalarında Venüs retrosu olanların şanslı olduğu zamanlar. Ülkemizde ise finansal konularda dolar ve altının yükselişleri göz önünde. Aynı zamanda maalesef ki kadın figürlerle ilgili daha fazla olumsuz haberlerin çıkacağını belirtebilirim.

Burçlara etkilerine bakarsak…

Koç ve yükselen Koçlar

Venüs retrosu sizi oldukça etkileyecek. İkili ilişkilerinizde sınanacağınız, maddi olarak kariyerinizle ilgili kararlar vermek istediğiniz gerilimli bir süreç sizi bekliyor. 29 Ocak’a kadar hem kariyer hem de ikili ilişkilerinizle ilgili ani kararlar vermemenizi tavsiye ederim. Kendinizi garanti altına almak isteyeceğiniz bir dönem.

Boğa ve yükselen Boğalar

Hukuki konular, seyahatler ve eğitimle ilgili konularda problemler yaşayacağınız bir süreç. Uzak akrabalarınızla ilgili sağlık sıkıntıları doğabilir. Bu dönem kaçırmış olduğunuz eski iş fırsatlarının karşınıza çıkması mümkün. Aynı zamanda kalbiniz boşsa eski aşklarınızın bu dönem sizi araması olası.

İkizler ve yükselen İkizler

29 Ocak’a kadar ödemelerinizle ilgili daha temkinli davranmalısınız. Bu dönem ortak gelirlerinizde azalmalar söz konusu. Aynı zamanda eski müşterilerinizin borçlarını ödemesi olası.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

İkili ilişkilerinizdeki finansal problemlerin gün yüzüne çıktığı bir süreç yaşıyorsunuz. İş ortaklıklarıyla ilgili güven sorunlarının da ortaya çıkması olası. Kalbiniz boşsa eski aşklarınız kapınızı çalabilir. Ayrıca daha önce çalışmış olduğunuz firma ya da kurumdan yeni iş teklifi almanız da olası.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Sağlıkla ilgili problemlerin gün yüzüne çıktığı bir süreci deneyimleyeceksiniz bu dönem. Şeker hastalığı gibi ciddi rahatsızlıklarınızın nüks etmesi muhtemel. Eğer çalışan bir Aslansınız eski iş yerinizden iş teklifi olası. Ayrıca bulunduğunuz ortamda daha önce beraber olduğunuz bir kişi tekrar hayatınıza girmek isteyebilir. İşveren bir Aslansınız da ödemelerle ilgili daha önce borç verdiğiniz müşterileriniz ya da borç ödemesini alamadığınız kişilerden ödeme alacaksınız.

Başak ve yükselen Başaklar

Aşk hayatınızda var olan sorunları fark edip ilişkiyi sorgulama zamanları. Aynı zamanda kalbiniz boşsa eski sevgililer sizi sosyal medya üzerinden rahatsız edebilir, geri dönmek isteyebilirler. Ayrıca çocuklarınız varsa onlarla ilgili sağlık ve iletişim problemleri yaşamanız muhtemel. Sağlığınıza özen gösterme zamanları. Olumlu anlamda bakarsak, uzun zamandan beri arzu etmiş olduğunuz hobinizle ilgili ders alma girişiminde bulunabilirsiniz.

Terazi ve yükselen Teraziler

Venüs retrosu sizi oldukça etkileyecek. İşlerinizde aksaklıklar, ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olası. Bu dönemi mümkün mertebe daha sakin ve kendi içinize dönerek geçirmelisiniz. Kalbi boş olanların kapılarını eski aşkların çalması olası.

Akrep ve yükselen Akrepler

Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşleriniz ve onların eşleriyle ilgili birtakım sorunlarla karşılaşmanız olası. Sağlıkla ilgili problemlere dikkat! Önceden vermiş olduğunuz sözleri bu dönem tutmayabilirsiniz. İşlerinizle ilgili aksaklıklar, ödemelerde uzatmalar söz konusu. Eski çevrenizden tanıdığınız arkadaşlarınızın içinden sizden hoşlanmış olanlar duygularını açabilir bu dönem. Aynı zamanda yakınlarınıza, kardeşlerinize karşı daha sorgulayıcı ve şüpheci yaklaştığınız bir süreç.

Yay ve yükselen Yaylar

Venüs retrosunun etkisi maddi olarak sizi strese sokarken ayrıca bireysel değerinizle ilgili kendinizi sorgulayacağınız bir süreci de beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu dönem hem finansal olarak hem de zihinsel olarak güvensiz hissedeceksiniz. Bu süreci daha kolay atlatmak için kendinize ne istediğinizi, hayatla ilgili beklentilerinizi soru-cevap yaparak değerlendirmenizde fayda var.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Kendi burcunuzda gerçekleşen Venüs retrosu ile birlikte hayatınızda kadersel birtakım konular ön plana çıkacak. Bununla birlikte aile büyüklerinizle ilgili sağlık sorunları yaşarken finansal anlamda da birtakım sıkıntılarla karşılaşmanız olası. Aynı zamanda ilişki anlamında da kendinizi zorlayacağınız bir süreç. Daha sakin ve daha mantıklı bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim.

Kova ve yükselen Kovalar

Hayatınızla ilgili kadersel anlamda arkanızdan döndürülen kumpasların ön plana çıktığı, kadın figürlerden yana sırtınızdan bıçaklanacağınız bir süreç yaşıyorsunuz. Bu dönem iş hayatınız ve özel hayatınız gündemde olacaktır. Özetle kadersel birtakım konular yaşanıyor, sakin ve izlemede kalma zamanları sizin için.

Balık ve yükselen Balıklar

Sosyal çevrenizle ilgili birtakım filtrelerden geçen yıllardan geçmiştiniz. Arkadaşlıklarınızı sorgulayacaksınız ve güvensizlik hissedeceğiniz bir sürecin içerisindesiniz. Grup çalışmalarınızla ilgili daha önce çalıştığınız kişiler tekrar sizinle birlikte çalışma arzusu içinde olabilirler. Özetle bu konuların gündeme geleceği bir süreç yaşayacaksınız. Mümkün mertebe bu süreçte ilişkileri ve paranın sizin için ne anlama geldiğini sorgulayıp içinize dönmeyi deneyin.

Sosyal medya hesaplarımı takipte kalın: Instagram @arzumkoyuncu, Twitter ArzumKoyuncu4

İlginizi çekebilir: Aralık ayı bizlere neler getiriyor: Aralık ayı burç yorumları

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam