Yazlık ev dekorasyonu için zamansız ve işlevsel öneriler

Yaz mevsiminin gelmesi, havaların ısınmasıyla birlikte hepimiz daha pozitif bir ruh haline bürünüyoruz. Tatil planları yapılırken yazlık evi olanlar yazlıklara kaçıyor. Birçoğumuz yılın çoğunu geçirdiğimiz evlerimizin dekorasyonuna odaklanırken yazlık evlerimizi unutuyoruz. Yaz mevsimi gelip de yazlık evlerimize gitmemize kısa zaman kaldığında ise dekorasyon önerileri araştırmaya başlıyoruz. İşte yazlık eviniz için zamansız ve işlevsel dekorasyon önerileri…

1. Beyazın gücünden yararlanın.

Yazlık evlere en çok yakışan renk beyazdır. Yazın ışığını, ferahlığını evinizde de devam ettirmek için yazlık evinizde beyaz hakimiyeti oluşturabilirsiniz. Mobilyaları, duvarları, tekstil ürünlerini beyaz tercih edebilirsiniz. Daha sonra ufak objelerle renk katabilirsiniz.

2. Meyveleri aksesuar olarak kullanın.

Sehpanın veya masanızın üzerine geniş bir kaseye koyacağınız limonlar, yaz meyveleri evinizin havasını bir anda değiştirebilir. Güzel kokusunun yanı sıra dekorasyonu tamamlayabilir. Taze meyvelerin yanı sıra eşyalarınızda da meyve desenli malzemeler tercih ederek yazlık evinizde neşeli, keyifli bir hava yaratabilirsiniz.

3. İnce tekstil ürünleri tercih edin.

Özellikle yatak odasında tercih edeceğiniz incecik tekstil ürünleri, yazlık evinize çok yakışır. Yatak örtüsü, nevresim takımı gibi ürünleri yüzde 100 pamuk ve ince kumaşlardan seçebilirsiniz.

4. Plaj eşyaları köşesi oluşturun.

Plaja giderken kullandığınız eşyalar için bir köşe yapabilirsiniz. Büyükçe bir sepet veya suya dayanıklı bir kutu bu konuda işinizi görecektir. Böylelikle her gün plaja giderken eşya arama derdinden kutulur ve etraftaki dağınıklığa çözüm bulmuş olursunuz.

5. Tropik detaylara yer verin.

Yazlık evlere tropik desenli olan eşyalar, objeler çok yakışıyor. Kırlentler, peçeteler, mutfak eşyalarında tropik detaylar yazlık evinizin ferah ve heyecanlı atmosferini tamamlayabilir.

6. Uçuşan tüller kullanın.

Yazlık evinizde kalın perdeler, ağır tüller yerine daha hafif kumaştan yapılmış, uçuşan ve ince tüller tercih edebilirsiniz. Sıcak yaz rüzgarıyla uçuşan tüller yazlık evinize çok yakışır.

7. Şıklık katın.

Yazlık evinizde keten kumaşlar, ahşap mobilyalar, hasırlar ön plana çıkabilir. Araya katacağınız ufak bir farklılık, yazlık evinizi daha şık bir dekorasyona kavuşturabilir. Antika bir ayna, şık bir lambader, abajur aradığınız obje olabilir.

8. Kendi barınızı yapın.

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi içinizi serinleten kokteylleri unutmayın. Kendinize bir bar yaparak, bunu dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz. Bar için dresuar, şifonyer, ufak bir masa veya tezgahınızın bir köşesini kullanabilirsiniz. Renkli şişeler, bardaklar, hazırlama gereçleri barınızı süsleyebilir. Ufak bir taze çiçek koymayı da unutmayın.

9. Eşyalarınızı istediğiniz renge boyayın.

Çok sevdiğiniz bir parçayı yazlık evinize daha uygun hale getirmek için rengini değiştirebilirsiniz. Bunu kendiniz de yaparak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Mavi, yeşil veya beyaz evinize çok yakışabilir.

10. Plaj havlularınızı değerlendirin.

Plaj havlularınızı sadece plajda kullanmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tam yaz renklerindeki havluları, peştemalları koltuk örtüsü olarak da değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem şık hem de sıcak yaz günlerinde terletmeyen bir koltuk kılıfınız olabilir.

İlginizi çekebilir: Bahçe ve balkonlar için yaz dekorasyonu önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!