Yaza sıkı kollarla, daha genç girmenizi sağlayacak kol egzersizleri

Egzersiz yapmaya karar verdiğimizde genellikle ilk aklımıza gelen kilo vermek olur. Kardiyo yaparak tartıda çabuk bir azalma görmeyi isteyebiliriz. Ancak vücudumuzu iyi tanıyarak nereden incelmemiz gerektiğini daha iyi kestirebiliriz. Eğer siz de kollarınızın daha sıkı olmasını isteyenlerdenseniz, bu yeni başlayanlara uygun egzersiz planıyla, yaza daha sıkı kollar ve daha genç bir görünümle girmeniz mümkün.

Straplez elbise sezonu yaklaşırken üst sırt, omuz, üst göğüs ve kollarınızı şekillendirmek için günde yalnızca 15 dakikaya ihtiyacınız var. Bu hareketleri ilk önce ara vermeden yapın, daha sonra birer dakika ara koyarak tekrar edin.  Haftada 6 kez bu döngüyü tekrar edin. Yazı sıkı kollar ve fit omuzlarla karşıladığınızda tahmin ettiğinizden çok daha enerjik ve motive hissetmeniz olası!

1. Standing “V” raise

Dambılları iki ayrı elinizde tutun ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınızı düz tutarak ağırlıkları kaldırın. Kollarınız diyagonal şekilde tutarak V formunu almalarını sağlayın. Kollarınızı yere paralel tutun. Bir saniye bekleyin ve başladığınız pozisyona geri dönün. 12-15 tekrar yapın.

2. Shoulder press

Dambılları omuzlarınızın hizasında tutarak dirseklerinizi kırın. Avuçlarınız birbirine bakacak pozisyonda olsun. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerinizi hafifçe kırın. Ağırlıkları kollarınız düz bir pozisyonda tutarak kaldırın. 1 saniye bekleyin ve nefes verirken kollarınızı eski haline getirin. 6-8 tekrar yapın.

3. Rotating triceps kickback

Dizleriniz kırık pozisyonda ve hafifçe öne doğru eğilerek ayakta durun. Ellerinize dambılları alın. Sağ dirseğinizi bükerek dambılı yanınıza alın. Üst kolunuzu yere paralel tutun. Dambılı arkaya doğru kaldırın ve kolunuzu düz pozisyona alırken çevirerek avuçlarınızın tavanı göstermesini sağlayın. Tekrar çevirin ve avuçlarınızı içe dönük tutun. 12- 15 tekrar yapın.

4. Reverse bentover fly

Üst bedeninizi öne doğru eğerek kalçalarınızdan bükün. Omurganızı yuvarlamadan düz şekilde tutun. Omuzlarınızı da gergin tutarak her iki elinizdeki dambılları, dirseğinizi hafifçe bükerek  kaldırın. Sanki kanat çırpıyormuşsunuz gibi bir pozisyon alın. Kollarınız üst bedeninize paralel uzansın. 12-15 tekrar yapın.


 

Kaynak:
Womenshealthmag
Bodybuilding
Rebecca Blankfield- YouTube

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!