Yaz tatillerini teknolojiden uzak geçiren çocukların mutluluğunu gösteren 35 fotoğraf

Günümüzde teknoloji, okullarda dahi çocukların hayatının büyük bir parçası haline gelmişken, onların dikkatini ekranlardan alıp doğaya yönlendirmek bir hayli zorlaştı. Birçok çocuk küçük yaşlarda tanıştığı teknoloji yüzünden çevresine, arkadaşlarına ve en önemlisi de doğaya zaman ayıramıyor, ayırmamayı seçiyor. Böyle durumlarda çocukları günlük rutinlerinden uzaklaştıracak, kafalarını dağıtmalarını sağlayacak tatilleri bir fırsat olarak değerlendirmekte fayda var. Çünkü çocuklar doğada vakit geçirmeye başladıkça, teknolojik aletlere alıştıkları gibi doğaya da alışmaya başlayacak ve doğanın bir parçası olmaktan keyif alacaklar. 

Dünyadaki yetenekli çocuk fotoğrafçılarını bir araya getirmeyi amaçlayan ve her ay başka bir temayla düzenlenen Çocuk Fotoğrafı Yarışması’nın Ağustos ayı teması “yaz tatilini teknolojiden uzak geçiren çocuklar”dı. Dünyanın her yerinden çocuk fotoğrafçıları doğanın içinde kaybolan çocukları fotoğrafladı ve ortaya birbirinden güzel görüntüler çıktı.

İşte yaz tatilinde doğayla buluşan ve görüldüğü kadarıyla da bundan gerçekten keyif alan çocukların ilham verici fotoğrafları.