Yaz gelirken: Alaçatı sokak stili

Alaçatı sokak stili

6-9 Nisan tarihleri arasında 8. kez düzenlenecek olan Ot Festivali’yle Alaçatı 2017 yaz sezonu açılıyor. Tarihi dokusu, taş evleri, dar sokakları ve begonvilleriyle Alaçatı’yı mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Her yerin olduğu gibi Alaçatı’nın da kendine özgü bir moda anlayışı ve sokak stili dinamikleri var. İşte Alaçatı stilinin anahtar parçaları:

Alaçatı sokak stili
Halat sandaletler
Halat sandaletler

Alaçatı’nın arnavut kaldırımları topuklu ayakkabıyla yürümeyi imkansızlaştırdığından, Alaçatı’da doğal olarak oluşmuş bir sandalet modası var yıllardır. Son zamanlarda Nomadic State of Mind sandaletler hayatımıza girdi ve adeta Alaçatı için tasarlanmış gibi bir etki yarattı. Bu yaz bu sandaletler altın çağını yaşıyor.

Püsküllü ve ponponlu hasır çantalar
Püsküllü çantalar

2017 yazının bohem ruhunu gündüz alışverişte veya plajda Fransız tarzı hasır sepetlerle yansıtmak bu yazın olmazsa olmazlarından.

Kimonolar
Kimonolar

Japon kültürünün dünyaya tanıttığı en önemli moda parçalarından biridir kimonolar. Günümüz dünya modasında, plaj giyimi ve kot şort, basic t-shirt kombinasyonuyla yaz gecesi sokak stilinin iyi bir tamamlayıcısı oldular.

Arm party
Arm party

Alaçatı’ya gelen herkesin mutlaka buradan aldığı bir bilekliği vardır. Bu yaz Alaçatı sokakları ve tasarım mağazaları gümüş, pleksi, makrome, miyuki, gümüş ve daha birçok farklı malzemeden yapılan bilekliklerle dolu. Yazın renkli bilekliklerinizle tarzınızı yansıtın.

Gömlek elbiseler
Gömlek elbiseler

Geçen yaz birçok beach club, mottolu gömlek elbiselerle dolup taştı. Gömlek elbise modası bu yaz da yamalı, nakışlı, baskılı çeşitleriyle Alaçatı sokak modasının kare aslarından olacak.

Panama şapkalar
Panama şapkalar

Sade sevenler için düz, çiçek sevenlere çiçekli, bohem bir tarza sahip olanlara püsküllü çeşitleriyle panama model şapkalarla Alaçatı’nın güneşinden korunurken tarzınızdan ödün vermeyin.

Desenli maksi elbiseler
Desenli maksi elbiseler

Düşük omuzlu veya kruvaze, renkli ve desenli maksi elbiseler Alaçatı yaz akşamları stilinizin tamamlayıcısı olabilir. Maksi elbiseleri, sandalet ve örgü çanta kombinasyonuyla tamamlayarak bütün bir yazı geçirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazı: Balerin adımlarıyla yaza doğru

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam