Yataş Bedding’den prematüre bebeklere: Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar

Türkiye’nin yenilikçi uyku markası Yataş Bedding, El Bebek Gül Bebek Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar projesini düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu. Ayça Bingöl de prematüre annesi olarak projeye destekte bulundu.

Yataş Bedding, Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar projesi kapsamında derneğe maddi desteğin yanı sıra prematüre bebeklerin kuvözde kendini rahat ve güvende hissetmesine yardımcı olan nest ve bebeği rahatsız edebilecek ışık ve sesleri azaltan kuvöz örtüsü üretimi için kumaş, prematüre bebeklerin anneleri ile eve dönmeden önce bir araya gelerek temasta bulunduğu anne-bebek uyum odalarında bakıma yardımcı olmak için doğumdan itibaren bebeği doğru pozisyonda tutan, rahat ve güvenli bir ortam sağlayan ve uyku bölünmelerini azalttığı için uyku kalitesini artıran Juno Yeni Doğan Yatağı bağışında bulundu.

Herkesi prematüre bebekler konusunda farkında olmaya davet eden Ayça Bingöl, “Prematüre annesi olmak gerçekten çok zor bir duygusal yük… Prematüre annesi olarak ben, hamileliğim boyunca ayağa kalkamadan yatmanın, bir an önce büyümeleri için bebeklerime süt sağmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. O günlerden geçmiş bir anne olarak bugün bütün bu zorlukları aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum ve umarım bu yolda yürüyen bütün anneler de bu süreci aşacak. 13 hafta boyunca mücadeleci kızlarımla hiç kalkmadan yattık. Şimdi bakınca kızlarımla yaşadıklarımıza çok şaşırıyorum. Bu süreçte sosyal destek ağlarına ve babaya büyük ihtiyaç duyuluyor, annelerin yalnız olmadıklarını hissetmeleri ve profesyonel yardım istemekten çekinmemeleri gerekiyor. Tüm bu destekleri sağlayan El Bebek Gül Bebek Derneği ile bu projede birlikte yürümek çok değerli benim için. Neye ihtiyaç var, ne zaman ihtiyaç var, neler yapılabilir herkesten çok biliyorlar ve harika çalışmalar yapıyorlar. En büyük destekçileriyim. Yataş Bedding’e de yine burada teşekkür etmek istiyorum. El Bebek Gül Bebek Derneği’ne yaptıkları maddi bağışın yanı sıra yoğun bakım ünitelerine prematüre bebeklerin gelişimi için gerekli olan uykunun en etkin şekilde sağlanması için bağışladıkları ürünler, bebeklerin hayata tutunmasına destek olacak” dedi.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!