Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 3-7 Mayıs 2021

En güncel wellness haberlerini ve trendlerini siz değerli Uplifers okuyucularımız için derledik. Wellnes dünyasında neler olduğunu öğrenmek, yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz:

Toplumsal cinsiyet eşitliği temalı kısa film festivali

Junior Chamber International-Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul tarafından bu yıl 15. kez düzenlenecek olan “Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali”nin teması Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Amaçları’na bağlı olarak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak belirlendi. 9 Ağustos 2021 tarihine kadar “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temalı kısa film başvuruları değerlendirilecek ve yıl sonunda ödül alan filmler açıklanacak.

Kaynak: ntv

Fotoğraf: ntv

Geri dönüştürülebilir Smarties ambalajları Avustralya’da

Sevilen marka Nestle’nin favori ürünlerinden biri olan Smarties, Avustralya’da artık tamamiyle geri dönüştürülebilir ambalajlar ile tüketime sunulacak. Uzun soluklu bir projenin ilk adımlarından biri olduğunu söyleyen markanın genel müdürü Chris O’Donnell, 2025 yılına kadar ham plastik kullanımını azaltmayı hedeflediklerini belirtti. Aynı girişimin markanın diğer ürünleri ve diğer ülkeler için de hayata geçirilmesini umut ediyoruz.

Kaynak: news

Fotoğraf: news

Rebul Şirketler Grubu’ndan ağaçlandırma projesi

Rebul Şirketler Grubu, daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor. Sürdürülebilirlik konusu kapsamında “Gezegene Teşekkür” ağaçlandırma projesini başlatan marka, 500 bin tohum topumu özel ecodronelar ile ağaçlandırılacak alanlara dağıtacak. Rebul ve Atelier ürünlerinden satın alarak projeye destek vermek isteyen tüketiciler, ürünlerin QR kodları ile istedikleri ağaç tohumunu seçebilecek ve tohumun büyüme sürecini e-mail ile takip edebilecekler.

Kaynak: dunya

Çiçek tohumlu maskeler

Hollanda’da yaşayan bir kadın girişimci grafik tasarımcısı Marianne de Groot-Pons, yıllarca çalışmalarının tasarımları, boyaları, ambalajları ile dünyayı kirlettiğini bu nedenle dünya için güzel bir şeyler yapmak istediğini belirterek içinde çiçek tohumları olan Marie Bee Bloom isimli %100 geri dönüştürülebilir maske üretmeye başladı.

Kaynak: aposto

Fotoğraf: Marie Bee Bloom

Uber ve Arrival’dan elektrikli araç girişimi

Elektrikli araç üreticisi Arrival, Uber ile iş birliği yaparak paylaşımlı araç hizmetlerinde kullanılmak üzere elektrikli araçlar geliştireceklerini açıkladı. Araçların sadece Uber sürücüleri için diğer araç hizmetlerine de hitap edeceğini vurgulayan Arrival, 2023 yılının sonlarına doğru uygun fiyatlı bir ürün geliştireceklerini belirtti.

Kaynak: theguardian

Yavru sincaplar doğaya döndü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde ölmek üzereyken bulunan dört yavru sincap sağlığına kavuşarak doğaya döndü. 1-1.5 aylıkken bulunan yavru sincaplar, bir süre veteriner gözetiminde kaldılar. Çok küçük oldukları ile enjektörle beslenen yavrular, iki haftalık bakımın ardından doğal yaşam alanlarına bırakıldılar.

Ölmek üzereyken bulunan dört yavru sincap hayata tutundu

Kaynak: yesilgazete

“Gelincik” Netflix’te

Başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın paylaştığı sürükleyici bir Türk yapımı olan “Gelincik” filmi 7 Mayıs 2021 tarihinde Netflix’te. Her şeyi geride bırakarak inzivaya çekilen bir polisin, yeni yaşamında tanıştığı birinin ona gelinciklerle ilgili tuhaf bir kehaneti öğretmesi ile başlayan hikayeyi konu alan film, sır dolu, gerilim türündeki filmleri sevenler için beklemeye değer bir içerik olarak karşımızda.

Gelincik | Fragman

Kaynak: Netflix

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 26-30 Nisan 2021

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!