Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 26-30 Nisan 2021

En güncel wellness haberleri ve trendlerini siz değerli Uplifers okuyucularımız için derledik. Wellness dünyasında neler olduğunu öğrenmek, yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tam kapanma dönemi başladı

İç İşleri Bakanlığı, 29 Nisan 2021 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 05.00’da bitecek 17 günlük tam kapanma kararını açıkladı. Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan bu karar doğrultusunda, bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcıların 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecekleri belirtildi. Zincir marketlerin pazar günleri kapalı olacağı; restoran, lokanta ve benzeri yeme-içme yerlerinin ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceği de bildirildi. Tam kapanma süresinde şehirler arası yolculuğu da kısıtlama getirilerek zorunlu haller dışında izin verilmeyeceği iletildi.

Kaynak: icisleri.gov

Trakya Üniversitesi’nin çimlerinde çalışkan büyükbaş hayvanlar

Kimyasal kullanımını sıfıra indirmek için Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Begona Rodriguez Rueda’nın liderliğinde çeşitli Avrupa Ülkeleri’nde uygulanan hayvan otlatma yöntemlerinden ilham alan Trakya Üniversitesi, kampüsünü büyükbaş hayvanlara açıyor. Trakya Üniversitesi’nin Karaağaç kampüsünün çimleri, biyoçeşitliliğin ve toprak sağlığının sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla büyükbaş hayvanlarının yeni otlama ortamı oluyor. Kampüs yaşantısına renk katacakları kesin 😊

Kaynak: yeşilgazete

YouTube Kids Türkiye’de erişime açıldı

YouTube’un 13 yaş altı çocuklar için geliştirdiği YouTube Kids uygulaması Türkiye’de erişime açıldı. İçerikler, yaş grubuna göre 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 olarak kategorilere ayrıldı. Çocukların dijital dünyada zaman geçirmesini daha güvenli hale getirmek amacıyla tasarlanan YouTube Kids’in Android ve iOS cihazlara uygun mobil uygulamaları bulunuyor.

Kaynak: esquire

EcoDrone’lar tohum dağıtıyor

Dockers, Boyner ve Ecording doğa dostu bir iş birliğine imza attı. Sürdürülebilirlik konusuna önem veren ve üretimlerinde doğa dostu süreç izleyen bir marka olan Dockers, iklim değişikliği ile mücadele konusunda çözümler geliştiren sosyal girişim Ecording ile başarılı bir işe koyuldu. Ecording’in geliştirdiği EcoDrone isimli insansız hava araçları havadan tohum topu atışı yapabiliyor. Boyner mağazalarından ve web sitesinden satın alınan her Dockers ürünü için bir tohum doğayla buluşuyor.

Kaynak: GQ

Fotoğraf: GQ

“Dijital Sağlık” alanında büyük yatırım

Hiwell Online Psikolojik Danışmanlık, Boğaziçi Ventures’tan 4 milyon TL yatırım aldığını duyurdu. Covid salgını ile önemi ve popülerliği artan dijital sağlık hizmetlerinden biri olan Hiwell Online Psikolojik Danışmanlık, tamamı uzman psikologlardan oluşan kadrosu ile terapi hizmetini herkes için daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan mobil bir uygulama. Daha fazlası için sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: webrazzi

EuroLeague’de Final Four seyircisiz oynanacak

28-30 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan EuroLeague Final Four (Dörtlü Final) maçlarının seyircisiz oynanacağı açıklandı. 2020-2021 sezonunun şampiyonunun belirleneceği final maçlarının Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda seyircisiz oynanacağını açıklayan Alman makamlarının bu karardan büyük üzüntü duydukları belirtildi.

Kaynak: bbc

“How I Met Your Father” geliyor

Uzun zamandır dijital platformlarda devamının çekileceğine dair söylentileri yer alan sevilen dizi serisi “How I Met Your Mother”dan fanlarını sevindirecek haber geldi: Dizinin devamı geliyor. “How I Met Your Father” ismiyle devam edecek dizinin başrolünde Hilary Duff’ın yer alması ve oğluna babasıyla nasıl tanıştığının hikayesini anlatması planlanıyor.

Kaynak: ntv

Pure Line, evinizin her köşesinde

Türkiye’deki kadınları dinleyip onların ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığı Pure Line Duş Jelleri ile sevilen marka Pure Line, ürün yelpazesini genişleterek pandemi döneminde  artan el hijyeni ihtiyacına yönelilk yeni nesil kolonya ürettti ve  Pure Line 80 ° Kolonyaları hayatımıza dahil etti. Eşsiz kokulara sahip sıvı ve katı sabunları ile de evlerimizde yerini aldı.

Kaynak: pureline

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 12-16 Nisan 2021

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!