Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 19-23 Nisan 2021

En güncel wellness haberleri ve trendlerini siz değerli Uplifers okuyucularımız için derledik. Wellness dünyasında neler olduğunu öğrenmek, yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de elektrikli ve hibrit otomobiller

Türkiye’den çevre için sevindirici bir haber: Elektrikli ve hibrit otomobil satışları artıyor! 2020 yılının Ocak-Mart döneminde 3504 hibrit otomobil satılırken 2021’in aynı döneminde 12.402 hibrit otomobilin satıldığı kayıtlara geçti. Geçtiğimiz sene 107 adet olan elektrikli araç satışları ise bu yıl 312’ye yükseldi. Satışların artması ile beraber daha fazla elektrikli araç şarj istasyonun kurulması ve alıcıların desteklenmesi beklentiler arasında.

Kaynak: NTV

Su.Co’dan “Kıyıda”

Çevreci markalardan biri olan ve sürdürülebilirlik konusunda başarılı adımlara imza atan Su.Co, “Çöpüne Sahip Çık Vakfı” ile birlikte işbirliği yaparak “Kıyıda” koleksiyonunu oluşturdu. Kendine has bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan doğal kıyı alanlarında biriken çöpler için farkındalık yaratarak çöplerin azaltılmasına ve doğru şekilde toplanmasına dikkat çeken marka zarif tasarımları ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Kaynak: Su.Co

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği dersi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalışanları LGBT+ Hakları konusunda bilgilendirmek için harekete geçti ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” dersi vermeye başladı. Çalışmaya benzer bir destek de Tunceli Belediyesi’nden geldi. Tunceli Belediyesi’nde imzalanan toplu sözleşmeye göre LGBTQ bireyler Onur Yürüyüşü’nde izinli sayılabilecekler.

Kaynak: Aposto

Nespresso’dan sürdürülebilir kahve deneyimi

Yasakların ve pandeminin etkisiyle evlerimizde daha fazla zaman geçirirken alışkanlıklarımızı da değiştirmeye başlıyoruz. Lezzeti ve kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilen kapsül kahveler, plastik kaplı olmaları nedeniyle vicdanımızı sızlatırken, Nespresso bu konuda sevindirici bir adam attı. Kahve kapsüllerinin üretildiği alimünyum geri dönüştürülebilir malzemeden yapılıyor; bu sayede Nespresso Boutiqueler’e verdiğiniz boş kahve kapsülleri tekrar alüminyuma dönüştürülerek farklı formlarda yeniden hayat buluyor. Aynı zamanda kullanılmış kahve kapsüllerinde kalan kahveyi de ayrıştırarak kompost olarak kullanılmasına olanak sağlıyor.

Kaynak: Nespresso

Köylerde teknoloji sınıfları

Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir uzaktan sürdürülmeye çalışılan eğitim sisteminde, eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmek adına Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği güzel bir projeye imza attı. Kırsal kesimlerde eğitim gören öğrencilerin teknolojiye erişimlerini kolaylaştırmak için 30 köy okulunda tam donanımlı teknoloji sınıfları oluşturulması planlanıyor.

Kaynak: Milliyet

Headspace: Uyku Rehberi

Gelecek hafta Netflix’te rahatlatıcı bir içerik bizlerle buluşmaya hazırlanıyor: Headspace: Uyku Rehberi. 28 Nisan’da 1. sezonu ile platformda yerini alacak Uyku Rehberi, son dönemlerde artan uyku sıkıntılarımızı çözmek konusunda yol gösterici olabilir.

Headspace Guide To Sleep | Official Trailer | Netflix

Kaynak: Netflix

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri ve güncel wellness trendleri: 12-16 Nisan 2021

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!