Wellness haberleri: Filenin Sultanları, Bob Ross’un bilinmeyen yaşamı, Tesla’nın yeni robotu ve çok daha fazlası

Dünya, tüm değişiklik ve yenilikleriyle dönmeye devam ederken gündemi yakalamak, yeniliklerden haberdar olmak, wellness trendlerini hayatınıza dahil etmek istiyorsanız sizin için ülkemizden ve dünyadan derlediğimiz wellness haberlerini inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Kadınlar da erkekler de çevreci kişileri seksi buluyor

Personality and Individual Differences Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, ilk olarak 157 daha sonra 307 heteroseksüel yetişkinden toplanan veriler sonucunda, partner seçiminde çevreye gösterilen özenin önemli bir faktör olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, araştırmanın bulgularına göre, hem kadınlar hem de erkekler çevreci eğilimlere sahip kişilerin seksi olduğunu düşünüyor.

Kaynak: yesilgazete

Grönland’a ilk kez yağmur yağdı

Küresel ısınmanın etkileri, dünyanın her yerinde etkili olmaya devam ediyor. Kuzey Kutbu’nda yer alan Grönland’daki buzullarının zirvesine ilk kez yağmur yağdığı açıklandı. Bilim insanları, küresel ısınma nedeniyle kutup bölgesinin dünyanın geri kalanından iki kat fazla ısındığına da dikkat çekiyor.

Kaynak: sputniknews

Hayat Sende Projesi

“ICF Türkiye”, “Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği” işbirliğinde, “Hayat Sende” projesini hayata geçiriyor. Bugüne kadar, Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği (ÇYDD), Türk Eğitim Derneği (TED), Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF), Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Derneği (TÜRGÖK) gibi kuruluşlarla işbirliğinde, koçluğun sosyal etkisini, özellikle çocuklar, gençler, kadınlar ve dezavantajlı gruplarla yaymayı hedefleyen ICF Türkiye; bu kez de, devlet korumasında yetişen gençlerin, temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılabilmesine destek olmak için olanaklarını seferber ediyor. Gönüllü koçluk başvuruları için https://www.icfturkey.org/hayat-sende/ adresinden başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaynak: icf

Penti’den kadınlar için büyük yenilik

Penti, regl dönemini daha sağlıklı ve hijyenik geçirmek isteyen kadınları Regl Destek Külodu Penti Bestie ile tanışmaya davet ediyor. Regl dönemi öncesi ve sonrasında tek başına rahatlıkla kullanılabilecek bu özel ürün, yoğun regl döneminde ped ve tampon korumasını desteklerken aynı zamanda ped kullanımını da azaltıyor.

Kaynak: penti

Trendyol’dan Sepette İyilik Festivali

“Bazı eşyalar bir eşyadan çok daha fazlasıdır” sloganı ile yola çıkan Trendyol, 33 sivil toplum kuruluşunun ürünlerini bizlerle buluşturuyor. “Alacağınız küçük bir ürünle dünyaya kocaman bir iyiliğiniz dokunsun.” diyor ve hepimizi iyiliğe davet ediyor.

Trendyol Sepette İyilik Festivali Başlıyor!

Kaynak: mediacat

Filenin Sultanları başarıdan başarıya koşuyor

Filenin sultanları, başarıdan başarıya koşarak tarih yazmaya devam ediyor. Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda fırtına gibi esmeye devam eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Romanya’yı 3-1, Ukrayna, İsveç ve Finlandiya’yı 3-0 mağlup etmişti. Gelecek karşılaşmalarını heyecanla beklediğimiz A Milli Voleybol Takımımız’ın katılacağı 8’li finaller, 28-30 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Kaynak: punto
Fotoğraf: milliyet

Bob Ross, Netflix’te

“Belki şurada gizlenmiş bir dere vardır…” söylemleri ile tanıdığımız ünlü ressam Bob Ross’un hayatı, Netflix’de. Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs (Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed) isimli belgesel, lenf kanserinden hayatını kaybeden ve umutlu halleriyle akıllarımızda yer edinmiş Bob Ross’un hayatının hiç bilmediğimiz yönlerini anlatıyor.

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed | Official Trailer | Netflix

Kaynak: Netflix

Instagram ve Whatsapp’tan yeni gelişmeler

Instagram, yukarı kaydır (swipe up) özelliğini 30 Ağustos’ta kaldıracağını duyurdu. Bir adrese bağlantı vermek için artık çıkartmaların kullanılacağını belirtti. Teknoloji dünyasından bir başka haber de Whatssapp’tan geldi. Whatsapp’ın telefonumuz olmasa da başka bir cihazdan oturum açabileceğimiz bir özellik üzerinde çalıştığı dedikodusu teknoloji dünyasını çalkalandırıyor. iPad ve Android tabletler için yeni gelişmeler yolda gibi görünüyor.

Kaynak: aposto

Elon Musk’ın yeni robotu

Elon Musk, hız kesmeden yapay zeka dünyasındaki çalışmalarına devam ediyor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, şirketin yeni girişiminin haberini verdi: İnsansı Robot. Beş parmaklı ellere sahip olacak robot, yaklaşık 177 santimetre boyunda ve 57 kilo ağırlığında tasarlandı. Musk, yeni robotun insanlardan daha yavaş hareket edeceğini de belirtti.

Kaynak: popsci
Fotoğraf: popsci

Robbie Maddison’dan İstanbul Boğazı’nda şov

Dünya rekorları üzerine bir kariyer inşa etmiş serbest stil motokros sürücüsü Robbie Maddison, kendi tasarladığı özel motosikletiyle İstanbul Boğazı’nı geçti. Avustalyalı rekortmen, Ortaköy Meydanı’nın kıyısından harekete geçti ve İstanbul Boğazı’nda bu gösteriyi yapmanın hayali olduğunu belirtti.

Kaynak: ntv

Fotoğraf: ntv

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri: IKEA’dan yenilenebilir enerji desteği, Yarının Suyu & Kıvanç Tatlıtuğ iş birliği, İstanbul Müzik Festivali ve çok daha fazlası

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!