Wellness haberleri: Cam Ahtapot, Clubhouse-TED iş birliği, Brand Week İstanbul ve çok daha fazlası

Dünya, tüm değişiklik ve yenilikleriyle dönmeye devam ederken gündemi yakalamak, yeniliklerden haberdar olmak, wellness trendlerini hayatınıza dahil etmek istiyorsanız sizin için ülkemizden ve dünyadan derlediğimiz wellness haberlerini inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Meyve ve sebzelerden ayakkabılar

Parisli yeni bir girişim markası olan “MoEa”, moda endüstrisinin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin farkına vararak harekete geçiyor ve tamamen bitkilerden, meyve-sebze atıklarından ve diğer geri dönüştürülmüş malzemelerden spor ayakkabı üretimini başlatıyor. Şarap üretiminden gelen üzümlerden veya ananasların yapraklarından elde edilen; deriye göre %89 daha az karbon yayan ve nefes alabilen malzemeden üretilmiş spor ayakkabılarının giderek daha da popüler olmaya başladığı da söylentiler arasında.

Kaynak: aposto!
Fotoğraf: vegconomist

Clubhouse ve TED’den iş birliği

Popüler dijital platformlardan biri olan Clubhouse, farklı alanlardaki konuşmacıları ağırlayan TED ile iş birliği yaptığını açıkladı. Bu yazdan itibaren TED’in özel içeriklerinin yer alacağı sohbet odalarını kullanıcıları ile buluşturmayı hedeflediklerini belirten Clubhouse, anlaşma gereği TED reklamlarına da yer verileceğini iletti.

Kaynak: hollywoodreporter

Brand Week İstanbul: 21. yüzyılda insan olmak        

En önemli marka ve iş dünyası festivali olan Brand Week İstanbul için bu yılın teması “21. Yüzyılda olmak” belirlendi. Bu yıl 8-12 kasım tarihlerinde dokuzuncusu düzenlenecek olan Brand Week İstanbul ekonomik, toplumsal, sanatsal ve teknolojik yeni keşiflere çıkmaya hazırlanıyor. Bireyin ve toplumun anlam dünyasına yön veren trendler hem sahnede hem dijital ortamda seyircisiyle buluşturulacak.

Kaynak: brandweekistanbul
Fotoğraf: brandweekistanbul

Türüne nadir rastlanan Cam Ahtapot

Okyanus bilimciler Pasifik Okyanusu’nda yaptıkları 34 gün süren keşiflerin sonucunda tek görünür özellikleri optik siniri, göz küreleri ve sindirim sistemi olan neredeyse şeffaf bir görünüşe sahip “cam ahtapotun” görüntülerini çekmeyi başardı. Bugüne kadar oldukça sınırlı görüntüsü elde edilmiş olan cam ahtapota ilişkin kısıtlı bilgilerin okyanustaki yırtıcı hayvanların bağırsaklarındaki kalıntıların incelenmesi ile elde edildiğini belirten bilim adamlarının bu kez farklı açılardan da fotoğraflamayı başardığı anlaşılıyor.

Kaynak: yesilgazete
Fotoğraf: ntv

YouTube’a yeni özellik: New to You

Hızla büyüyen ve içeriklerine yeni üreticiler ekleyen YouTube, hem yeni üreticilerin tanınmasına hem de kullanıcılarının daha farklı videolar bulmasına yardımcı olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor: New to You. Kullanıcılarından gelen anasayfada sürekli aynı içerikler çıkıyor geribildiriminden sonra, YouTube keşfet sekmesinin aksine çok sık izlemeyen ya da görülmemiş videoları önerecek olan New to You sekmesinin tasarlanmaya başladığının müjdesini verdi.

Kaynak: socialmediatoday

İlginizi çekebilir: Wellness haberleri: Hayvan Hakları Yasası, İstanbul Belgesel Günleri, iklim krizi ve çok daha fazlası

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!