2017 iş planı yaparken verimliliği artırmanın 4 yolu

Bir yıl daha sona eriyor ve herkesin yapılacaklar listesinin başında aynı şey var: 2017’nin planı. Bir yandan yeni stratejiler oluşturup bütçeler belirlenirken, bir yandan da verimliliği artıracak uzun vadeli hedefler su yüzüne çıkıyor.

İş planlarını düzenleyecek bir dizi çözüm var ancak söz konusu verimlilik olduğunda, yöneticiler bu konuda efektif çözümler bulmakta zorlanabiliyor. İşte hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak verimliliği yakalamanın 4 yolu:

1. Bakış açınızı sadeleştirin

İş akışınızı düzenleyen karmaşık planlar yerine, verimliliğinizi etkileyebilecek ufak edinimlerin farkına varın. Örneğin birçok iş yerinde verimliliği baltalayan şeylerden biri de çıktı alma, tarama, imzalatma gibi kağıt işleridir. Doğru dijital araçları kullanarak ve çalışanlarınıza gerekli eğitimleri vererek, artık demode olmuş bu kağıt işlerinden kurtulup verimliliği artırabilirsiniz.

İlgili yazı: İş yaşamında başarıyı hedefleyenler için üretkenliği artırmaya yardımcı yöntemler

İş süreçlerini sadeleştirmenin bir başka yolu da aynı amaca hizmet eden birden fazla işi ortadan kaldırmak. Çalışanlar arasında bir verimlilik anketi düzenleyip, aynı amaca hizmet eden görevleri kolayca tespit edebilirsiniz.

2017 iş planı yaparken verimliliği artırmanın 4 yolu
Değişikliklerin etkin bir şekilde uygulanması için kullanıcıların görüşlerine başvurmalısınız.
2. Kolay ürünleri ve çözümleri tercih edin

Şirketinizin IT departmanının canını çıkarmadan veya çalışanlarınızı gereksiz yere yormadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürünleri ve çözümleri tercih edin. Birçok iş yeri “Basit olan daha iyidir” bakış açısını yerleştirdi bile.

Yeni araçlar seçerken daha hafif bir teknolojiye ihtiyaç duyan, basit arayüzleri olan ve kullanıcı dostu araçlar tercih edin.

3. Maliyeti hesaba katın

Küçük bir şirket de olsa, Fortune 500 listesindeki bir şirket de olsa her kuruluş maliyet ve değer yaratma konusunda akıllıca davranmalı. Günümüzün inovatif teknoloji dünyası akılcı, düşük maliyetli ve kullanımı kolay pek çok çözüm sunuyor.

Fortune 500 listesindeki şirketler de artık demode olmuş bakış açılarından kurtulup, en iyi değeri yaratacak en iyi ürünü bulmak için araştırmaya önem veriyor.

İlgili yazı: Daha verimli bir çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı olacak öneriler

4. Uygulama planı yapın

Yatırımlarınızdan elde ettiğiniz kazancı en üst noktaya çıkarabilmek için, sunduğunuz çözümlerin etkin bir şekilde kullanıldığından emin olmalısınız. Değişimin kendisi kadar yönetilmesi de son derece önemli.

2017 iş planı yaparken verimliliği artırmanın 4 yolu
Fortune 500 listesindeki şirketler de artık demode olmuş bakış açılarından kurtulup, en iyi değeri yaratacak en iyi ürünü bulmak için araştırmaya önem veriyor.

Değişikliklerin etkin bir şekilde uygulanması için kullanıcıların görüşlerine başvurmalısınız. Böylelikle hem değişiklikleri uygulayanların düşüncelerine ulaşmış hem de performans değerlendirmesi yapmış olursunuz.

Kaynak:
CMSWIRE

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!