Venüs ve Mars, Aslan burcunda kavuşuyor: Aşk haftası başlıyor

13 Temmuz Salı günü Venüs ve Mars, Aslan burcunda kavuşuyor. Kısacası dağ, tepe, toprak aşk kokuyor! Hafta boyunca etkileri güçlü bir şekilde süreceğinden sizlere tavsiyem, bu şahane açının tadını çıkarmanız!

Bu hafta birçok kişi kadersel çiftiyle tanışabilir, kalp atışları hızlanabilir. Yeni ilişki başlangıçları potansiyeli çok yüksek. Venüs ve Mars Ağustos 2019’dan beri süregelen 2 yıllık bir döngüyü kapatıyorlar. “Ne yaşandıysa yaşandı ve geride kaldı, şimdi yeni başlangıçlar zamanı!” dercesine, önümüzdeki dönem ilişkilere farklı bir bakış açısı ve hissiyat getirecek…

Bazı ilişkiler güçlü testlerden geçerken, bazı ilişkiler bağlılıklarını kuvvetlendirerek yola devam edecekler. Gökyüzünün biri dişil, biri eril gezegeni kavuşunca, haliyle aşk ve tutku dolu bir enerji yaratıyor. Yapmam dediklerinizi yapma potansiyelinizin yoğun olduğu bu hafta tutku ve şehvet sınavı verebilirsiniz.

Kadersel tanışmaların ve bir anda başlayan aşkların habercisi olan bu iki gezegen, size daha önce yaşamadığınız güzel duyguları yaşatabilir. Yeni ilişki deneyiminiz muhtemelen öncekilere benzemeyecek. Daha önce hissetmediğiniz duyguları hissebilirsiniz. Dolasıyla sizi heyecanlandıran ihtimaller varsa adım atmaktan çekinmeyin!

Astrolojide Venüs ve Mars

İnsanlık tarihine referans olmuş mitolojik sembolizmde dişi enerji Venüs’e, eril enerjisi ise Mars’a atfedilmiştir. Astrolojik açıdan, doğum haritalarında detaylı analiz ettiğimiz bu iki gezegen bize, karşı cinsten ve ilişkiden beklentilerimiz, ilişki yaşayış tarzımız ve sevme biçimimiz hakkında önemli bilgiler verir.

Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit, Roma mitolojisindeki adıyla Venüs, kendimize verdiğimiz özdeğeri, insanlarla olan ilişki stilimizi ve aşkı algılayış tarzımızı anlatır. Kadın haritalarında Venüs, kadının kendinde görmek istediği imaj ve aşk yaşayış tarzına işaret ederken, erkek haritalarında Venüs’ün konumu hayalinde yarattığı sevgili imajını anlatır.

Yunan mitolojisinin savaş tanrısı Ares, Roma mitolojisindeki adıyla Mars, bir şeyi elde etmek isterken, nasıl bir yöntem uygulayacağımızı, nasıl stratejiler geliştireceğimizi ifade eder. Mars temelde hayatta kalma içgüdümüzdür. Yaşam enerjimiz ve gösterdiğimiz dürtüsel reaksiyonlarla ilgilidir. Erkek haritalarında Mars, kadını etkilemek için hangi tarzda davranacağını gösterirken, kadın haritalarında Mars’ın konumu hayalinde yarattığı ideal sevgili imajının karakterini anlatır.

Peki siz doğum haritanızda Venüs ve Mars hangi burçta biliyor musunuz?

Kadın-erkek ilişkilerinde uyum ve dengeyi daha iyi yakalamanın ilk yolu, biyolojik ve fizyolojik farklılıklarımızın kaynağını ve sonuçlarını iyi öğrenmemiz, ikinci yolu ise astroloji referansıyla, doğamızın, mizacımızın farklılığını yorumlamak, bireysel beklentilerimizi analiz etmek ve ikili ilişkilerde beklentilerimizin ne olduğunu doğru anlamaktan geçiyor.

Güzel bir ilişki zarafet, diplomasi ve farkındalık gerektirir. Bireyselliğini doğru tanımlamamış, zaaflarını, beklentilerini ve kendi ilişki yaklaşım tarzını oturtamamış bireyler arasındaki ilişkiler zor olarak tanımlanır. Oysaki doğru kurguda ilişkiler zeka ve diplomasi işidir.

Cümle içinde bile iki farklılığın bütününü görebiliriz. Strateji Mars’ın, diplomasi ise Venüs’ün işidir. Doğum haritanızda bu iki gezegenin konumu iyiyse, üzerine Merkür de güçlü pozisyondaysa ilişkilerinizde yanlış anlaşılma, hayal kırıklılıkları konularında pek problem yaşamazsınız.

Ancak konu kadın-erkek ilişkisi olduğunda sadece zeka ve diplomasiyle sınırlandıramayız. Her zaman söylediğim gibi her şeyi zihinde başlatın, kalpte bitirin ki kalıcı olsun !

Mitolojide Venüs ve Mars

Tutkulu aşkların sevdalısı Venüs’ün, yaşadığı en güzel aşk Mars ile olandır. Bu yaşanan aşktan Venüs ve Mars’ın 4 çoçuğu olur. Harmonia (Uyum), Eros (Tutku), Phobos (Korku) ve Deimos (Öfke). Bunlar yaşadığımız ilişkilerin evreleri ve seviyeleridir. Oturmuş bir ilişkide Harmonia hakimdir.

Bir ilişkide tutku ve şefkat iki önemli kilit kavramdır bence… Biri olmadan diğeri olunca bütünlük enerjisi tamamlanamıyor. O yüzden sizlere de Harmonia’nın hakim olduğu, tutku ve şefkat dolu bir ilişki diliyorum. Güzellikler getirsin…

Günlük paylaşımlarımı Instagram’dan takip edebilirsiniz… Sevgilerimle…

İlginizi çekebilir: 10 Haziran’da İkizler burcunda Güneş tutulması: Bizi neler bekliyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam