10 Haziran’da İkizler burcunda Güneş tutulması: Bizi neler bekliyor?

10 Haziran İstanbul saatine göre 13.52’de 19° İkizler burcunda halkalı bir Güneş tutulması meydana gelecek. Türkiye’den gözükmeyecek olan bu Güneş tutulması, daha çok Avrupa, Asya’nın bir kısmı, Kuzey Amerika ve Atlantik bölgelerinde etkili olacak.

2021’in ilk Güneş tutulması olması özelliğine sahip bu tutulma ile birlikte artık, hayatımızda bir süredir yaşadığımız iniş-çıkış, kaos ve belirsizlik enerjisi yerini, yepyeni taze başlangıçlara bırakacak. Güneş tutulmalarının etkileri genel geçer etkiler değildir. Bir yıl boyunca hayatımızda yansımaları devam eder.

Özellikle 19° ve yakınlarında kişisel bir gezegeninize temas ediyorsa bu tutulma, hayatınızda kadersel değişikliklere ve yeni başlangıçlara hazır olun.

An haritasına baktığımızda, tutulma yöneticisi Merkür İkizler burcunda ve retro konumda, Neptün tutulmaya ve Merkür’e kare yapıyor. Yükselende Terazi burcu, yöneticisi Venüs Yengeç burcunda. Uranüs’e güzel bir açısı varken, Kiron’a kare açı yapmakta. Mars Plüto karşıtlığı uzaklaşan açıyla devam etmekte.

Bütün bunlar ne demek oluyor?

Gerçekçi olmak gerekirse, yeni başlangıçlar yapmadan önce hayatımızda kangren olmuş son kısımları koparıp atmamız gerekecek. Aynı bilgisayarın hafızası gibi düşünün. Disk dolmuş ve yeniye yer yok. İşte tam da buna benzer bir durum. Yenilik istiyorsanız, önce eskilerden vazgeçmek lazım.

Tutulmanın bizlere mesajı şu: Her şeyi geride bırak, kafanı karıştıran ihtimalleri, seni cesaretsizliğe sürükleyen korkularını, her şeyi geride bırak. Geçmişinde seni tutsak eden o korkulardan arın. Zihnini berraklaştır ve cesurca yeni adımlarını at.
Merkür 23 Haziran’a kadar retro hareketini tamamlayacak. O zamana kadar tüm gel-gitler bitecek, zihinler netleşecek, kararlar verilecek.

Sürpriz ilişkilere hazır olun!

Tutulmalar kadersel dönemeçleri sembolize eder. Bu tutulma birçok kişi için sürpriz bir şekilde başlayacak ilişkilere işaret ediyor. Sağlam, güven temasının ve sadakatin yüksek olduğu, keyifli, huzur dolu ani başlayacak, ancak çok kalıcı olacak ilişkilere hazır olun!

Bireyselde, eğer uzun süredir planladığınız ancak ötelediğiniz bir alanda uzmanlık programı, eğitim, kurs gibi konular varsa dönemin enerjisi çok destekleyici. Bu konuları önceliklendirmenizi tavsiye ederim.

Özetle birçok kişi bu tutulma etkisi ile birlikte yeni imzalar atacak, işini değiştirecek, evini değiştirecek, şehrini değiştirecek, aşık olacak, evlenecek, çocuğu olacak. Herkesin bireysel doğum haritasına göre etki alanı farklı olacak pek tabii ki, ama yenilik enerjisi herkes için geçerli olacak..

Kollektif alanda İkizler-Yay hattı tutulmalarının etkileri

İletişim, medya, bilgi, eğitim, öğrenme, ticaret ve seyahat konularında yepyeni düzenlemeler gelebilir, yeni kararlar alınabilir.
Bilginin, araştırmanın ve etkileşimin yoğun olduğu bir dönemdeyiz. Doğru ve gerçek bilgi daha da önem taşıyacak. Dünyada bazı skandalların ortaya çıktığı, şimdiye kadar gizli kalmış konuların deşifre olduğu konu ve olaylara şahit olabiliriz. Daha çok otorite figürlerini, liderleri ve üst düzey yöneticileri etkileyecek bu tutulma, onların iş hayatlarında yaşayacakları çeşitli değişikliklere veya streslere sebep olabilir.

Türkiye’nin 12/6 aksını etkileyen bu tutulma, hastaneler, hapisaneler, hırsızlar, gizli örgütler gibi kapalı alanlardaki konuları ülke gündemine taşıyabilir, bu alanlarda yeni düzenlemeler, yeni yasalar gelebilir.

Tutulma etkisiyle, çalışan hakları, halkın sağlığı, doktorlar, hemşireler, hizmet sektörü ve askerler gündemimizde olacak. Özellikle sağlık sektörü ve çalışanlarının içinde bulunduğu koşulların bolca tartışılacağı ve bu alanda yeni düzenlemelerin geleceği bir dönemdeyiz.

İkizler burcu solunum sistemi ile alakalı olduğundan, akciğerlere ve nefes problemlerine özellikle dikkat etmekte fayda var. Ülkemizin haritasında hastane gibi kapalı alanları etkileyen bu tutulma, pandemi konusunu bir kere daha ciddiye almamız gerektiğini vurguluyor.

Alacağınız etkilerin ve değişimlerin hayatınıza güzellikler getirmesini dilerim.

Not: Tutulmanın bireysel olarak sizi negatif veya pozitif etkilemesi kişisel doğum haritanızın aldığı etkilere bağlıdır.

Instagram adresimden beni takip edebilirsiniz.

Sevgiler…

İlginizi çekebilir: 13 Mart’ta Yeniay, Balık burcunda: Bizleri neler bekliyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam