13 Mart’ta Yeniay, Balık burcunda: Bizleri neler bekliyor?

13 Mart İstanbul saatine göre 13.21’de 23° Balık burcunda bir Yeniay meydana gelecek. Yeniaya, Venüs ve Neptün çok güçlü bir şekilde eşlik ediyor. Yeniayın destekleyici etkileriyle, Mart ayının ikinci yarısı, bizlere yılın en yumuşak ve sakin enerjilerini yaşatacak.

Balık burcu astrolojide, hayaller, kendini adamak, sanatsal yaratıcılık, fedakarlık, kabule geçmek, akışta olmak, izolasyon, sakinlik isteği ve kandırılmak ile alakalıdır. Klasik yöneticisi Jüpiter, Modern yöneticisi Neptün’dür. Burç yöneticisinin Neptün’ünde Yeniaya kavuşumda olması sebebiyle, bu bahsettiğimiz temaları çok daha yoğun hissedeceğimizi anlıyoruz.

Madalyonun 2 yüzü olacak! Bu Yeniay bizlere çift taraflı mesaj veriyor!

Güzel kısımdan başlayalım. İlişkiler açısından şahane dönemlerden geçiyoruz. Aşk potansiyelleri ve romantik paylaşımlar açısından oldukça destekleyici bir dönemdeyiz. Hayatınızın aşkıyla karşılaşırsınız şaşırmayın. Ve adım atmaktan çekinmeyin. Doğum haritanız da destekliyorsa, bu Yeniay ile birlikte sizi mutlu edecek ve kalıcı olacak bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Halihazırda devam eden bir ilişkisiniz varsa resmiyete kavuşturmak, kalıcı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Sevgi dolu, yumuşacık enerjilere sahip bu dönemin tadını çıkarın.

Ruhsal çalışmalar, meditasyon, bilinçaltı çalışmaları için bu dönem maksimum verim elde edebilirsiniz. Bilinçaltı temizliği, iç sesinizi dinlemek ve ruhunuzu şımartmak için Yeniay oldukça güzel etkilere sahip. Evrensel sevgiyi daha yoğun hissedeceğiniz, sizi üzen kişi ve olaylara karşı daha kabule geçici ve affedici olabileceğiniz bir süreçten geçerken, şifalandırmak istediğiniz anılarınızı, affetmek istediğiniz kişileri affetmek ve duygusal yüklerinizden arınmak için bu güzel dönemin destekleyici enerjilerini kullanabilirsiniz. Eğer af dileyecek kişi iseniz de, şanslı taraftasınız. Gökyüzünün enerjisi çok ikna edici, tatlı bir dille yılanı bile deliğinden çıkarabilir.

Manevi temalar oldukça yoğun. Yardımlaşma ve dayanışma organizasyonları çok aktif olacak. İlham, yaratıcılık, sanat konuları için çok keyifli. Eğer sanat ve ilham gerektiren işlerle uğraşıyorsanız, gökyüzünün ilham perileri sizinle olacak.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne…

Her şeyi buraya kadar güzel anlatıyorsun ama ben dağıldım ve iyi hissetmiyorum” dediğinizi duyar gibiyim. İşin aslı şudur:
Zamanın enerjisiyle birlikte akmak lazım, o zaman hayata karşı kürek çekiyormuş hissiyatından uzaklaşırız.

Gökyüzünde bu kadar su elementi vurgusu varken, dünyevi temalara karşı isteksizlik duyabiliriz, hayatın maddi yönlerinden çok, manevi yönlerine çekilebiliriz. Yeniay, hayatımızda ne istediğimizi bilememe hallerini tetiklerken, biraz da rotamızı kaybetmişlik ve hayatın içinde kaybolmuşluk hissini çoğaltabilir. Elimizi, kolumuzu kaldıracak enerjimiz azalabilir. Kendi kabuğumuzda olmak isteyebiliriz, hayatla cebelleşmek istemeyebiliriz. Bu dönem yalnızlık hissiyatını tetikleyebilir. O yüzden evrende yalnız olmadığınızı bilin. Bol bol pozitif düşünün, güzel hayaller kurun. Kendinizi ikinci plana atmayın, aşırı fedakarlıklar yapmayın. Kurban psikolojisinden uzak durun!

İşin aslı sakinlik arayışında olacağımız bir hafta. Akışta kalmak isteyeceğiz. Hayatın en tehlikeli kısmı şudur: Duygular aç kaldığında başlar ve biter, bunu unutmayın. Bu dönem dünyevi temalardan ziyade, ruhunuzu nasıl besleyebilirsiniz, bunları planlayın.

Size iyi hissettiren şeyler yapın! Hatta bu, bazen hiçbir şey yapmamak dahi olabilir. Her zaman bir şeyler yapıyor olmak iyi gelmez insana. Bazen durmak gerekir. Durmak ve iç sesinizi dinlemek için keyifli zamanlar. Dinlenin, keyifli sakin aktiviteler yapın. Özetle bu dönem hayatta koşmayın, yürüyün diyorum. Nisan ayı hareketli geçecek biraz mola zamanı.

İlginizi çekebilir: Şubat ayı astroloji yorumları: Gökyüzü bize neler anlatıyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam