Şubat ayı astroloji yorumları: Gökyüzü bize neler anlatıyor?

Şubat ayına 30 Ocak’ta başlayan başlayan ve 21 Şubat tarihine kadar sürecek olan Merkür retrosunun etkileri ile başlıyoruz. Dolayısıyla ay boyunca iletişim konularına, yanlış anlaşılmalara, teknolojik aletlere ve alınan kararlara dikkat etmekte fayda var. (Merkür Retrosu yazımda detayları bulabilirsiniz.)

2021 Şubat ayında ikili ilişkiler için gökyüzünde çokça vurgu olduğunu görüyoruz. Dolasıyla Şubat ayı aşk ayı dersek yanlış olmaz. Gelin gün gün detaylı olarak neler olabilir birlikte inceleyelim.

1 Şubat itibari ile Venüs Oğlak burcundan çıkıp Kova burcuna geçiş yapacak. Nispeten geçtiğimiz aylara göre enerjimiz yükselecek. Aşk, ilişkiler ve hayattan keyif almanın bizler için daha kolay ve keyifli geçeceği bir dönem bizleri bekliyor. Özellikle 25 Şubat sonrası Venüs’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte ilişkilerimizde çok daha romantik, yaratıcı ve keyifli hissedeceğimiz günler bizi bekliyor.

5 Şubat’ta Güneş’in Ay düğümleri ile yaptığı destekleyici pozitif açılarla birçoğumuzun hayatında kadersel temalar ön planda olacak. Özellikle Kova-İkizler ve Yay burçlarını 1. dereceden daha çok etkileyecek.

6 Şubat tarihinde, Venüs’ün Satürn ile kavuşumu hayatta bizleri ilişkiler konusunda sorumluluk almaya zorlayabilir. Hayatın zevklerinden ziyade biraz daha ciddi kısımlarıyla savaşmak zorunda kalabiliriz.

7 Şubat’ta Venüs’ün Uranüs ile yapacağı sert açılar ve halihazırda devam eden Merkür retrosu ile ilişkiler ciddi sınavlardan geçebilir. Sağlam olmayan ilişkilerde veda çanları çalabilir. Bu dönem yanlış anlaşılmalara, iletişime özellikle dikkat etmekte fayda var. Birçok kişi ilişkisinde yaptığı fedakarlıkları sorgulayabilir.

8 Şubat Güneş ve Retro Merkür kavuşacak. Aklınızdan geçenlere, dilinizden dökülenlere dikkat edin. Sözcüklerimiz kaderimiz olabiliyor. Bugün ekeceğiniz tohumlar, kurduğunuz hayaller geleceğinizi oluşturacak. Pozitife odaklanın.

10 Şubat’ta ise özellikle hayatınızın hiçbir alanında karar almamaya, yatırım yapmamaya çalışın. Alınan kararların kalıcı olmama ve pişmanlık yaratma ihtimalinin fazla olduğu bir gün.

11 Şubat 23° Kova burcunda yeniay

Gökyüzünün iki iyicil gezegeni Venüs ve Jüpiter kavuşacak. Aşk ve ilişkiler bakımından yılın en şanslı günü! Romantizmin doruklarına ulaşmak istiyorsanız bugünün tadını çıkarmaya ve değerlendirmeye çalışın. Bu güzel ve özel kavuşumun bir yeniay gününe denk gelmesi ise çok manidar. Birçok kişinin hayatındaki kadersel karmik eşi ile yolları kesişecek ve kalıcı bir ilişkiye başlayacak.

Venüs ve Jüpiter aynı zamanda finansal konuları da sembolize ettiğinden birçok kişi için yatırımlarının karşılığını alacağı, bol kazanç elde edeceği şanslı bir gün olacak.

13-14-15 Şubat tarihlerinde hayatımızda planlarımızla, gerçekleşen konuların paralel gittiğini görüp rahat bir nefes alacağız.

17 Şubat’ta ise bu kadar güzel, keyifli etkilerden sonra kollektifte yılın en sarsıcı günlerine tanık olabiliriz. Satürn-Uranüs karesinin yaşanacağı bugün, toplumsal isyanlara, hak, adalet arayışlarına, mevcut düzeni eleştiren isyankar protestolara sebep olabilir. Dünyada insanlar sokaklara dökülebilir. Ayrıca bu etki ne yazık ki ciddi doğal afet tehlikelerini barındırıyor. (Deprem, sel, tsunami, volkan patlaması ve uçak kazası gibi…) Dilerim yaşanmasın.

Bireyselde ise hayat bizi mevcut koşullarımızı değiştirmeye zorlayabilir.

18 Şubat’ta ise Güneş Balık burcuna geçiyor. Gökyüzünde Kova hakimiyeti ve sabitlik enerjisi biraz dağılıyor. Tüm Balık burçlarının doğum günü kutlu olsun şimdiden.

20 Şubat Venüs-Mars karesiyle ilişkilerde gerginlik teması ve ego çatışmalarına meyilli bir gün.

21 Şubat’ta ise Merkür retrosu bitiyor. Gölge etkisiyle bir süre daha bizleri yoracak olsa da riskli günleri ve aksaklıkları geride bırakıyoruz.

27 Şubat 08° Başak burcunda dolunay

Kollektifte gergin açılara sahip olan bu dolunay, yönetici figürleri açısından oldukça riskli temalara sahip. Mars’ın Algol yıldızıyla kavuşuyor olması, büyük kazalara veya suikast gibi dünyada ses getirecek gergin temalara sebep olabilir. Bireyselde de kaza temasının yüksek olacağı bugünlerde riskli işler yapmamakta fayda var.

Ayrıca Algol baş ve boyun bölgesiyle ilgili olduğundan, boğaz enfeksiyonlarına, boyun fıtıklarına dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Bireyselde ise yarım kalan işlerinizi tamamlamak ve hayatınızda elemeniz gereken eşya ve duyguları azaltmak için kullanabilirsiniz. Bu eleme ve arınma hayat enerjinizi yükseltmek için destekleyici olacak.

Beni Instagram’dan da takip edebilirsiniz.

Sevgiler…

İlginizi çekebilir: Kova Çağı’na girdik: 2021 yılında dünyayı neler bekliyor?

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam