Venüs aslan burcu retrosunda bizi neler bekliyor?

Venüs retro açılımı nedir? Venüs, her 1,5 yıl retro hareketini ortalama 40 gün süresinde gerçekleştirir. Venüs para, aşk, ilişkiler ise retro döneminde bu konuların içsel devinimini bizlere gösterecek demektir. 22 Temmuz 2023-5 Eylül 2023 tarihleri arasında Venüs aslan burcunda retro pozisyonunda olurken, Merkür başak retrosu, 23 Ağustos 2023-17 Eylül 2023 tarihinde eşlik edecek.

Venüs aslan burcu retrosunda bizi neler bekliyor?

Para konusunda gelir gider dengesini değerlendirirken, aşk hayatında sorgulamalar, eski biten ilişkideki partnerlerin dönüşleri, yeni başlayan ilişkilerde değersiz hissetme sonucu ego problemleri ve kendi değerimizi fark edememe sorunları oldukça gündemde olacak. Para konusunda aksaklıklar yaşanabilir. Yatırımlarınızın değeri düşebilir; özellikle hisse senetlerinin geçici düşme riski çok yüksek (yatırım tavsiyesi değildir).

Dikkat edilmesi gerekenler neler?

Venüs retro süresinde estetik ameliyatlar, operasyonlar yapılmamalı. Lüks tüketim tuzağına düşülmemeli. Ve kendi değerimizi yok saymamalıyız. Görsel açıdan kendini beğenmeme konusunda takıntı yapabilir, yanlış kararlar verebiliriz. Radikal karar almaktan kaçınmalı ve kendi öz değerimizin sorgulandığı bir retro olduğunu bilmeliyiz.

Söz, nikah, evlilik vb. özel günler için Venüs retro uygun değildir. İlişkiye başlamak, özel günleri belirlemek ve estetik operasyonlar için Venüs retro bitimini beklemelisiniz. Ancak bireysel doğum grafiğinde Venüs retro olan kişiler için en şanslı dönem onları bekliyor (kötü açılar almıyorsa). Bireysel doğum grafiğinin incelenmesi gerekir.

Eski aşklardan bir kesit

Eski aşklardan bir kesit kırıntılar ile kapınızı çalabilir. Korku ve panik olmayın. Çünkü ufak kırıntılar bu Venüs retrosuyla geldiği gibi yok olacak. Burada önemli olan kendinizi değersiz hissetmemeniz vurgusudur.

“Değer duygum ne?”

Retro boyunca yapacağınız en akıllıca şey kendi değerinizin farkında ilerlemektir. Gerçek aşk, kişinin kişiliğinde, benliğinde ve bedenindedir. Biz kendimize değer veriyorsak başkasına değer verebiliriz ve bunun değerli olduğunu bilebiliriz. Sor bakalım kendine; değer duygum ne? Önce sen değerlisin, sonra karşındakiler. Bu retroda bunu hatırlayacağız!

Doğum anınızın incelenmesi için benimle iletişime geçebilirsiniz, sevgiler 🙂

İlginizi çekebilir: Neptün retrosu: Skandal yerine içsel uyanışa var mısın?

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam