Uzun festivallerden sonra cildinizi yenilemenin 5 yolu

festival ruhu

Aylardan Mayıs olunca, kendimizi artık her hafta sonu başka bir açık hava etkinliğinde buluyoruz. Özellikle 2-3 gün boyunca süren, kamp konaklamalı ve neredeyse 7/24 uyumayan müzik festivalleri önümüzdeki 3-4 ayın sosyal ajandasını meşgul edecek gibi görünüyor. Konserden konsere koşmak, arkadaşlarla çimlerde güneşlenmek ve yıldızların altında sabahlamak kulağa ne kadar güzel gelse de bu yoğun tempo, ciltleri maalesef birazcık yoruyor.

Biz de bu yüzden siz sevgili okuyucularımız için festivalde geçen bir hafta sonunun ardından cildinizi yeniden eski ışıltısına kavuşturmanın 5 pratik yolunu yazdık:

İlgili yazı: Günümüz modasının temellerini atan festival: Woodstock 1969

Vücudunuza kaybettiği suyu geri verin

Cildinize kaybettiklerini geri vermek için önce vücudunuzun su açığını kapatmanız gerekiyor. Cildinizi toksinlerden arındırmak ve güneşin zararlı etkilerinden kurtarmak için günde 8 ile 10 bardak su içmeye başlayın. Hatta sulu meyveler tüketmek de cildinize iyi gelecektir.

Cildinizi nemlendirin

3 günlük nem kaybı ve cilt yıpranmasının ardından yapılması gereken ikinci şey cildi ekstra nemlendirmek. Bunu yapmak için, günlük nemlendiricilerin yanı sıra yoğun nem maskelerinden ve doğal yağ özlerinden faydalanabilirsiniz.

Aloe vera kullanın

Açık hava etkinliklerinin ardından ciltte, güneş, rüzgar ve yorgunluk kaynaklı enflamasyon ve tahrişler görülebilir. Ciltte oluşan bu hassasiyete son vermek için %100 aloe vera özü kullanabilirsiniz. Çünkü doğal aloe vera özleri cilt hücrelerini yeniler ve tahrişi tedavi eder.

İlgili yazı: Festivallerin stil ikonu olmak için mutlaka izlenmesi gereken 5 video

C ve A vitamininden yardım alın

Yoğun bir etkinlik programının ardından cildinizde renk dengesizlikleri ve yorgunluk izleri görülebilir. Bu izleri silerek cildinizi dinlenmiş ve enerjik hale getirmek için A ve C vitamini içeren cilt serumları kullanabilirsiniz. Yine bu vitaminleri içeren yaban mersini, çilek, limon ve ananas gibi meyveleri tüketebilirsiniz.

Güzellik uykunuzu ihmal etmeyin

Düzensiz uyumak sadece mental verimliliğinizi değil, cildinizin doğal ışıltısını da alıp götürür. Dolayısıyla festival biter bitmez normal uyku düzeninize dönerek en geç 23:00’de yatakta olmalısınız. Böylece birkaç gün içinde vücudunuz salgıladığı hormonlar sayesinde cildinizi yenilemeye başlar.

 

Kaynak:

Popsugar.com

 

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!