Uyanıştan ustalığa: Yaratımın 3 prensibi

İçinde yaşadığımız gerçekliğe uyanmak ve yaratıcılığımızı tüm boyutlarda keşfederek ustalığa ulaşmak birçok evreden geçmekle mümkündür. Ruhsal Rönesans kitabımda evreler bölümünde anlattığım ve Kahramanın Yolculuğu ile paralelliğini de vurguladığım bu süreçte birçok sınavdan ve testten geçeriz. Bazen yola olan inancımız sınanır, bazen de harika yaratımlar, mucizeler gerçekleşir. Bazen puslu bir havada yolunu bulmak, bazen de harika bir doğada keyifli bir gün geçirmek gibidir; yolun esası ise gölgelerimizi ışığa dönüştürmektir. Ne demek gölgeleri ışığa dönüştürmek?

Gölgeleri ışığa dönüştürmek

Hepimizin maruz kaldığı zorlu deneyimlerden taşıdığı acı, öfke, kızgınlık değersizlik gibi duygu ve inanç sistemlerinden arınarak neşe, coşku, sevgi, haz deneyimine geçmektir. Kendini tanımayı, keşfetmeyi, kabul etmeyi ve sevmeyi gerektirir. Bu yolda ilerlerken yaşadığımız gerçekliğin sadece bizim yansımamız olduğunu ve içimizde ne varsa hayat olarak deneyimlediğimiz her şeyin bizden doğduğunu anlarız. Bu yolda birçok tuzak da vardır, onları aşmak da zaten yolun parçasıdır. Bu süreçte ilerlerken yaratımda ustalaştıkça bilmemiz gereken yaratımın 3 önemli prensibi vardır, en muhteşem versiyonuna ulaşmak ve bu dünyaya olmaya geldiğin kişi olmak için ilerlerken her yaratımda 3’ünü de uygulamak gerektiği bilinmelidir.

  1. İçsel Dönüşüm ve Arınma
  2. Saf Niyet ve İnanç
  3. Aksiyon Almak ve Harekete Geçmek

Bu prensipler birlikte kullanıldığında yaratım tezahür eder. Biri eksik olduğunda eksik malzeme ile yapılmış yemek gibidir. Bazen tutar, yenebilir ama asla tam lezzetinde değildir. Usta bir aşçı gibi yaratımın mutfağında deneme yanılma yolu ile ilerleriz; bazen yemeği yakmak nasıl bir şef için öğrencilik sürecinde yaptığı ve öğrendiği dersler arasında ise dönüşüm yolcusu için de istemediği yaratımlar da ustalık yolunda olacaktır, hatta olmalıdır da, çünkü ustalığa ancak çok deneyimle ulaşılır.

Her bir prensip kendi içinde derinliğe sahip ve öğrenilmesi gereken süreçleri içerir ama öncelikle içsel evimizi kir ve paslardan temizlemeli, arınmalıyız, ardından yaratımlarımızla ilgili saf niyet koyarak, inançta kalmalıyız. Bu alanın zehri şüphedir; olmayacağına dair korku ve endişelerimiz, sözlerimiz, blokaj yaratır ve yine içe dönerek dönüştürülmelidir. Her iki aşamayı gerçekliğe çapalamak, aksiyon almak ve harekete geçmekle mümkündür. Korktuğumuz birçok adımı atmayı gerektirir. Bu 3 aşama el ele olmaz ise kişi arafta takılı kalabilir, dönüp dolaşıp aynı sonuca ulaştığı bir dönme dolap gibi olur. Araf’tan çıkmanın tek yolu yola devam etmektir.

Uyanıştan Ustalığa

Kitabım Ruhsal Rönesans’ta dönüşüm yolunun tüm süreçlerine ışık tutan bir rehber kitap sunmayı amaçladım. 24-25 Kasım, Cumartesi-Pazar 2 gün gerçekleşecek Uyanıştan Ustalığa seminerim de kitabıma paralel olarak hazırladığım 3 aşamalı seminerlerimin 1. aşaması. Arınmadan yaratımın simyasına kadar birçok teknik ve paylaşımla derin bir dönüşüme aracı olacak. Detaylı bilgi için www.zekiyeolgacay.com üzerinden bana ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın…

Zekiye Olgaçay Ruhsal Dönüşüm Rehberi & Regresyon Terapisti
“Ruhsal Rönesans” kitabının yazarıdır. Babasının büyükelçi olması nedeni ile çocukluğunu Brezilya, Mısır, Kuwait, Çekoslovakya, İngiltere gibi dünyanın birçok farklı ülkesinde, 5 farklı kıtada geçirdi. ... Devam