Uluslararası bir rakı sofrası deneyimi: Elsewhere Meyhane

Aslında bu yazıyı yazmakta geciktim çünkü araya bir dolu şey girdi. İnsan, hayatındaki işlerin sırasını iyi yapmazsa zaman sandığından hızlı geçebiliyor ve bazı işleri çok erteleyebiliyor. Bu yazı da öyle bir yazı oldu. Ama neyse ki Istanbul Elsewhere, her geçen gün daha çok katılımcısı olan, popülerliğini koruyan bir sofra. Bir rakı sofrası. Hem de online.

Yurt dışından dostlarınızı mı özlediniz, hop bu etkinlikte bir araya gelebiliyorsunuz. Üstelik sadece kendi dostlarınızla değil yan masalardaki yabancılarla da sohbet edebiliyor, o akşamın konuğu kim ise onun masasını ziyaret edebiliyorsunuz.

Benim Istanbul Else Where deneyimim ayrıca güzel oldu çünkü o gece masalarına uğradığım bir ekibin içinde Burak Hosta ile tanıştım. Kendisi Mersin Sokak Festivali’nin kurucularından ve çok büyük bir nezaket göstererek beni de festivale davet etti. Gani Müjde’nin de yeni çıkan kitabını tanıttığı bu festivalde bana da bir stand ayrılmıştı ve ben de ikinci kitabım Bazen Olur’u okurlarla buluşturdum.

Yani, hem rakımı içtim o akşam, hem Mehmet Ali Alabora ve Mahir Ünsal Eriş’le sohbet etme şansı yakaladım, hem de yeni bir iş kapısı açılmış oldu bana. Deneyimime deneyim ekleyen bu online meyhane bu sebeplerle herkese tavsiye ettiğim bir platform. Edebiyatçılara ve diğer konuklara denk gelmediğinizde de Mehmet Ali Alabora Galler’den ve Tan Morgül masasından size eşlik etmeye devam ediyor.

Katılmak için www.istanbulelsewhere.com sayfasını ziyaret edip, gather-in organizasyonu üstünden masa ayırtarak rezervasyonunuzu yapıyorsunuz. Ayrıca Instagram sayfasını da takip ederek, o haftanın konuklarını görebiliyorsunuz. Bugüne dek kimler konuk olmamış ki? Bir bakın derim. Şimdiden afiyet bal şeker olsun ve elbette sağlığınıza!

İlginizi çekebilir: Müzik bizi nasıl iyileştirir: Sadece bir sanat dalı olarak değil, fiziksel yararları ile de müzik

Günsu Özkarar
1987 Ankara doğumluyum. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Viyola Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldum. Ardından İsviçre’de Hocshule der Künste Bern’de ... Devam