Uçak fobisini yenebilirsiniz: İlk adım fobinin ardında yatan zihinsel kayıtlara ulaşmak

Dilediğince uçmak, uzak diyarları keşfetmek için uçak fobisini gelin birlikte aşalım! 

  • Seyahat özgürlüğünüzü kısıtlayan fobi, korku ve kaygılarınızın ardında bilinçaltı boyutta duygular olabilir.
  • Sizi gitmek, görmek istediğiniz yerlerden alıkoyan uçmakla ilgili korkular ve duygular üzerine regresyon, eft, meditasyon teknikleriyle çalışabiliriz, bu durumu birlikte aşabiliriz.
  • İsterseniz uçuş öncesi, isterseniz uçuş esnasında, anında, yanınızda çözümlemelerle özgürce istediğiniz yere yolculuk yapabilir, uçabilirsiniz.

Uçak fobisini Konya uçuş yolculuğumuzda aşan Elif’in söyledikleri;

Uçarken en çok korktuğum anda Hande müdahale etti. Tam o sırada benimle regresyon çalışması yaptı. Regresyon, farklı bir şuur halindeyken (hipnoz değil), bilinçaltındaki kayıtlara ulaştıran bir çalışma. Özellikle 0-5 yaş aralığında farkında olmadan kaydettiğimiz kodlara ulaşıp, öğrendiğimiz yanlış kodları yeniden düzenleme tekniği diyebilirim. Hande buz gibi ellerimi tuttuğu o korku dolu uçuş anında, bana bilincimin derinliklerindeki tüm dosyaları arattı. İlk olarak benim dört yaşımda yaşadığım bir trafik kazası kafamda beliriverdi, hemen ardından da yine o yaşlarda yaşadığım mutfağımızdaki tüpün patlama anı ortaya çıktı. Belki de çocuk zihnimde çok basit bir ev kazası anını, kodlarla inanılmaz bir korku filmine çevirmiştim. Trafik kazası bir yokuşun başında park halinde olan arabamızı hareket ettirmemizle yokuştan geri geri kaymasıyla gerçekleşmişti. Bu geri kayma anında vücudumun aldığı direnme halini, her uçak kalkışında yaşıyor, ardından da evimizde parlayan o tüp benim beynimin içinde yeniden alevleniyor, tehlike sinyalleri çalışıyordu. #handeakın tüm kodlarımı bir matematik problemini çözer gibi önüme serdi. Kendisinin müthiş dinlendirici sesi, güç veren cümleleri ile uçakta olma halinde aklıma gelen kodları yeniledik, yazdık. Bu sefer #ilham verici harika bir hikaye ortaya çıktı. Şimdi, her uçağa bindiğimde o hikayenin içinde oluyor, havalandıkça hafifliyorum. Korkumla savaşıp kendimi yoracağıma onu kabullenip, hatta onunla eğlenip, kendimle dalga geçerek hayata devam ediyorum. Uçağa bineceğim zaman yine korku gelip gırtlağıma oturuyor. Ama ben hayallere dalıyorum. O zaman beni esir alan korku kendiliğinden gidiyor.

Uçmak özgürlüktür.

Özgürlüğümüzü kısıtlayan korkular, kaygılar, duygular olabilir. Bunlar aşılabilir.

Kişi hem kendini, hem de dünyayı keşfetmeye başladığında yaşam coşkulu bir şölen haline gelir.

Her şey kutlamaya değer.

Var mısınız? Göklerde yaşamı kutlamaya, özgürce uçmaya…

Bir uçuşta buluşmak, uçuş korkunuzu birlikte yenmek dileğiyle…

Sevgilerimle…

Bireysel danışmanlık ve dönüşüm çalışmaları randevu için: 0532 783 2141

İlginizi çekebilir: Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam