Köpeklerle yaşam konusunda bilgi ve ilham alabileceğiniz sosyal medya hesapları

Bir evcil hayvanla birlikte yaşamak, onu ailenin bir üyesi olarak kabul etmek, bir evcil hayvanın sevgisini hissetmek ve ona yuva olmak inanılmaz bir duygu. Evcil hayvan sahibi olmanın pek çok güzel yanı olduğu gibi pek çok sorumluluğu da var. Bu sorumluluğu paylaşmanın en kolay ve pratik yolu da sosyal medya ve dijital platformlar. Evcil hayvan sahiplerinin birçok konuda ortak sorunları, ihtiyaçları olabiliyor. Dijital dünya da işte bu noktada evcil hayvan sahiplerinin imdadına yetişiyor. İşte tüylü dostlarınızla yaşam konusunda bilgi ve ilham alabileceğiniz adresler:

1. Kerry Hall – Flashdogtraining

ABD’de yaşayan Kerry Hall, profesyonel bir köpek eğitimcisi ve Instagram sayfasında köpek eğitimiyle ilgili bilgiler, tüyolar paylaşıyor. Kerry Hall’un paylaşımları sadece eğitimle sınırlı değil; aynı zamanda köpek beslenmesi, dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili de bilgiler veriyor. Aynı zamanda bir doğa meraklısı olan Kerry; dağcılık, koşu gibi sporlarla ilgili paylaşımlar da yapıyor.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kerry Hall (@flashdogtraining)’in paylaştığı bir gönderi

2. Kindred Dog PDX

Ruben Montes ve erkek kardeşi Shane’in sahibi oldukları Kindred Dog PDX de bir instagram hesabı. Ruben ve kardeşi Shane, profesyonel köpek eğitmeni. İki kardeş Instagram sayfaları üzerinden köpek eğitimine dair paylaşımlarda bulunuyor. İki kardeşin köpek eğitimindeki yaklaşımları ise herkesin hayatına, yaşam şeklinde uyan bir eğitim sistemi benimsemeleri.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kindred Dog PDX (@kindreddogpdx)’in paylaştığı bir gönderi

3. Southend Dog Training

İngiltere’de yaşayan köpek eğitmeni Adam Spivey tarafından yönetilen Southend Dog Training Instagram hesabı da köpek eğitimiyle ilgili profesyonel bilgiler içeriyor. Adam aynı zamanda sık sık Instagram story üzerinden soru-cevap aktiviteleri düzenliyor ve takipçilerinden gelen sorulara mümkün olduğunca yanıt vermeye çalışıyor. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Southend Dog Training (@southenddogtraining)’in paylaştığı bir gönderi

4. Falco The Dog

Instagram’da sadece profesyonel köpek eğitmenleri yok elbet. Köpeklerle ilgili konularda araştırmalar yapan, her gün yeni bir şey öğrenen ve bildiklerini başkalarıyla paylaşmak isteyenlerden biri de Jenna Hlady. Falco isminde bir köpeği olan Jenna, FalcoTheDog Instagram hesabı üzerinden köpek sahipleri için pek çok faydalı bilgi paylaşıyor.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jenna (she/her) & Falco (@falcothedog)’in paylaştığı bir gönderi

5. Pawsandreflect

Bir yazar, köpek sahibi olursa elbet köpeklerle ilgili de yazacak bir şeyler bulur. Scout isimli köpeğin sahibi olan Haley, Pawsandreflect Instagram hesabı üzerinden köpeğiyle yaşadıklarını, kendi duygularını ve köpeklerle ilgili araştırmalarından, okuduklarından aklında kalanları paylaşıyor. 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A Heeler & Her Human (@paws.andreflect)’in paylaştığı bir gönderi

6. The Dodo

The Dodo, hayvanları seven herkesin ilgisini çeken bir şeyler bulabileceği YouTube kanalı. Bu kanalda hayvan severleri gülümseten, bilgi veren ve ihtiyaç sahibi olan hayvanlara yardım etmek için ilham veren birçok video var.

7. Zak George’s Dog Training Revolution

ABD’nin ünlü köpek eğitmenlerinden Zak George da YouTube kanalı olan isimlerden biri. Yaklaşık 3 milyon takipçisi olan kanal, köpek eğitim videoları alanında pek çok içerik barındırıyor. Köpek sahipleri Zak George’un kanalında mutlaka akıllarındaki sorulardan en az birkaçına yanıt bulacaktır. 

9. Shelter Me

Petco isimli bir vakıf tarafından kurulan Shelter Me bir internet sitesi ve televizyon programı. Barınaklarda veya sokaklarda yaşayan hayvanlara sıcak bir yuva bulmak için profil oluşturma imkanı sunan internet sitesi, hayvan sahiplenme konusunda ilham vermeyi amaçlıyor. PBS kanalında yayımlanan televizyon programı ise barınaklardan hayvan sahiplenenlerin ilham verici hikayelerine yer veriyor. Shelter Me’yi Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter gibi en çok kullanılan sosyal medya platformlarından da takip etmek mümkün.

10. Doggybnb

Airbnb’yi dünya üzerinde neredeyse bilmeyen yok. Doggybnb’yi de Airbnb’nin köpekler için oluşturulmuş versiyonu şeklinde düşünebilirsiniz. Ücretsiz bir mobil uygulama olan Doggybnb sayesinde köpek sahipleri güvenilir kişilere en yakın dostlarını emanet etme şansı buluyor. Ancak maalesef uygulama henüz Türkiye’de çalışmıyor. 

11. Cuteness

Bir internet sitesi olan Cuteness, evcil hayvanı olan veya hayvan severlere ihtiyaç duyabilecekleri neredeyse her şeyi sunuyor. Evcil hayvanlarla ilgili bilgiler, eğitim tüyoları, kendin-yap eşyalar, isim önerileri, veya komik hayvan videolarına kadar her şey var.

12. Dogster

Dünyanın belki de en çok bilinen köpeklerle ilgili sosyal ağı olan Dogster, hem köpeklerle ilgili pek çok bilgi içeriyor hem de köpek sahiplenme imkanı sunuyor. 2004 yılında kurulan internet sitesi, aynı zamanda iki aylık bir dergi de çıkarıyor. Dogster’ı Facebook, Instagram gibi pek çok sosyal medya kanalından da takip etmek mümkün.

13. Catster

Dogster’ın kediler için kurulmuş versiyonu olan Catster, kedilerle ilgili bilgiler, öneriler ve eğlenceli içerikler sunuyor. İki ayda bir dergi olarak da yayımlanan Catster’ı aynı zamanda Facebook ve Twitter‘dan da takip etmek mümkün.

14. Tag a cat

Tag a Cat, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram’ın kediler için oluşturulmuş versiyonu. Mobil bir uygulama şeklinde çalışan Tag a Cat ile kediler birbirleriyle arkadaş olabiliyor, fotoğraflarını yükleyebiliyor, birbirlerinin fotoğrafları hakkında yorum yapabiliyor.

15. Petzbe

Instagram benzeri bir başka uygulama olan Petzbe “İnsanlar Giremez” (No Humans Allowed) sloganıyla hareket ediyor. Uygulamada her ay fotoğraf yarışmaları, bağış kampanyaları düzenleniyor. Uygulama kullanıcılara hem eğlenme hem de fayda sağlama imkanı tanıyor.

İlginizi çekebilir: Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!