Toksik düşünce, toksik insan, toksik mekan için ne yapmalıyız?

Hayat iyi-kötü, güzel-çirkin dualistik yapısıyla bize öğretisini vermeye çalışır. Kimi zaman bilinçaltımızda bizi sabote eden toksik düşüncelerimiz -yanlış inanç kalıplarımız- bazen de daha çok yakınlarımız diye tabir adlandırdığımız toksik insanların enerjisi, konuşmaları enerjimizi otomatik olarak düşürür. Bu tarz insanlara karşı yapacağınız en güzel hareket onlarla ilişkinizi kesmenizdir. Size iyi hissettirmeyen, gerçekte iyiliğinizi düşünmeyen insanlarla görüşmemeniz en iyisidir. Eğer bu kişilerle yine de görüşmek zorundaysanız, onların herhangi olumsuz konuşmalarında kendisine şunu ifade ediniz “Düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim, yalnız bu konuya yaklaşımın senin inancın ve sadece seni bağlar, ben farklı düşünüyor ve inanıyorum.” Bu ifadenizle karşınızdakinin hem size sağlamak istediği otoriteyi silmiş olurken kendinizi de bilinçaltınızın güven alanına almış olursunuz.

Toksik düşünce, toksik insan, toksik mekan için ne yapmalıyız?

Her şey enerji olduğundan gün içerisinde deneyimlediğiniz her şeyden etkilendiğimiz için, bilhassa düşünce, beraber olduğumuz insanlar ve bulunduğumuz mekanlara da dikkat etmemiz gerekir. Örneğin gitmiş olduğunuz bir mekanda kendinizi iyi hissettirmiyorsanız oradan çıkmanızda fayda var. Kimi zamanda böyle mekanlarda çalışmak yahut yaşamak zorunda kalırsanız, öncelikle bu mekanları temizlemekle başlayın; temizlik öncesi yapacağınız enerji çalışmasında bu mekanın olumsuz enerjilerinin de temizlenmesine niyet edin. Daha sonrasında sevdiğiniz bir tütsü yakabilirsiniz. Belirli günlerde sirkeli su ile mekanı silmek sizi rahatlatacaktır. Gün içerisinde aklınıza gelen olumsuz düşüncelerin farkına varmak istiyorsanız bunları not etmeniz de size katkı sağlar. Gün sonunda ne kadar yanlış inanç kalıbınız varsa hepsini  tespit edebilir ve bunları olumluya çevirme konusunda çalışabilirsiniz. Kişisel bakımınızda (en yüksek frekans güldedir) gül suyu kullanmak, cildinizi gün sonunda temizlemek, sizi aynı zamanda ferahlatacaktır. Besinlerin organik olması da sizin düşünsel ve bedensel olarak sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Hayatın yoğunluğunda  gün içerisinde farkındalıkla yaşarsak etrafımızdaki olumsuz enerji barındıran her türlü düşünce, kişi ve mekanı algılayabiliriz. Böylece yaşam kalitemizi artırabilir, yaşamdan daha çok keyif almaya başlayabiliriz.

 

İlginizi çekebilir: Zihninizi ve bedeninizi arındırın: Baharla gelen dönüşüm zamanı

Arzum Koyuncu
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam