Titcoins: Yaratıcı zihinlerin modern kapitalizmle bir araya gelme hikayesi

Haftalar süren sessizliğimden sonra, toplumsal cinsiyet yazılarıma yumuşak bir geçiş yapabilmek için, bu hafta kısa bir hikaye paylaşacağım sizlerle. Bu hikayede herkesin aklını başından alan pornografi, para, şakalar, teknoloji ve meme uçları var. En önemlisi de, hikaye tamamen gerçek.

Bir zamanlar Pornhub diye yetişkinlere yönelik bir web sitesi, yaratıcı içerikler üretebilecek bir yayın yönetmeni olmadığı için oldukça zor bir durumdaymış ve ayakta kalmaya çalışıyormuş. Durum o kadar kötüymüş ki, en sonunda kendisini kurtaracak prensi bulabilmek için yaratıcı fikirlerin yarışacağı bir yarışma düzenlemeye karar vermiş. Javi Iñiguez de Onzoño isimli genç bir adam, en yaratıcı fikri bularak sitenin tekrar canlanmasını sağlamış.

Titcoins Nedir?
Titcoins Nedir?

Kadın göğsünün Google istatistiklerinde en çok aranan kelimelerden biri olması, yeni ve yaratıcı bir fikrin başlangıcı oldu: Titcoins*. Evet, doğru okudunuz. Titcoins, kadınların internette göğüslerini sergileme karşılığında ödeme yapabilmelerini sağlayan, yeni bir sistem.

-248122_w650

Uzun zamandan beri bazı barlarda ve restoranlarda illegal olarak uygulanan bu ödeme sistemi, artık resmi olarak ekonomik bir model. Kadınlar tamamen kendi istekleriyle göğüslerinin fotoğraflarının çekilmesine ve bu görüntülerin  internette yayınlanmasına izin veriyorlar ve hesaplarını bu şekilde ödeyebiliyorlar. Hatta bazı işletmeler, Titcoins’le ödeme yapan müşterilerine özel olarak indirim fırsatları sunuyorlar.

Görüldüğü gibi yaratıcı zihinler modern kapitalizmle ve ekonomik krizlerle baş etmeye çalışırken, yeni sosyal ve cinsel krizler meydana getirebiliyorlar.

*tit: Meme ucu, coin: Bozuk para

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Mademoiselle Juliette
Eski sevgilim hep bir şarkı söylerdi : “My baby loves me, I’m so happy. And that makes me a modern girl”. Bu şarkıyı dinleyince, ... Devam