The Invisible Man: Fotoğraflardaki adamı bulabilir misiniz?

Çinli sanatçı Liu Bollin 1973 yılında doğup Shandong College of Arts’ta eğitimini tamamladıktan sonra Beijing’de çalışma hayatını sürdürmeye başlamış. Ancak onu ilginç kılan hayatı değil, yaptığı çalışmalar. The Invisible Man (Görünmez Adam) olarak tanınan sanatçı, 2005 yılında Hiding in the City isimli işini ortaya çıkararak dünya çapında büyük bir ses getirmeyi başarmış.

Projesi kapsamında tüm vücudunu boyayan sanatçı şehir içerisinde gördüğümüz bilinen objelerin önüne geçiyor ve adeta yok olarak pozunu veriyor. Önünde durduğu objenin renklerini üzerine aynen aktaran sanatçı böylelikle görünmezliğin de formülünü sanat dolu bir yolla bulmuş oluyor. “Benim niyetim doğanın içerisinde kaybolmak değildi onun yerine doğanın beni sahiplenmesine izin verdim” diyerek çalışmalarını açıklayan Bollin, doğa ve objelerin içerisinde kaybolduğu fotoğraflarını Venice ve New York gibi şehirlerde çekmiş. Dünya çapında oldukça ses getirmeyi başaran sanatçının çalışmaları Paris, Brüksel ve Beijing’de çeşitli galerilerde sergilenmiş.

Biz de sizin için The Invisible Man ismiyle tanınan sanatçının fotoğraflarını bir araya getirdik. Bakalım siz fotoğraftaki adamı bulabilecek misiniz?

 

Kaynak:
twistedsifter.com
instagram.com