Tezahür sanatı 4: Başkalarına tezahür yolunda yardımcı olmak

Öğrenme durunca, yaşamak mola verir. Paylaşma durunca, sevmek mola verir. Farkındalık durunca, insanlık mola verir.
Münir Arıkan

Tezahür sanatı yazı dizisi her hafta birlikte farklı yönleriyle tezahürü incelediğimiz, çok heyecanlı bir yolculuk. İlk yazımda sizlerden hayatınızda gerçekleşmesini istediğiniz bir amacı belirlemenizi istemiştim. Ve takip eden her haftada buradan sizlere tezahür hakkında farklı çalışmalar öneremeye devam edeceğim. Eğer bu önerileri uygulayacak olursanız, belki de birlikte çıktığımız bu yolculukta yolumuz bir yerlerde kesişir!

Bu hafta ele alacağımız konu ise tezahürün en önemli dinamiklerinden bir diğeri, yani tezahür enerjimizi aynı şekilde farklı bir kişinin isteğini gerçekleştirmesine katkı sağlayarak daha da büyütmek. Burada şu soru aklımıza gelebilir; ben diğer kişiye yardım ediyorum, peki bu etki benim isteğimin gerçekleşmesine nasıl katkı sağlayacak? 

Bu sorunun cevabı aslında geçtiğimiz hafta sizlerle buradan paylaştığım tezahür niyet enerjisi ile doğrudan ilişkili. Biz, bir diğer kişinin tezahürüne, yoluna, hayata geçirmek istediklerine odaklandığımızda ve ona bu yolda telkin ve yönlendirmeler verdiğimizde aslında tam olarak kendi isteğimiz ile de hizalanmış oluyoruz. Yani ‘Vazgeçme, böyle bir metodu dene, böyle bir yol uygula isteğin mutlaka gerçekleşecek!’ diye destek verdiğimizde, aslında kalpten hissetmiş ve kendi enerjimizi de yükseltmiş oluyoruz. Bu bize şunu sağlıyor: Eğer kendimizle ilgili niyet enerjisinde olduğumuz dileğimiz ile ilgili bir endişemiz, aklımızdan geçen soru var ise, başkasına destek verirken bu blokajları da ortadan kaldırmış oluyoruz.

Diğer yandan tezahür üzerine odaklanmak ve çalışmak; bizleri isteklerimize bir adım daha yaklaştırmış, bizler gibi yüksek enerji, pozitif düşünce ve odak ile tezahürüne odaklanmış kişiler ile bir arada olmamız, aslında isteğimize karşı farkındalığımızı da artırmış oluyor.

Şunu paylaşmak isterim ki, bu yardım önerisi sadece içimizden gelerek yapabileceğimiz bir hizalanmadır. Bugün bu yazımda bana eşlik ediyorsanız ve tezahür yolunda ilerlediğinizi düşünüyorsanız, etrafınıza, tanıdıklarınıza dikkatlice bakmanızı isterim. Herhangi bir dileği için yardım bekleyen var mıdır veya bu yolda isteklerine ulaşması için bilginizi yaşadıklarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz birileri var mıdır? İçinizden gelerek, gerçekten en az onlar kadar isteklerine ortak olarak bu güzel enerjinizi bu kişiler ile paylaşmanızı isterim.

İşte bu yazı, benim tezahür yolumda sizlere sunmakta olduğum bir eldir. Bana bu imkanı sağladığınız ve her hafta birlikte uygulamaya özen gösterdiğiniz tüm uygulamalar için de sizlere teşekkür ediyorum. Umarım dilekleriniz çoktan gerçek olmuştur. Umarım bu hafta en az kendiniz kadar güzel enerjili bir tezahür yolcusu ile buluşmanız sizlere kısmet olur!

Gelecek hafta yeni bir yolculukta yeniden buluşabilmek dileğimle!

İlginizi çekebilir: Zihin kontrolüyle akışı değiştirmek mümkün mü?

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam