Telepatik rüyalar: Korkmalı mı, kulak mı vermeli?

Bazen gördüğümüz rüyaların birebir aynısını ya da çok benzerini yaşarız. Rüyamızda uzun zaman görmediğimiz arkadaşımızla iletişime geçer, yüz yüze görüşür, bazen de ondan haber alırız. Bahsetmek istediğim rüyalar telepatik rüyalar…

Çoğumuzun zaman zaman gördüğü, bazılarımızın sık sık yaşadığı telepatik rüyalar bize rüyayı gördüğümüz günün takibindeki 2-3 gün içerisinde göreceğimiz, duyacağımız olayları gösterir. Bu olaylar kimi zaman kişiye özel olduğu gibi, kimi zaman da toplumu ilgilendiren olaylar da olabilir. Toplumu ilgilendiren olaylarda doğal afetleri, ülke yönetimi ile ilgili olağanüstü farklılık yaratacak durumları rüyamızda görmemiz bizim aslında psişik tarafımızın güçlü olduğunu gösterir. Aynı şekilde bireysel olarak sadece kendi çevremizi ilgilendiren durumlarda, bazen bizi olaylara karşı uyaran, iletişime geçip haber almamız gereken sevdiklerimizi haber veren telepatik rüyalarımız da bizim psişik yönümüzü gösterir.

Bu durumda bu yönünden çekinip endişelenenlerimiz, özellikle de kayıplarla ilgili tecrübeleri olanlarımızın korkarak “Bir daha rüya görmek istemiyorum” diye kendini rüyalara karşı kapatmalarının hikayeleri de çok fazla insanımızda mevcut. Bazılarımızın “Neden rüya görmüyorum?” diye sormasının altında, tamamen olmasa bile önemli bir oranda telepatik bir rüyanın gerçekleşmesi sonucu farkında olarak ya da olmayarak rüyaları hatırlamamayı seçmesi yatar.

Telepatik rüyaların rehber rüyalardan farklı olmasının nedeni bize uyanık yaşantımızda yaşayacağımız olayın aynısını ya da çok benzerini yaşatmasıdır. Rehber rüyalar ise bize adından da anlaşıldığı üzere yol gösteren rüyalardır. Genel hayatımız, duygularımız, seçimlerimiz, varsa niyetimizle ilgili bize ışık tutar. Telepatik rüyalardan çekinerek ışığımızı karanlıkta bırakmamanızı tavsiye ederim.

Öncelikle telepatik rüyalara özellikle merakı olanlar “uyku taşı” denilen taşlardan faydalanabilirler. Bununla ilgili kendi deneyimlerim çok oldu. Uyuyamadığım bir süreçte edindiğim uyku taşları hem rahat bir uyku uyumamı sağlamıştı hem de ertesi gün yaşayacağım olayları rüyalarımda görmeye başlamıştım. Yukarıda belirttiğim sebepler nedeniyle bir yakınımın kaybını gördüğüm rüyadan sonra endişelendim ve uyku taşlarımla teşekkür ederek yollarımı ayırdım. Herkesin aynı sonucu görememe ihtimali her zaman var olmakla birlikte, çoğunlukta benzer şekilde telepatik rüyalar artacaktır.

Gökyüzünün, yeryüzünün özel ve önemli günlerinde insanlığın önemli bir kısmında rüyalar bize ışık olmak için daha önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle uyumadan önce nefes egzersizi yapmak, rehber rüyalar görmemize yardımcı olur. Sevgiyle, sağlıkla kalın.

İlginizi çekebilir: Rüyalar kişiliğimizin parçalarıdır: Kendimizi anlamak için rüyalara bakmak

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam