Tatil yaparken doğaya katkıda bulunmanızı sağlayacak sürdürülebilir lüks ağaç evlerle tanışın

Meksika’da Acapulco’nun kuzeyinde yer alan ağaç evler, sürdürülebilir mimarinin en güzel örnekleri arasında gösteriliyor. Denize sıfır ağaç evler yaklaşık 65 metrekare olup Deture Culsign mimarlık şirketi tarafından yapılıyor. Şirketin amacı; görsel olarak insanların ilgisini çekecek yapılar inşa edip sürdürülebilirliği vurgulamak ve etkileyici bir müşteri deneyimi yaratmak. Ağaç evlerin tamamı yalnızca 6 ayda inşa ediliyor. Sıcak suyun ve elektriğin güneş enerjisiyle elde edildiği evlerde, banyonun üst kısmı gökyüzünün görülebilmesi için açık bırakılmış.

İlgili yazı: TED konuşmacısı Molly Winter sürdürülebilirlik kavramına yeni bir boyut kazandırıyor

ağaç ev Playa Viva Yapılan tasarımların konseptinde ziyaretçilere iç ve dış mekanlardaki kusursuzluğu göstermek yatıyor. Tahtadan oyma ayrıntılarla dolu açık havada bir oturma odası veya zemin katta kişisel bir banyo, büyük boy yatak, içerisinde hamak bulunan oturma odası… Tavanı oyulmuş banyo, açık havada duş alıyormuş hissi yaratırken üstteki yatak odası, iki kişilik hamak ve büyük boy bir yatağa sahip.

ağaç ev meksika

Ziyaretçilerinse ağaç eve gelirken tüm kısıtlamarını geride bırakmaları gerekiyor. Üç kişinin kalabileceği odada ücretler yemeğe ve mevsime bağlı olarak 445 ile 620 dolar arasında değişiyor. Otel, arkeolojik Aztek arazisinde yer alıyor. Kaplumbağa yuvaları, mangrov ekosistemi ve ırmaklarla dolu olan arazi, ziyaretçilere vahşi yaşamdan bir kesit de sunuyor.

Kaynak:

Freeyork.com

Inhabitat.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!