Tatil planlarınıza yön verecek 2015’in en iyi filmlerinin çekildiği mekanlar

Seyahat etme tutkusu artık  beyaz perdedeki filmler dahil hayatımızın her köşesinde yer alıyor. 2015 yılında vizyona giren ve büyük gişe rekorları kıran birçok ve çekildikleri yerler açısından hayranlık uyandıran birçok film izledik. Bazılarını söylemek gerekirse geçtiğimiz yıl vizyona giren Star Wars: Güç Uyanıyor, Jurrasic World ve James Bond’un son filmi Danile Craig’in Spectre filmi hem hasılatlarıyla rekor kırdılar hem de eleştirmenler tarafından tam puan alarak sinema severlerin beğendiği yapımlar olarak öne çıktılar.

Sıra bağımsız yapımlara gelince o noktada da yavaş bir yıl geçirdiğimizi söyleyemeyiz. Brooklyn ve bilim-kurgu yapımı Ex Machina gibi eserler büyük alkış topladılar. Elbette Akademi Ödülleri yaklaşırken Leonardo Di Caprio’nun The Revenant filmindeki performansıyla da ödüle yakın olduğu söylentilerini artırıyor.

Peki ‘En İyi Lokasyon’ ödülü kime gidecek? Elbette bu gerçek bir ödül kategorisi değil ama yapılan çekimlerin geçtiği yerler büyüleyici olmakla beraber nerede çekildiği konusunda da merak uyandırıyor. İşte tatil planınızı değiştirmenize neden olacak yılın en iyi filmlerinin çekildiği yerlerin listesi:

 

Kaynak:

travelandleisure.com

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

FilMüzik: 2016 Güzel Bir Başlangıç Yapıyor

Ufkunuzu genişletebilecek 12 ilginç macera filmi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!