Takip cihazlarını saklayan giyilebilir teknoloji ürünleri popülerliğini giderek artırıyor

Her ne kadar giyilebilir teknoloji ürünleri hayatımızı kolaylaştırmak için atılmış büyük bir adım olsa da, kılık kıyafetinizle uyumlu olması gerektiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil.

Griffin Technology, iWatch ve Fitbit Flex/Zip/One ürünleri için çeşitli ürünler üreten bir şirket. Bu ürünlerden bazıları suya dayanıklı olup aktiviteyi geliştirmeyi amaçlıyor. Örneğin; bir tanesi iWatch’le yapılabiliyorken, diğerleri Fitbit Flex’i vücudunuzun bir bölümüne bant gibi takmanıza olanak sağlıyor. Materyaller plastikten deriye hatta kumaşa kadar değişkenlik gösterebiliyor. Griffin’in fiyatları uygun olmasına karşın, ne yazık ki en çok beğenilen marka değil. Bu durum insanların, giyilebilir ürünlerin tasarımcı imzasıyla satıldığında daha çok mu satın almaya meyilli oldukları anlamına geliyor?

funktional
Funktional Wearables ürünleri

Aslında hayır. FUNKtional Wearables’ın sattığı geniş bilezik görünümlü giyilebilir ürünler, giyilebilir teknoloji ürünlerinin güzel olmayan görünümünün üstünü örtüyor. Fiyatları 16-50 dolar arası değişen bilekliklerin fiyatları da çok yüksek değil. Ürünlerin birçoğunun içerisinde Fitbit aktivite bilekliği bulunuyor. Böylelikle aktivitenizi artık gizli bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Bazı ürünlerin hem birçok çeşidi bulunuyor hem de oldukça şık. Ürünleri de Fitbit Flex, Fitbit One, Fitbit Charge, Charge HR, Fitbit Zip, Jawbone Move, Jawbone Up, Pebble Smart Watch, Avia Aspire, Misfit Shine or Misfit Flash gibi birçok giyilebilir ürün modeliyle uyumlu. İlk olarak Etsy Store denilen el yapımı ürünlerin satıldığı yerde satılmaya başlanan FUNKtional, 2014 yılında resmiyet kazandı. Zumba eğitmeni ve aynı zamanda şirketin CEO’su olan Cynthia Blais, tüketicilerin ürünlerini satın alarak tasarımcının ismine göre alışveriş yapmadığını kanıtladıklarını dile getiriyor.

İlgili yazı: Giyilebilir teknoloji modayla buluşursa: Akıllı kolye

Chelsea Bracelet

Cynthia Blais ürünlerini Etsy’de satan birçok kişiye ilham kaynağı oldu. Eğer giyilebilir aksesuar arıyorsanız bugün birçok opsiyona sahipsiniz. Elbette hepsi el yapımı ve oldukça fazla çeşide sahip. Eğer Fitbit kullanıcısıysanız, FITTnessBITsy’den birçok tasarıma ulaşabilirsiniz.

french bull
French Bull giyilebilir teknoloji ürünleri

Eğer işin daha moda tarafındaysanız, French Bull, iWatch ve Fitbit kullanıcıları için özel plastik bantlar ve bilezikler üretiyor. Şekil faktörü oldukça basit olup neredeyse orijinal tasarımının aynısı; ancak renkler ve şekiller konusunda farklılaşıyorlar. Fiyatları da Fitbit için 20 dolar, iWatch içinse 40 dolar.

Son olarak Bytten, cazibesi olan giyilebilir ürünler yaratıyor. Ürünleri iWatch’a, Fitbit Flex’e ve Fitbit Charge/Charge HR’a uyumlu olup, 65 dolarla 130 dolar arası değişen fiyatı sürpriz bir şekilde yüksek. Birbirinden ilginç modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kadınlar için tasarım giyilebilir teknoloji ürünlerinin ortaya çıkması oldukça önemli. Takip aksesuarlarının 5 yıl sonra bu pazarda ne kadar genişleyebileceği ise soru işareti olarak kalıyor.

Kaynak:

wearable-technologies.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!