Sonbaharda Karadeniz: Yoga ve yaratıcı drama kampı

Bu sonbaharda bize ait olmayanları bırakmak, tazelenmek ve yepyeni yaratıcı enerjilerle dolmak için her mevsimi ayrı güzel Rize, Çamlıhemşin’de yoga ve yaratıcı drama kampında buluşuyoruz. Doğanın kalbinde çok keyifli bir deneyim bizi bekliyor… Güne mis gibi orman kokusu ve kuş sesleri eşliğinde yoga ve meditasyonla başlayacağız. Gün boyu yaratıcı dramanın özgürleştirici beden pratikleri ile bol bol eğleneceğiz. Çamlıhemşin’in enfes yaylalarına 30 yıl deneyimli uzman bir ekiple rehberli turlar yapacağız. (Gito, Pokut, Sal, Elevit, Badara’ya… sadece 1 saat uzaklıktayız.)

Yeşillikler içinde özel yoga platformu, kış bahçesi, keyifli ve konforlu odaları ile güzeller güzeli Nordic Otel’de konaklayacağız.

Her şey hazır, buluşmak için çok heyecanlıyız!

Sen de bize katılmak istersen detaylı bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresime mesaj at. Kampla ilgili tüm detaylar yazının devamında.

Program

Ücretler

Tek kişilik odada kişi başı: 3,200 TL
İki kişilik odada kişi başı: 2,600 TL
Üç kişilik odada kişi başı: 2,500 TL

Programa dahil hizmetler

Trabzon havalimanından otele giriş ve çıkış tüm transferler
3 gece konaklama
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
30 yıl deneyimli bir ekiple 2 günlük profesyonel tur rehberliği
Program takviminde yer alan tüm eğitimler

Programa dahil olmayanlar

Uçak biletleri
Öğle yemekleri
Kişisel harcamalar

Yaratıcı drama nedir?

Yaratıcı drama, tiyatro değildir. Dolayısıyla, oyunculuk becerisi ve eğitimi gerektirmez. Performans veya gösteri amacı yoktur. Doğru /yanlış veya kazanma/ kaybetme tavrından uzak durur. Müdahale edici değildir. Katılımcıları yaratıcılıklarını keşfetmeye teşvik eden özgür bir alan sunar. Yaratıcı drama, güven, empati, beden farkındalığı, iletişim, ilişkilerde uyum ve yaratıcılık gibi yaşamsal yetkinlikleri geliştirmemize yardımcı olur. Bu sayede kendimizi daha iyi ifade edebilir, paylaşımı öğrenebilir, yaşamda ve grup çalışmalarında daha çok etki yaratabiliriz. Yaratıcı dramanın yaşı yoktur. Her yaştan insan katılabilir.

Kampa kimler katılabilir?

Kendisiyle ve yaşamla bağlantıya geçmek, bedenini tanımak, derinden dinlenmek, eğlenmek, tazelenmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen herkes katılabilir. Tüm çalışmalar her seviyeye uygundur. Daha önce yoga veya yaratıcı drama derslerine katılmış olmanız gerekmez.

Yanınızda neler getirmelisiniz?

Yayla turlarımızda yürüyüş için uygun spor ayakkabı, yoga ve yaratıcı drama dersleri için rahat kıyafetler getirmelisiniz. Eylül ve Ekim aylarının güzel geçtiği söyleniyor. Ancak, değişken hava koşullarına sahip bir coğrafyada olacağımız için her ihtimale karşı yanınıza yağmurluk ve kalın kıyafetler de almanızı öneririz. Hijyen koşulları gereği kendi matınızı getirmenizi rica ediyoruz.

Eğitmenler hakkında

Diğdem Girici (Yoga & meditasyon eğitmeni ve kişisel gelişim yazarı)

ODTÜ’de Gıda Mühendisliği lisansını ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi masterını tamamladıktan sonra Türkiye’nin bankacılık, tekstil ve telekomünikasyon sektörlerinde önde gelen kurumlarında 10 sene iletişim yöneticisi olarak çalıştı. 2016’da kurumsal hayattan ayrıldı ve New York’a gitti. Yaratıcılığını açığa çıkartmak ve kendi sesini keşfetmek için çıktığı bu yolculukla beraber hayatında yepyeni bir sayfa açtı. 2017’den beri Uplifers’da kişisel gelişim alanında yazılar yazıyor, özel ve grup yoga dersleri veriyor. Marka Yogası adını verdiği dönüşüm programı aracılığıyla yaratıcı bir hayat yaşamak isteyenlere rehberlik ediyor. Danışanları onunla çalışmanın özgürleştirici, ilham ve cesaret verici olduğunu söylüyor.

Erman Bostan (Senarist & yönetmen, yaratıcı drama eğitmeni)

İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji lisans bölümünden mezun oldu. 15 yılı aşkın süre boyunca farklı eğitim kurumlarında doğaçlama, oyunculuk ve yaratıcı drama eğitmeni, çeşitli süreli yayınlarda tiyatro ve sinema yazarı olarak çalıştı. Bu dönemde başta Ayla Algan olmak üzere birçok usta isimle yakın çalışma fırsatı buldu. Yaratıcı drama eğitmenliğinin yanı sıra aktör, yönetmen ve yazar olarak birçok farklı projede yer aldı. Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde Dijital Kültür, Yeni Medya, Felsefe ve Sinema alanlarında doktora çalışması yapmaktadır. Cadı adlı ilk uzun metrajlı film projesi üzerinde çalışmakta, senaryo ve proje danışmanlığı yapmaktadır.

Programla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresime mesaj atın.

İlginizi çekebilir: Birlikte daha güçlüyüz: Yaratıcı tıkanıklığımızı birlikte nasıl aşarız?

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam