Birlikte daha güçlüyüz: Yaratıcı tıkanıklığımızı birlikte nasıl aşarız?

“Öğretmek için çağrıldım ve bu çağrıya biraz isteksizce yanıt verdim. Kendi sanatıma ne olacak, merak ediyordum. Ne öğütlersek onu uyguladığımızı, başkalarının tıkanıklığını giderdiğimde kendimin tıkanıklığını da açabileceğimi ve tüm sanatçılar gibi, bir miktar birliktelikle, benzer inanç atılımları yapan benzer insanlarla çok daha kolay gelişebileceğimi henüz öğrenmemiştim. Öğretmek için çağılmıştım ve öğretmenin bana ve benim vasıtamla başkalarına getireceği iyiliği hayal bile edemiyordum” diye anlatıyor Julia Cameron kendi yolculuğunun ilk günlerini dünya çapında 11 milyon baskı yapan ve yüzlerce insanın daha yaratıcı olmasını sağlayan kitabı Sanatçının Yolu’nda.

Cameron’un bu keşfini ilk defa yoga eğitmenliği yapmaya başladığımda deneyimledim. Peşi sıra başlattığım atölye çalışmalarıyla da her seferinde bu deneyimin daha da pekiştiğini hissettim. Özellikle yaratıcı tıkanıklığı açmak ve her insanın hayal ettiği yaşamı yaratmasına yardımcı olmak için başlattığım Marka Yogası programımda her yeni danışanımla yeniden yeniden yaşadım bu mucizeyi. Şükür ki paylaştıkça daha da güzelliklerle dolmaya devam ediyor hayatımız. Her buluşma, özenle bir araya geldiğimiz her alan bir mucize. Tıpkı şu anda bu yazıda buluştuğumuz gibi. Bu vesileyle bir kez daha “İyi ki varsın” demek istiyorum ve iyi ki bir araya geliyoruz.

Sana bu kitaptan biraz daha detaylıca bahsetmek istiyorum.

Birlikte daha güçlüyüz

Julia Cameron, uzun yıllar yüzlerce insanla çalışarak her insanın yaratıcı tıkanmasını aşmasına ve yaratıcı gücü ile buluşmasına yardımcı olan bir sistem geliştiriyor. Bu etkili sistemi Sanatçının Yolu isimli kitabında okurlarıyla paylaşıyor. Kitap, keyifli bir okuma deneyiminin yanı sıra her bölüm sonunda yer alan egzersizlerle 12 haftalık eğlenceli bir içsel çalışmaya dönüşüyor. Yani, sadece ilham veren değil dönüştüren bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

Ben ilk okumayı ve egzersizleri tek yaptım çünkü herhangi bir şeyi sizinle paylaşmadan önce mutlaka o yoldan kendim geçmek istiyorum. Sanatçının Yolu, aklımda yepyeni kapılar açmakla kalmadı ve bana hizmet etmediği halde tutunmaya devam ettiğim bir çok köklü inancımla da yüzleşmeme yardımcı oldu.

Şimdi, bu güçlü çalışmayı Julia Cameron’ın da önerdiği gibi bir çalışma grubu oluşturarak sizinle de paylaşmak istiyorum. Eğer daha önce bir grup çalışmasına dahil olduysanız, birbiri ile etkileşimi yüksek bir grupla çalışmanın tek başına çalışmaktan onlarca kat daha etkili olduğunu bilirsiniz. Bu grup benim için çok özel. Gerçekten benzer frekansta ve birbirini destekleyecek insanları bir araya toplama niyetindeyim. Bu sebeple, herkesle birebir görüşerek açmak istiyorum bu alanı. Ben de sizinle birlikte yeniden geçeceğim bu yolculuktan. Göreceksiniz ki birlikte her şey çok daha kolay, daha etkili ve keyifli olacak. Daha önce kitabı tek başınıza okuduysanız lütfen siz de katılın, büyük bir fark olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Şimdiden, yaşamımızda açığa çıkacak mucizeleri kutlamanın heyecanıyla doluyum. Eğer, 12 haftalık bu yolculuğa birlikte çıkmak isterseniz lütfen neden bu çalışmaya katılmak istediğinizle ilgili kısa bir yazıyla birlikte [email protected] adresime mesaj atın.

Yaşama dahil olmanın yolu frekansınızı yükseltmektir

Eğer hayatınızda sıklıkla enerji düşüklüğü yaşıyor, hayallerinizin sizden giderek uzaklaştığını görüyor ve her gün biraz daha cesaretinizin kırıldığını hissediyor ve hareketsiz kalıyorsanız lütfen öncelikle frekansınızı yükseltmenin bir yolunu bulun. Einstein der ki: “Her şey enerjidir ve her şey sadece bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda, bu gerçekliği yaşamaktan başka bir şey gelmez elinizden. Başka yolu yoktur. Bu felsefe değil, fiziktir.”

Gerçek şu ki yaşamla uyum içinde olmanın yolu onun frekansına bürünmektir. Yaşam, yüksek frekanslarda titreşir. Çok fazla düşünmek ve hareketsiz kalmak frekansımızı düşürdüğü için bizi akıştan koparır. Size iyi gelen, ona doğru çekildiğiniz, arzu ettiğiniz, hatta fazlaca çekildiğiniz için kıskandığınız ve hatta belki de görmemeye çalıştığınız ne varsa en yakınına gidin. Bu kişilere ve olaylara doğal şekilde dahil olmanın bir yolunu bulun, onlarla bir olun. Aradığınız ilhamsa onun her yerde olduğunu göreceksiniz. Güzellikleri ve farklı olasılıkları görebilmek için ihtiyacınız olan ilk şey frekansınızı yükseltmektir. Buna ulaşmanın ve sürdürmenin en kolay ve etkili yolu da benzer niyetlerle oluşmuş gruplara dahil olmaktır.

12 haftalık bu yolculuk frekansınızın yüksek kalmasına yardım edip sizi durduran içsel bariyerlerinizi gerçekçi bir bakış açısıyla kırmanıza ve hayallerinizin yolunda adımlar atmanıza yardımcı olacak.

Şu an için böyle uzun bir yolculuk için kendinizi hazır hissetmiyorsanız bu yaratıcı alanı birlikte deneyimlemek için başka yollar da mevcut. İsterseniz;

  • Yoga derslerime,
  • Marka Yogası bireysel koçluk programıma,
  • 21-25 Temmuz’da Antalya Geyikbayırı’nda yapacağımız Yaratım, Dans ve Yoga kampına katılabilirsiniz.

Marka Yogası ile ilgili tüm detaylar için: https://www.digdemgirici.com/marka-yogasi
Kampla ilgili tüm detaylar için: https://www.uplifers.com/simdi-acilma-zamani-yaratim-dans-ve-yoga-kampi/
Her türlü sorunuz ve paylaşımınız için lütfen bana ulaşmaktan çekinmeyin: [email protected]

İlginizi çekebilir: Şimdi açılma zamanı: Yaratım, dans ve yoga kampı

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam