Sonbahar- kış modası: Kış mevsiminin kurtarıcı aksesuarları

moda önerileri

Kış mevsiminde giyinmeyi, yaz mevsiminde giyinmekten hep daha çok sevmişimdir, tabi ki hava çok soğuk olmadıkça. Yazın bir elbise, sandalet ve güneş gözlüğüyle bile çok tarz görünmek mümkün. Oysa ki kış mevsiminde tarz görünmek daha çok özen gerektirir. Öncelikle doğru paltoyu seçmek gerekir. Hantal bir görüntüye sahip olmamak için mutlaka propozisyonunuzu dengelemelisiniz. Oversized bir paltoyla skinny bir jean, bacak boyunu kesmemek için bileğin doğru noktasında biten botlar. Bazen jean pantolonunun altına giyeceğiniz ayakkabının rengi ve dokusu bile görüntünüzde belirleyici bir rol oynayabilir. Diz üstü çizme giymek her zaman işe yarar, ama topuksuz diz üstü çizme ortalama üstü bir boy ve cesaret gerektirir. Türk kadınlarının boy ortalamasının 161 cm. olduğunu düşünürsek, oldukça cesur olmamız gerektiği bir gerçek.

Uzun paltolar doğru seçilmediğinde kalçayı geniş gösterir. Bunun yanı sıra kemerli bir paltoyla feminen bir silüet yaratmak mümkün. Dolgulu bir montla soğuktan korunurken, Michelin adamı gibi görünmeyi hiçbirimiz istemeyiz.

moda önerileri 2

Bu ve bunun gibi detaylar kış stilinizde belirleyici rol oynar. Paltomuza, pantolon, elbise veya eteğimize, altına giyeceğimiz ayakkabıya karar verdikten sonra sıra eğlenceli detaylara gelir; soğuktan korunurken tarz sahibi görünmemizi sağlayacak aksesuarlara. XL yün atkılar, fötr şapkalar, renkli bere ve eldivenler, her kadının kış gardırobunun olmazsa olmazlarıdır.

moda önerileri 3

İşte kışlık aksesuarları kullanmak için stil ipuçları:

Yün bir fötr şapkayı oversized bir hırka veya panço, tayt ve binici çizmeleriyle kullanabilirsiniz.

Toprak tonlarında bir palto, boğazlı kazak, skinny jeans ve aynı tonlarda bir bereyle ton sür ton bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Lacivert kaşe bir paltonun üzerine kırmızı tonlarında pötikareli bir atkı takın ve İngiliz ruhunu sokaklara taşıyın.

Sezonun favorilerinden siyah deri bir pantolon, boyfriend palto ve siyah maskülen bir şapkayla tüm gözler üzerinizde olacak. Pantolonun altına giyeceğiniz kalın topuklu botlar bacak boyunuzu uzatırken, rahatınızdan da ödün vermek zorunda kalmazsınız.

İlgili yazı: Sonbahar-kış sezonunda yüzüklerinizi kombinlemenin yolları

Renkli bir sweatshirt, altına giyeceğiniz sneaker ve el örgüsü bir bereyle sportif bir şıklık yaratabilirsiniz.

XL bir atkı veya şalı dar kesim bir palto veya kısa montla birlikte kullanarak görüntünüzü dengeleyebilirsiniz.

Son yılların modası ponponlu bir bereyle çocuksu görünmemek için kıyafetinizin geri kalanını sade parçalardan seçin.

Desenleri karıştırmaktan korkmayın. Şalınızdaki geometrik desenleri, kareli yün bir pantolonla birleştirerek moda haftasına bile katılabilirsiniz.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam