Sonbahar hüznüne kapılmamak için: Başak Yeniayı’nın enerjisini nasıl kullanmalısınız?

Merhaba sevgili dostlar, kocaman bir yazı bitirmek üzeriyiz. Önümüzde Başak’ta gerçekleşecek olan Yeniay bizlere sakinlikle çalışmamızı, ona, buna takılmadan yolumuzda ilerlememizi anlatıyor. Agresyon, depresyon, bağımlılıklar ve bilinçaltının gölge yanlarının biraz aktif olduğu zamanlar bu dönemler. Peki böyle zamanlarda enerjimizi yüksek tutmak için ne yapmalıyız? Sizin için derledim, buyurun, okuyun…

İnsan zihinsel, bedensel ve ruhsal bir varlıktır. Dolayısıyla bu üç sac ayağına odaklanacağız. Gökyüzü Başak’ta oluşan Yeniay’la sindirim ve bağırsak sistemimize dikkat etmemizi söylüyor; özellikle hamur işi, yağlı fast food tarzı beslenmeye bu mevsim geçişlerinde ara vermeli, kendinizi daha sağlıklı bir beslenme tarzına sokmanız gerekli. Özellikle sağlıklı beslenmeye dikkat edin; akşam yemeği ve ertesi gün arasında oluşturacağınız uzun açlık dönemeri olsun ve daha taze su tüketin. Evet, yanlış duymadınız; taze su, çünkü plastik şişede olan su bayat ve vücuda zararlı; cam içinde, mümkünse belli bir derecede soğutulmuş olan suyun enerjisi bile vücuda bir başka oluyor.

Peki vücudu hallettik, suyumuzu da taze taze içtik, Arzum ruhu ne yapacağız?” derseniz ruhunuzun sadece size ihtiyacı olduğunu söyleyebilirim. Kendinize beş dakikalık sessiz zamanlar yaratarak şükür ve sevgi duyarak, hiçbir şey yapmayarak durmanız bile size iyi gelicektir. Günde iki defa sabah akşam beş dakika ile başlayın, daha sonra artırarak 10 dk, sonra 20 dk ile devam edin. Bu şekilde giderseniz gün içersinde terminatör gibi her işe enerjinizin olacağından eminim.

Ve iyi bir uykuyu unutmayın. Gece kuşu iseniz benim gibi, ki berbat bir alışkanlık, hemen saatinizi 12.oo’ye kurunuz. Öncesinde yapacağınız ılık bir duşun ardından, her türlü akıllı oyuncaklarınızı bir kenara bırakarak uykuya hazırlanın. Bu şekilde zihnen daha zinde olacaksınız. İlk başta belki uyku tutmayacak ama gece kuşlarının bile belli bir saatte, genelde 23.00 dolaylarında uykusu geliyor, işte o anları kaçıramayınız. Ekstra bir şey yemeyiniz, kahve, çay tüketmeyiniz mümkünse…

Şimdi sizden gelen soruları duyuyorum: “İyi de bunları ben yapıyorum ama bir türlü kafayı susturamıyorum, sevgilim, işim derken geceyi sabah ediyorum” derseniz o zaman yapacağınız en güzel şey bilinçaltı temizleme çalışmalarıdır. “Ortalık merdiven altı kişisel gelişim yaşam koçu kaynıyor güzelim, kıy parana da al” bir seans demiyeceğim çünkü bu tarz seansları alıp sonra daha kötü olanlar da var, o yüzden ideali gerçekten profesyonel, işi bilen bir danışmanla çalışmanız. Eğer çalışma sonrası iyi hissetmiyorsanız dürüstlükle o kişiye bunu ifade etmelisiniz. 

Bir de en güzeli gerçekleşen Yeniay, özellikle önümüzdeki dönem için, ihtiyacınız olan azim enerjisini gönderiyor, inancınızı da yanına katarak ilerleyin derim.

Yeniay ritüeli

Bereketli zamanlar toprak elementini çalıştırın, önümüzdeki dönem neyi deneyimlemek istiyorsanız düşünün, sonra bunları kaleme alarak 3 Eylül’de niyet edin, yani hilali gördüğünüz zaman. Sonrasında Tema Vakfı’na girin, kendinize sevdiklerinize birer ağaç alın.

İlginizi çekebilir: Aslan Burcunda Yeniay: Kendinize güvenmeye, ışığınızı parlatmaya hazır mısınız?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam