Sonbahar demek sergi demek: “Over the Rainbow” sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

Havalar serinledi ve artık dışarıdaki etkinlikler yerini bir bir kapalı alanlara bıraktı. Sonbahar birçok kişi için yaza duyulan özlemi ifade etse de özellikle sanat alanında birçok sergi ve etkinlik sanatseverlerle buluşuyor. Özellikle söz konusu İstanbul olunca hafta sonlarını ya da iş çıkışlarını değerlendirmek için birbirinden güzel etkinlikler ön plana çıkıyor. 

Duygu yüklü insan figürlerinden oluşan heykelleriyle tanınan seramik sanatçısı Melis Kolyozyan, “Over the Rainbow” (Gökkuşağının Üstünde) isimli üçüncü sergisini Kuzguncuk’un sanat ve kültür noktası, Nail Kitabevi’nde meraklılarıyla buluşturuyor. Açılışı 13 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek sergi, 3 Kasım 2018’e kadar ziyaret edilebilecek.

Eserleriyle daha önce iki kez izleyiciyle buluşan Melis Kolyozyan, üçüncü kişisel sergisi “Over the Rainbow” ile Kuzguncuk Nail Kitabevi’ne konuk oluyor. Sergide konukları sanatçının duygusal, renkli ve mutlu bir dünyanın karakterleriyle dolu hayal dünyasına bir yolculuk bekliyor.  

Önceki sergilerinde olduğu gibi yine heykelleriyle sanatseverleri gülümsetmeyi amaçlayan Melis Kolyozyan, izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa davet ediyor. İnsanlardan ve insanların hayallerinden, duygularından ve düşüncelerinden esinlenen sanatçı; sert bir malzeme olan seramiği beklenmedik bir yumuşaklık ile sunuyor. Fabergé yumurtalarına ithafen hazırladığı yumurta heykelleri ve Fransa’da Douai Sanat Okulu’nun yarışmasında dereceye giren çan tasarımları da sergide yer alıyor.

Gökkuşağı renklerindeki sergisinin, herkesin içindeki çocuğa dokunacağını ifade eden Kolyozyan “Eğer bir heykel beni gülümsetip mutlu etmiyorsa, o işimi tamamlanmış saymıyorum. İnsan figürünü en sade ve yuvarlak haliyle seviyorum. Bu yolla sert bir malzeme ile yumuşak bir görüntü elde etmek beni mutlu ediyor” diyor. “Over the Rainbow” adıyla sanatseverleri kucaklayacak sergi, hafta içi ve hafta sonu 9.30 – 19.00 saatleri arasında görülebiliyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!