Soğuk havalarda içinizi ısıtacak sabah içecekleri

Birçoğumuz sabahları kahve, çay veya meyve suyu olmadan güne başlayamıyoruz. Belki sabahları kafeine ihtiyaç duymamızdan, belki de yataktan kalkmak için bir sebep arıyoruz. Özellikle havalar soğumaya başladığında, sıcacık bir içecek sabahları sıcak yatağımızdan çıkabilmek için bir sebep olabilir.

Genellikle sabah içeceklerinin temelinde güzel bir latte olur. Evinizde espresso makineniz varsa kolayca latte hazırlayabilirsiniz. Önce sevdiğiniz şekilde tek shot veya iki shot espresso hazırlayın. Bu sırada sütü ısıtın ve köpürtün. Daha sonra espressonuzu en sevdiğiniz kupaya dökün. Üzerine 1-2 kaşık süt köpüğü dökün. Ardından yavaş yavaş kalan sıcak sütü ekleyin. Espresso makineniz yoksa üzülmeyin. Her zamanki kahvenizi biraz daha sert yaparak latte tadında bir kahve elde edebilirsiniz.

Şimdi de sıra hazırladığınız sabah içeceğini biraz daha çeşitlendirmede. Her sabah birkaç dakika ayırarak, kendinize harika bir içecek hazırlayabilirsiniz. İşte soğuk havalarda içinizi ısıtacak sabah içecekleri:

1. Balkabağı latte

Soğuk günlerin, tatlı içeceği balkabağı latte, İngilizce adıyla pumpkin spice latte. Her zamanki gibi lattenizi hazırlayın ve içinde 5 cl’lik shot bardağında balkabağı şurubu ekleyin. İşte modunuzu yükseltecek sıcacık bir içecek.

Kaynak: Brit.co
2. Matcha latte

Matcha’nın son dönemde sağlık açısından pek çok faydası olduğuna inanılıyor. Antioksidanlar açısından zengin olan matcha, güne başlamak için doğru yöntemlerden biri. Matcha lattenizi, badem sütünden hazırlarsanız harika bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Kaynak: Brit.co
3. Dirty chai latte

Eğer chai latte seviyorsanız, favori içeceğinizi biraz çeşitlendirebilirsiniz. Espresso ile karıştırdığınız chai latte’nize tatlı bir içim arıyorsanız akçaağaç şurubu ve vanilya şurubu ekleyebilirsiniz.

Kaynak: Brit.co
4. Tarçınlı latte

Sonbahar denince akla ilk gelen baharat tarçın. En büyük kahve zincirlerinin bile en çok başvurduğu bu ufak sırrı siz de evinizde uygulayabilirsiniz. Her zamanki latte’nizin üzerine biraz tarçın serpebilirsiniz. Eğer tatlı bir içim arıyorsanız, hindistan cevizi şekeri ekleyebilirsiniz.

Kaynak: Brit.co
5. Zerdeçallı latte

Her zamanki latte’nizi zerdeçal, zencefil, tarçın ve bir tutam karabiberle karıştırarak kendinize gerçek anlamda bir sabah iksiri hazırlayabilirsiniz. Eğer bu tatlara alışkın değilseniz, ilk başta çok az miktarlarda ekleyerek başlayabilirsiniz.

Kaynak: Brit.co
6. Londra bulutu

Earl grey çay, köpürtülmüş badem sütü ve bir miktar vanilya özütü sabahları karşı koyamayacağınız bir lezzet olabilir.

Kaynak: Brit.co
7. Fındık kremalı sıcak çikolata

Bazı sabahlar, sizi yataktan kaldırabilecek tek şey harika bir çikolata olabilir. Kendinize bol kakaolu bir sıcak çikolata hazırlayın ve üzerine birkaç kaşık evdeki fındık kremasından ekleyin. Belki bu muhteşem lezzeti, haftanın en zor günü için saklarsınız.

Kaynak: Brit.co

Kaynaklar:
Brit.co
Thedailymeal

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!