Sofralara yaz gelsin: Yaz aylarında masaları süslemek için öneriler

Yaz mevsimi hepimiz için daha fazla eğlence, sevdiklerimizle geçirilen zaman, uzun yemek masaları demek… Özlenen yaz buluşmalarının en eğlenceli olanları, bir masa etrafında sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz masalar. Eğer bu özel buluşmalar için dekorasyon önerileri arıyorsanız, işte yaz aylarında yemek masalarını süslemenize ve canlandırmanıza yardımcı olacak ipuçları:

1. Meyveleri masa dekorasyonunuza dahil edin.

Vazolar sadece çiçekler için değildir. Şeffaf cam vazolara koyacağınız renkli renkli yaz meyveleri, masa dekorasyonunuzun bir parçası olabilir. Limonlar, üzümler, kayısı, çilek, kiraz… Üstelik işlevsel bir boyutu da olur, ihtiyaç duyduğunuzda alıp kullanabilirsiniz.

2. Taze çiçek bulundurun.

Masanızı taze çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Çiçek süslemelerinde yaprakları, dalları da dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

3. Ananas vazoları oluşturun.

Ananas hem görünümü hem de hoş kokusuyla yaz mevsiminin en güzel meyvelerinden. Bütün ananasın içini oyduktan sonra meyveler yerleştirip, taze meyve sepeti yapabilirsiniz. Ya da içini oymadan sadece tepe kısmını kesip üzerine başka çiçekler yerleştirebilirsiniz.

4. Plajı evinize getirin.

Yaz atmosferini masanıza taşımak istiyorsanız, plaj temalı bir dekorasyon tercih edebilirsiniz. Cam vazoların içine kumlar yerleştirebilir, üzerine mumlarınızı oturtabilirsiniz.


Kaynak: Philippe Cheng

5. Farklı desenlerde sofra takımları kullanın.

Masanızda deseni aynı olan tabaklar kullanmak yerine farklı desenleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylelikle size özel bir masa dekorasyonu oluşturabilirsiniz.


Kaynak: David Prince

6. Çiçekleri işlevsel kullanın.

Canlı çiçekleri yaz masalarınızda sadece dekor amaçlı değil daha işlevsel şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin büyük bir çiçeği peçetelik olarak kullanmak iyi bir fikir olabilir.


Kaynak: Jaka Vinsek

7. Masa örtüsünü daha çok önemseyin.

Masa örtüsü masa dekorasyonunuzun en önemli parçası olabilir. Göz alıcı bir masa örtüsüyle, yaz masanızı bambaşka bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

8. Temalar oluşturun.

Yaz masanızı hazırlamadan önce temalar oluşturabilirsiniz. Örneğin limon temasında bir masa hazırlayacaksanız, tüm detayları bu temaya uygun düşünebilirsiniz. Meyveler, içecekler veya kahramanlar üzerinden temalar da geliştirebilirsiniz.


Kaynak: Bryan Gardner

İlginizi çekebilir: Yazın evinizi daha havadar ve ferah hale getirmek için etkili ipuçları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!