Siz yeter ki gönülden isteyin, her şey zamanı gelince olur

Ailemizin en küçük sevgilisi Mehmet’in bir yaş doğum günü için tüm aile toplanmıştık.

O günün sabahında katıldığım meditasyonda niyet etmiştim. Çalıştığım reklam ajansıyla vedalaşmak üzere karar almıştım. Kararımın, hakkımdaki en hayırlı karar olduğuna dair evrenden işaret istemiştim. Ve çok net bir şekilde işareti, fil olarak istemiştim. ‘Evimdeki fil aksesuarları kastetmiyorum’ diye de eklemiştim.

Teyzeler, enişteler, kuzenler, anneanne, babaanne, dedeler… Ev çok kalabalıktı, balonlar, süslemeler her yerdeydi. Mehmet, annesinin kucağındaydı ve çok tatlıydı. Birazdan ev yapımı keklerin, böreklerin arasına doğum günü pastası gelecek ve Mehmetçiğim ilk yaşını kutlamak üzere mum üfleyecekti.

Masanın etrafında pür dikkat, en güzel fotoğraf karelerini yakalamak üzere bekliyordum. Bu anı ölümsüzleştirmek istiyordum. Kocaman bir kutu geldi. Kutunun kapağı yavaşça açıldı. O da ne? Pasta fil şeklinde.

pasta
Sabah meditasyondan  aldığım karar için fil şeklinde bir işaret verdikten sonra, Mehmet’in fil şeklindeki pastası beni oldukça şaşırttı.

İşaret hiç beklemediğim bir yerden geldi

Gözyaşlarımın sicim gibi aktığını hatırlıyorum. Hayatımda ilk defa bir işaret istemiştim. Ve işaret, bir saat içinde gelmişti. Meleğim Mehmet, yeniden doğuşum için harika bir işareti bana hediye olarak vermişti.

Hemen ertesi gün ajanstan ayrılma kararımı bildirdim ve benim için bambaşka bir yolculuk başladı.

İlgili yazı: Kısa zamanda vazgeçmeyeceğiniz kararlar vermenin püf noktaları

İyi ki de başladı, şükürler olsun!
Kısacası; bugün yaşamınızda ne yapmak istiyorsanız bunun için şimdi, şu an niyet edin. Ve işaret isteyin. Gönülden istenen her şey vakti saati gelince olur 🙂

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam