Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’a yeni bir sağlıklı yaşam anlayışı getiriyor

İstanbul’un eşsiz güzelliklerini bir araya getiren, sağlıklı yaşam yolculuğunun en güçlü destekçisi ve rehberi Six Senses Kocataş Mansions, 1 Eylül itibariyle konuklarına unutulmaz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Bu özel tarihte bünyesine kattığı değerli isim Dr. Sudheep ile birlikte, Six Senses Spa anti-aging merkezinde benzersiz bir buluşma gerçekleştirecek.

Dr. Sudheep, dünyanın tek bozulmamış Ayurvedik Hastanesi olan Keraleeya Ayurveda Samajam’da da görev yapmış bir doktor olması yanında aynı zamanda sertifikalı bir yoga öğretmeni. Kendisi de Hindistan’ın Ayurveda konusunda en önemli merkezi olan Kerala’da doğmuş büyümüş ve ailesi de Ayurveda pratikleri konusunda uzman kişilerle dolu olan Dr. Sudheep, bugüne dek üç kıtaya yayılan hastane ve sağlık merkezlerinde bu tedavileri uyguladı ve şimdi de bu kadim bilgileri İstanbul’a getiriyor. 1 Eylül’den itibaren Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un koru alanında enfes Boğaz manzarasına hakim bir konumda yer alan Six Senses SPA, Dr. Sudheep’in bu engin bilgi hazinesini aktardığı ve pratiklerini uyguladığı yer olacak.

Kendinizi yorgun, enerjisiz, formsuz veya dengesiz mi hissediyorsunuz?

Altta yatan bir sebep olabilir. Bunu öğrenmek için Six Şenses SPA’ya özgü Sağlıklı Yaşam Taraması uygulaması size sağlıklı yaşam yolculuğunuzda yolunuza devam etmenize yardımcı oluyor. Bu akıllı teknoloji, vücudunuzdaki veya zihninizdeki baskıları ve gerilimleri tarar. Elde ettiği analizler Six Senses SPA’nın deneyimli terapistlerince değerlendirilerek size özel SPA uygulamaları tasarlamalarına yardımcı olur. Eğer daha derine inmek istiyorsanız, metabolizmanızı, uyku kalitenizi, enerji seviyelerinizi ve beyin gücünüzü artırmak için sadece size özel bir program tasarlatmanız da mümkün.

Ayurvedik danışmanlık

Dr. Sudheep, sağlık taraması sonuçlarına göre misafiriyle ilgilenirken tedavi sürecini Ayurveda muayenesi ile başlatır. Muayeneden sonra konukta üç Dosha’dan biri belirlenir (gözler, dil ve cilt analiz edilerek). İkinci muayene yöntemi ise Marma muayene yöntemidir. Vücutta enerjinin aktığı Marma noktaları adı verilen anatomik noktalar bulunur ve bu noktalar tespit edildikten sonra kontrol edilerek tedavi süreci başlar. Marma noktaları, fiziksel ve duygusal sağlığımızla doğrudan ilgili olan üç tür Dosha içerir: Vata, Pitta ve Kapha. İnsan vücudunda 107 Marma noktası vardır ve bu Marma noktalarına uygulanan baskıyla buradaki problem tespit edildikten sonra ilgili Dosha bakım yağı ile misafire yapılan masajla rahatlama sağlanır. Dr. Sudheep  bir Ayurveda doktoru olması yanında bir yoga eğitmeni de olduğu için misafirin sahip olduğu Dosha’ya göre terapötik Ayurveda’ya özgü yoga dersleri de verecektir.

Six Senses SPA, Boğaz’ın en nadide kıvrımı Sarıyer’de, şehrin tarihini aynalayan iki muhteşem yalıda yer alan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un koru alanında bulunuyor. Sunduğu muhteşem Boğaz manzarasıyla, markanın bütüncül sağlık anlayışını ortaya koyan imza masajlar, terapiler ve cilt bakımlarına ek olarak, sürdürülebilirlik felsefesini yansıtan Alchemy Bar ve harika manzaralı bir sonsuzluk havuzu ve bir de Boğaz manzaralı ısıtmalı havuzu ile de fark yaratıyor. Uzman kadrosu eşliğinde sürdürülebilir ve doğal yaklaşımları ile daha sağlıklı ve pozitif bir yaşam tarzının anahtarını sunan Six Senses Spa, sizi ve sevdiklerinizi dinlenme ve günlük hayatın kaosundan uzaklaşmaya davet ediyor.

Detaylı bilgi için: https://www.sixsenses.com/en/resorts/kocatas-mansions-istanbul

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!