Sivilceler sağlığınızla ilgili önemli şeyler anlatıyor olabilir

Yüzünüzün ve boynunuzun herhangi bir yerinde sivilce çıkabilir. Fakat özellikle bir bölgede çıkan sivilcelerden muzdaripseniz, genel sağlığınızı ve beslenme şeklinizi incelemeniz gerekebilir. Çin tıbbındaki yüz haritası yöntemi, yüzünüzde neden bazı bölgelerin pürüzsüz olup diğer yerlerin olmadığını anlamayı sağlayan çok eski bir uygulamadır. Yöntem; vücuttaki en büyük organ olan derinin, bedenin ve iç organların bir  vitrini olduğu düşüncesini temel alıyor. Buna göre; yüzünüzün belli bölgelerinde çıkan sivilceler, sağlığınızla ilgili size bir şeyler anlatıyor olabilir:

sivilce
Yüzünüzün belli bölgelerinde çıkan sivilceler, sağlığınızla ilgili size bir şeyler anlatıyor olabilir.

İlginizi çekebilir: Yüz temizlemenin en kolay yolu

Yanaklar

Akciğerlerinizle bağlantılı olan yanaklarınızdaki kırmızılık ya da hassasiyet, yavaş çalışan metabolizmaya ve folik asit ve demir gibi minerallerin eksikliğine işaret ediyor olabilir.

Çene

Çene hattındaki sivilceler, hormon dengesizliği ve stresle eş anlamlıdır. Ayrıca regl döneminden önce de bu bölgede çok sivilce çıkar. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey, ayın bu döneminde stresi azaltmak için meditasyon veya egzersiz yapmak, yeterince uyumak ve cilt temizleme rutininizi artırmak olacaktır.

Burun

Burnunuzda çıkan sivilceler, dolaşım sisteminizde ve kan akışınızdaki problemlere işaret eder. Baharatlı yiyeceklerden ve kafeinden uzak durarak, beslenmenize temel yağ asitlerini eklemeniz faydalı olacaktır.

Alın

Alnınızın kırmızı ve pürüzlü olduğunu fark ediyorsanız beslenmenizi kontrol etmeniz gerekmekte. Çok fazla işlenmiş gıda ve alkol tüketimi, stres ve yetersiz uyku, alında sivilcelerin çıkmasına neden olur. Ayrıca kahkülleriniz varsa, gece yatmadan önce bunları tepeden toplamayı unutmayın; çünkü saçınızda kullandığını herhangi bir ürün alnınızdaki gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

Kaşların ortası

Sivilcenin en kötü durduğu yerlerden biri de iki kaşın ortası olsa gerek. Bu bölge, karaciğere bağlıdır ve gereğinden fazla et ya da süt ürünü tüketmeniz durumunda, ilk burası sinyal verecektir. Bu durumda sindirimi daha kolay olan tam tahıllar, meyve ve sebzelere ağırlık vermeniz gerekir.

Kaş kavisleri

Eğer her gece makyajınızı çıkarıyorsanız, kaşların altındaki kavis bölgesindeki sivilcelerin nedeni böbrekleriniz olabilir. Her gün yeterince su içmeye, fazla kafein ve şekerli içecekler ya da çok tuz tüketmemeye özen gösterin. Ayrıca alkol tüketiminizi de sınırlı tutun. Bu tür küçük değişiklikler daha temiz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Akne ile mücadelenin en doğal yolu; elma sirkesi

Kaynak:

shefinds.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!