SilentMode: Önemli olanı duymak için ortamı ‘sessize alın’

Ah sessizlik… Bazen en büyük ihtiyacımız değil mi? Yaşadığımız dünyada dikkatimizi toplamak yeterince zorlaşmışken, odağımızı kaybetmemize neden olan seslerle adeta başımızın dertte olduğu bir gerçek. Dışarıdayken arabaların kornaları, insanların yüksek sesle konuşmaları, birtakım bağrış-çağrışlar; evdeyken telefonlarımızın ardı arkası kesilmeyen bildirimleri, bilgisayar-tabletlerin sürekli uyarı veren güncellemeleri, çamaşır makinesinin hızla dönme sesi, bulaşık makinesinden yükselen o şıngırtı ve çok daha fazlası derken maruz kaldığımız gürültü kirliliği aslında oldukça fazla.

Tüm bu gereksiz sesler, hissettiğimiz duygusal ve zihinsel yükü artırırken yaşam kalitemizi de düşürebiliyor. Dahası, gereksiz seslerin arasında bazen gerekli olanı kaçırabiliyoruz; dikkatimiz dağılıyor ve asıl duymamız gerekenleri duyamayabiliyoruz. Öyleyse bazen her şeyi ‘sessize almak’ şart. Bedenimizi, zihnimizi dinleyebilmek, özümüze dönebilmek, iç sesimize kulak vermek, dikkatimizi toplamak ve en çok da ‘önemli olanı’ duyabilmek için sessizliğe her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var.

‘Haydi sessize alalım’

Sessizliğin ne denli önemli olduğunu bilen ve gürültüden arınmak gerektiğinin farkında olan üstün Alman teknolojisine ve zamanın ötesinde bir kaliteye sahip Miele, sessiz çalışan çamaşır makineleri eşliğinde bizi SilentMode Podcasti ile tanıştırıyor. Özel olarak tasarlanan sessiz stüdyoda ünlü gazeteci ve yazar M. Serdar Kuzuloğlu’nun ev sahipliğinde kaydedilen SilentMode serisinde sürdürülebilirlikten tasarıma, dayanıklılıktan performansa önemli konular konuşuluyor ve kıymetli konuklar ağırlanıyor.

Bu ortamın bir özelliği ise aslında hepimizin ihtiyacı; o da bütün ortamın ‘sessiz’de olması. ‘Haydi o zaman sessize alalım’ diyen M. Serdar Kuzuloğlu, konuklarıyla birlikte önemli konuları tartışırken arka planda Miele’nin iki adet çamaşır makinesi çalışmaya devam ediyor; ne var ki biz podcasti dinlerken çamaşır makinelerinin sesini neredeyse hiç duymuyoruz; çünkü ekstra sessiz modundalar.

Kıymetli konukları ve önemli konuları dikkatle dinlemek için bütün ortamı sessize almayı başaran Miele, değerleri ile örtüşen sürdürülebilirlik, kalite, dayanıklılık gibi konuları ele alıyor. SilentMode Podcasti, ilk bölümünde Saffet Emre Tonguç’u ve ikinci bölümünde Çiğdem Seferoğlu’nu ağırlıyor. Podcastin ilk iki bölümünü hemen dinlemek ve arka plandaki sessizliğin tadını çıkarmak için tıklayabilirsiniz. Ayrıca izlemeyi tercih ederseniz de Miele Türkiye’nin YouTube Kanalı’nı ziyaret edebilir veya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelecek bölümlerde Eda Erdem, Cansu Dengey, Arzu Kaprol gibi birbirinden değerli isimleri kaçırmamak için takip etmeyi unutmayın!

Siz de evinizdeki ortamı sessize almak ve önemli olan her şeyi daha iyi duymak isterseniz Miele’nin SilentMode özelliğine sahip çamaşır makineleriyle hemen tanışabilirsiniz. Haydi o zaman, sessize alalım.

*SilentMode Podcast & Video Serisi, Miele Experience Center Suadiye mağazasında yaratılan stüdyoda 2 adet çamaşır makinesi (WWV980 WPS ) ve 2 adet kurutma makinesi (TWV780WP Passion) eşliğinde gerçekleştirilmiştir. Kurutma makineleri tamamen dekor olarak kullanılmıştır ve yayın boyunca çalıştırılmamıştır. 2 adet çamaşır makinesi yayın boyunca – Pamuklu 90°C, Ekstra Sessiz- Modunda çalıştırılmıştır.

İlginizi çekebilir: Ev temizliğinde en pratik çözümler zamanın ötesinde bir kalitede gizli

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!