Sıcacık bir dekorasyon için: Battaniye ve koltuk örtüleri başrolde

Havaların soğumasıyla birlikte dış mekanlardan içeriye, evlere geçiyoruz. Dışarıdaki soğuk hava, hepimizi sıcak bir atmosfer arayışına yönlendiriyor. Evinizin dekorasyonunda kumaş dokular, sıcak tonlar hakimse aradığınız sıcaklığı kolayca bulabilirsiniz. Biraz daha sıcaklık katmak isterseniz veya evinizin dekorasyonunu sıcak hale getirmek isterseniz battaniye ve koltuk örtüleriyle bunu hızlıca sağlamak mümkün. Ancak bu konuda dikkatli olmakta fayda var; evinizde sıcak bir dekorasyon yaratmaya çalışırken dağınık bir görüntü oluşturabilirsiniz. İşte sıcacık bir dekorasyon için battaniye ve koltuk örtülerini nasıl kullanacağınıza dair ipuçları:

1. Renkler ve dokular dans etsin.

Battaniye veya koltuk örtüsü seçerken renklerin ve dokuların birbirleriyle uyumlu olmalarına dikkat etmelisiniz. Aynı renkte, aynı kumaş seçenekler tercih etmek zorunda değilsiniz. Ancak birbirleriyle uyumlu olmaları, evinizdeki bütünlüğü sağlar.

2. Yumuşatın.

Eğer evinizdeki eşyalarda metal malzemeler, koyu renkler ön plana çıkıyorsa koltuk örtüsü veya battaniyeyle bunu yumuşatabilirsiniz. Açık renklerde, pastel tonlarda ve yumuşak kumaşlardan yapılmış koltuk veya battaniyeler seçebilirsiniz.

3. Toprak tonlarıyla doğallık katın.

Eğer evinizde beyaz renkler hakimse, biraz renklendirmek iyi olabilir. Ancak bu renklendirme işini, iddialı tonlarla yaparsanız aradığınız sıcaklığı yakalayamayabilirsiniz. Toprak tonlardaki battaniye veya koltuk örtüleri işinize yarayabilir.

4. İç mekan/dış mekan ihtiyaçlarını farklılaştırın.

Eğer evinizin bahçesi, balkonu için koltuk örtüsü veya battaniye arıyorsanız, biraz daha farklı çözümler üzerine yoğunlaşmalısınız. Bu tür alanlarda tüylü, yün ve daha sıcak tutan seçenekler tercih edebilirsiniz.

5. Doku mu renk mi karar verin.

Koltuk örtüsü veya battaniye seçiminizde her şeyle öne çıkmak, kavram karmaşasına neden olabilir. Yapacağınız seçimin dokusuyla veya rengiyle ön plana çıkmalı, her ikisiyle değil.

6. Daha da sıcak.

İnce yün battaniye veya koltuk örtüleri sadece atmosferi ısıtmaz. Aynı zamanda soğuk havalarda sizin de ısınmanıza yardımcı olur.

7. Renklerle oynayın.

Çarpıcı renklerdeki bir koltuk örtüsü veya battaniyeyle göz alıcı bir etki yaratabilirsiniz.

8. Peluşu unutmayın.

Aradığınız sıcaklığı peluşla sağlayabilirsiniz. Yumuşacık peluşlar hem dokusu hem de seçeceğiniz sıcak renklerle evinizin havasını değiştirebilir.

İlginizi çekebilir: Evdeki boş ve şekilsiz alanları değerlendirmenin yolları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!