Sevgililer Günü klişesi: Hediye almak ya da almamak

Kabul edelim ki son 10 yıldır “Sevgililer Günü’ne karşı olmak”  kimseyi cool yapmadı. Zaten yıllardır herkes sevgililer gününe karşı; bu karanlık zamanlarda sevgililer günü klişesini sevmek bence çok daha çekici. Zaten neden Sevgililer Günü’nü sevmeyelim ki? Bence bu sene hepimiz çılgınlar gibi sevgililer günü kutlayalım.

Sevgilisi olanlar sevgililerine çiçek göndersin, çiçek piyasasını canlandıralım. Sonra bu soğuk günlerde bütün erkekler sevgilileri olmasa da sevdiği bir kadına bir kutu çikolata götürsün. Çikolatacılar da sevinsin. Çiftler zaten gitsin, olmayanlar da en yakın arkadaşlarıyla ,en sevdikleri restorana yemeğe gitsin. Suşi sevenler suşi, Adana sevenler Adana yesin. Gıda sektörü ayrı sevinsin. Sevgilimize, olmadı en yakın arkadaşımıza hediye alalım; Türkiye’den çekilmeye karar veren markalar bir anda fikir değiştirsin. Bu Sevgililer Günü’nde enteresan bir sevgi devrimi yaşansın ve üstümüzdeki şu sıkıntılar kalpler eşliğinde uçup gitsin. Şimdi bu klişeye devam ediyor, henüz geç değilken çok az bir bütçeyle sevgilinizi gülümsetin diye 100 TL ve altına alabileceğiniz Sevgililer Günü hediye alternatiflerini yazıyorum ve bugün hepimiz, hiçbirimizin sevmediği Sevgililer Günü klişesine coşkuyla katılıyoruz.

love 1

Vakko Chocolate Pralin 59 TL

Mesela küçük olduğu kadar şık bir Vakko Chocolate paketi, Sevgililer Günü’nü sevmek için bir neden olabilirdi. Çünkü sizin bu kutuyu almak için seçtiğiniz kişi, bir  kutu çikolatayla mutlu olabilecek kadar  tatlı biri.

love2

Design Markett  Çerçeveli Poster 39,90 TL

Sevgililer Günü’nü sadece sevgiliyle sınırlamayalım. Sevginin evrensel anlamını sevdiğin herkese hediye edebilirsin. “Love” çerçeveli posteri ister duvara assın,ister ofis masasının üstüne koysun sevdiğin. Gece gündüz sevgiyi hatırlamaktan daha güzel ne olabilir ki?

love3 (1)

Mudo Concept Kupa Hearts 12,50 TL

Sosyal medya fotoğraflarımızın baş tacı kahve kupalarının en güzellerinden bence. Birlikte içeceğiniz birer fincan kahvenin, sadece bu Sevgililer Günü değil, bundan sonraki 40 Sevgililer Gününde hatırlanma garantisi var.

love4

Spalding Basketbol Topu D&R 79,90 TL

Bahar geliyorken, ister birlikte oynamanız, ister arkadaşlarıyla oynaması için sevgilinize basketbol topu almanızı önermek bu yazının içinde çok tuhaf kaçmayacak gibi geldi bana. Kısa süreli bir basketbol maçının ardından uzun süren bir romantizm yaşamak çok keyifli olmaz mıydı?

love5

Yalan makinesi  79,90 TL

Bunu ilk sıraya yazmalıydım tabi, ama böyle romantik ve sevgi dolu bir yazıya bu kadar sert bir giriş yapamazdım. Bu sevimli hediyelerden birini almadan önce bir sor bakalım o da seni seviyor muymuş? Sevmiyorsa, bunu öğrenmek için Sevgililer Günü’nden daha iyi bir gün olamaz. Bir bildiği olacak ki, zamanında “Zararın neresinden dönsen kardır.” demiş Romalı Papaz St.Valentin.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam