Şehrin öne çıkan etkinlikleri: 10 – 12 Mayıs

Biliyoruz çok yoruldunuz artık kaçmak istiyorsunuz, İstanbul’u dayanılır kılmak için “Biraz eğlence fena olmaz!”diyorsanız sezonu kapanmadan önce eğlenip deşarj olabileceğiniz etkinlikleri sıraladık.

Jonathan Bree

Jonathan Bree – You're So Cool

Yeni Zelandalı şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör Jonathan Bree’nin 90’lı yıllarda başlayan kariyerinde Lil Chief Records grubunu kurup  sonraki yıllarda The Brunettes ile dünyayı turladı. 2013’de The Primrose Path ile ilk defa solo albüm çıkardı. 2017’de çıkardığı “You’re so Cool” ile büyük bir başarı yakalayan Jonathan Bree 10 Mayısta Salon’da! Avant-pop, dream-pop, saykedelik pop ve space rock gibi deneysel müzikleri seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir deneyim!

Detaylar

Christian Löffler

Christian Löffler live @ Fontaine de Vaucluse for Cercle

Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Christian Löffler’in hayal ve gerçeklik arasında gerçekleştireceği performansı katılımcılara hem görsel hem de işitsel anlamda tatmin sağlayacak. Christian Löffler’in, 2016 tarihde çıkardığı Mare adlı parça yoğun duyguları minimal tınılarla zenginleştirdiği bir çalışma. Löffler tarafından kaydedilmiş alan kayıtları, klasik enstrümanlardan yararlanarak elde ettiği sesler ve vokal partisyonlarıyla içinde kaybolduğunuz duygusal bir dünyaya sizi sıkıştırıyor. Deneysel techno sahnesinin son yıllardaki favorilerinden olan Christian Löffler 10 Mayıs’da Zorlu PSM’de!

Detaylar

Maceo Plex

Maceo Plex @ Hudson River for Cercle

Dans müziğinin önemli simlerinden Maceo Plex, 20 yılı aşkın kariyerinde edindiği çok yönlü, yaratıcı ve güçlü tarzını sergilemek için 10 Mayıs’ta Zorlu PSM’de olacak!
2011’de piyasaya sürülen “Life Index” albümü ile duygu ve enerjiyle dolu Maceo’nun ortaya çıkış belgesi niteliğindedir. Sonrasın da albümü deneyimleyenler, Maceo Plex’in duyumsal katmanları altında sahip olduğu çok yönlülüğün seviyesini açıkça görmüştür. Maceo’nun dünya dışı house müziğini keşfetmek için Zorlu PSM’ye uğrayın!
10 Mayıs gecesi saat 23:00 Havantepe, 01:00 Maceo Plex ve 04:00 Mabbas sahnede olacak.

Detaylar

III. Yeldeğirmeni Caz Baharı

Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali, İstanbul Yeldeğirmeni bölgesindeki caz müzisyenlerinin seslerini duyurmak ve bölgenin ekonomisini canlandırmak amacıyla ortaya çıkarak, ilk buluşmasını 2017 Dünya Caz Günü’nde gerçekleştirmiştir. Türk caz müzisyenlerini dünyaya tanıtmayı, yerli ve yabancı müzisyenler arasında işbirliği platformu sağlamayı ve Türkiye’nin global caz sahnesinde varlığını kuvvetlendirmeyi amaçlayan etkinliktir. Ortaya çıktığı günden bu yana uluslar arası anlamda ilerleyiş göstermiştir. Festival bu yıl 10 -12 Mayıs Tarihlerinde gerçekleşecektir.

10 Mayıs Cuma 2019
21.00 – The Badau – Gilad Hekselman Zuper Octave Project

11 Mayıs Cumartesi 2019
15.00 – Boni – Erhan Erbelger & Orçun Kaya & İrem Demir ile Caz ve Fotoğraf Üzerine
17.30 – Küff – Şenova Ülker & Anıl Deniz
20.00 – Hangart – Cazzip Goes Electro
21.00 – The Badau – Ayşe Tütüncü Dörtlüsü
21.30 – Kalabalık – Eser Noyan ve Eren Noyan feat. Baturay Yarkın & Anıl Deniz

12 Mayıs Pazar 2019
15.00 – No. 39 – Flapper Swing
17.00 – Bit’ro – Önder Focan ile Caz Gitar Üzerine
19.00 – Hood – Su İdil Quintet
19.00 – Tiyatro Ops – İpek Göztepe Quartet

Finale & Game of Thrones in Concert

Boğaziçili ve konservatuvarlı genç öğrencilerden oluşan, Türkiye’nin öğrenci inisiyatifiyle kurulan ilk ve tek orkestrası olan Boğaziçi Filarmoni Orkestrası yepyeni programıyla “Finale & Game of Thrones in Concert” adlı konserinde karşınızda olacak!Bu eşsiz salonda Boğaziçi Filarmoni Orkestrası ile heyecanın dorukta olacağı müzik serüvenine katılmak istiyorsanız daha fazla düşünmeyin, 9 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezini ziyaret edin.

Detaylar

Şehirde onlarca daha fazla seçenek de var. Siz de kendi sevdiğiniz müzik tarzına göre alternatif etkinlikleri Partymag mobil uygulamasını indirerek keşfedebilirsiniz. Ayrıca PRemium üye olarak da bir çok mekandaki etkinlikle için adınızı davetli listesine ekleyebilirsiniz.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam