Şehrin göbeğinde ama doğa içinde antrenman keyfi: The Movement Moda ile tanışın

Yaz geldi gelecek; herkeste bir zayıflama telaşı var. Özellikle spor yapmayı sevmeyenlerin son dakika çabalarına şahit oluyoruz. Halbuki düzenli spor yaptığınızda hem fiziksel olarak kendinizi iyi hissediyor, hem de zihindeki kaosu susturmayı başararak daha huzurlu bir hayatın kapılarını aralıyoruz.

Kış mevsiminde zaman ve enerji ayırmak herkes için o kadar kolay olmuyor tabii ama bahar aylarındaki güzel havayı fırsat bilip sokakta spor trendine katılmak bu süreci herkes için kolaylaştırabilir. Bana kalırsa özellikle fitness gibi sporlar keyifli bir ortamda sosyalleştiğinde, temiz havanın da tadını çıkarabildiğinde motive edici oluyor.

İstanbul’un göbeğinde keyifle spor yapmak için alternatifler de çoğalıyor. Bir yandan koşu grupları, bir yandan parklarda antrenmanlar. Biz de Uplifers ekibi olarak bu hafta sonu Moda sahilde çok tatlı bir grup ile antrenman yapma şansı yakaladık.
Moda’nın en ucunda, ağaçlar altında, keyifli, gölge bir alanda 10-15 kişilik bir grup halinde çalıştık.

Uplifers yazarlarından Irmak Yazım ve Dilan Menteş, The Movement Moda adında bir antreman grubu oluşturdular. Personal Trainer Dilan, verdiği özel derslerin yanı sıra, açık havada spor yapmak isteyen, düzenli spora gidemeyenler için istedikleri zaman katılabilecekleri bir antrenman programı hazırlamış.

Dilan’ın özellikle istasyon bazlı kondisyon antrenmanlarını sevenler için harika bir serisi var. Sürekli farklı bir egzersiz yaptığınız için hiç sıkılmıyor, diğer katılımcılarla da kaynaşarak eğlenceli bir ders yapmış oluyorsunuz.

Ben uzun zamandır crossfit ve benzeri antrenmanlara girmediğim için halat ve lastiklerle yapılan egzersizleri çok özlemişim, çok hoşuma gitti. Bir yandan da doğayı antreman için kullanabilmek ayrı bir keyif.

TRX bantlarını ağaçta, plankleri çimde yapmak her zaman mümkün olmuyor. Güzel havalarda spor salonlarına kapanmak istemeyenler için harika bir pazar programı.

Dilerseniz arkadaş grubunuzu da teşvik edip grup halinde de katılabilir, pazar gününüzü sosyal bir ortama da dönüştürebilirsiniz. Yalnız katılmak isteyenlerin de grubun sempatik havasından dolayı yalnızlık çekmeyeceği kesin!

Şu an için Pazar sabahları Moda’da, ilerleyen tarihlerde ise başka gün ve saatlerde, İstanbul’un farklı noktalarında bu eğlenceli ve sportif gruba katılabilirsiniz. The Movement Moda’nın etkinliklerinden haberdar olmak, katılım sağlamak ve bilgi almak için 
@themovementmoda Instagram hesabını takip edebilir ve yine buradan Irmak ve Dilan’a ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Uplifers ekibi Muay Thai Fitness deniyor

Eda Günay
Eda Günay, Paris IV Celsa Sorbonne ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimi aldı. Ecole Normale Superieur de Lyon'da psikoloji dergilerinin sosyal temsili üzerine ... Devam