Sarının enerjisiyle baharda ofis modası şıklığı

Uzun bir kışı geride bıraktık. Doğanın uyandığı, güneşin mis gibi enerjisini tüm alçak gönüllülüğü ile bizlere gönderdiği güzel bahar günleri hemen yanı başımızda. Peki tasarımcılar, kıştan bahara geçerken bizler için neler hazırladı? Tabi ki ofis modasında bu bahar da, birbirinden güzel trendleri ele alacağız.

Bu yazımın konuğu ise, baharın rengarenk dokusuna son derece uygun. Bazen “Giysem nasıl olur?” diye tereddüt ettiren, fakat 2015 ilkbahar-yaz sezonu için tüm tasarımcılarımızın en çok kullandıkları tercihlerden olan sarı trendi.

sarı modası

Sarı; bu bahar koleksiyonlarında elbise, etek, pantolon, bluz, ayakkabı, çanta ve aklınıza gelebilecek tüm kıyafet ve aksesuarlarda bizlerle olacak.

Ofis modasında sarıyı nasıl kullanabiliriz?

Öncelikle, 2015 bahar modasının diğer bir trendi olan tek renk giyiminde tercih edebilirsiniz. Bunu sarı elbiseler veya aynı tonda sarı kalem etek ve sarı bluzları tercih ederek, özellikle tek renkte sarı tercihlerini beyaz, krem veya pudra tonlarda yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinlediğinizde son derece enerjik ve şık bir trend yakalayabilirsiniz.

Sarıyı farklı renkler ile kombinlediğinizde ise, özellikle tercih edeceğiniz sarı tonları oldukça önemli. Örneğin; sarı bir pantolonu siyah, lacivert veya koyu yeşil gibi koyu tonlar ile kombinlemek istiyorsanız, kombini hareketlendirmek için sarı tonunu daha açık ve daha parlak tonda tercih edebilirsiniz. Diğer yandan kombinde beyaz, açık mavi veya pembe gibi tonlar kullanacaksanız, hem parlak hem daha koyu tonlarda sarıyı kullanmanız, kombininizi uygun bir şekilde tamamlayacaktır.

Spor tarzda kullanmak istiyorsanız, özellikle baharın havasını damarlarınızda hissettirecek sarı ceketleri kot pantolonlarınızla kombinleyebilirsiniz. Yine spor bir tarz yakalamak için, kombinleriniz ile sarı yüksek topuklu ayakkabı tercih edebilir ve hatta sarı çantalar ile de kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Sarı sadece kıyafetlerde de kalmıyor; kombinlerinizi daha da hareketlendirmek ve renklendirmek için, sarı tonda oje ve makyaj tercihleri de şıklığınıza şıklık katacaktır.

Bu baharda siz de güneş gibi parlamak, enerjik ve aynı zamanda şık bir hava yakalamak istiyorsanız ofiste sarı trendini kaçırmamanızı öneririm.

 

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam