Sağlıklı yaşama teşvik eden bir spor salonu: Dünyanın ilk havalimanı “wellness ve fitness merkezi” açılıyor

Bir yerden bir yere uçakla seyahat ederken, yolculuk sırasında ve sonrasında dinç ve sağlıklı hissetmek pek kolay bir şey değil. Özellikle de saatlerce dar bir alanda, koltuğa yapışık bir şekilde yolculuk ederken. Öyle ki bazen lezzetli uçak yemekleri ve keyifli ikramlar bile keyfimizi yerine getiremiyor. Buna bir de rötarlar, havalimanlarında geçirilen kayıp saatler, kalabalığın ve ışıkların verdiği yorgunluk eklenince vücudumuz ağırlaşıyor, gözlerimiz kapanıyor ve enerjimiz git gide azalıyor. Ancak buna da bir çözüm bulundu…

Eğer siz de seyahatlerinizde bedeniniz modunuza ayak uydursun, dış etkenler enerjinizi düşürmesin istiyorsanız size bir haberimiz var; dünyanın ilk kapsamlı havalimanı fitness merkezi açılıyor.

FlyFit Global ve Londra’da bulunan Heathrow Havalimanı ortaklığıyla yapılacak fitness merkezi, ziyaretçilerine kardiyo egzersizleri, ağırlık çalışmaları, restoratif yoga gibi birçok farklı dalda spor yapma imkanı sağlayacak. Aktarma saatleri arasında, yapılan rötarlar arasında beklerken ya da havalimanına erkenden ulaştıysanız vakit öldürmek için… Geçirilen kayıp saatleri avantaja çevirip, spor yaparak enerjinizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca uçarken yanınıza spor kıyafetlerinizi ve ekipmanlarınızı taşımama ihtimaline karşı FlyFit ekibi ziyaretçilere gerekli her şeyi kiralayabilme imkanı sağlıyor olacak. Buna ek olarak duş alabilecek ve sağlıklı yemek seçenekleriyle karnınızı bir sonraki uçuşunuzdan önce doldurabileceksiniz. Yani sizin için her şey düşünülmüş olacak.

FlyFit, bu ortaklığı Heathrow Havalimanı’yla gerçekleştirmesinin nedenini ise şu sözlerle açıkladı: 

“Heathrow Havalimanı, oluşturmak istediğimiz yenilikçi algıyı anladı ve bu güzel oluşuma dahil olmak istedi. Kısacası bu havalimanı, bizim gibi müşterisine güzel ve rahat bir deneyim yaşatmayı oldukça önemsiyor.”

Pek çok havalimanı yolculara çeşitli kardiyo makineleriyle, yoga stüdyolarıyla ve küçük spor salonlarıyla spor yapma imkanı sağlıyor olsa da, tüm bu seçenekleri bir arada sunan, kapsamlı bir fitness salonu daha önce hiçbir havalimanında yapılmadı.

Heathrow Havalimanı / Londra

Bu ince düşünülmüş fitness merkezinin bir diğer güzel özelliği de havaalanı güvenliğinin hemen arkasında yer alacak olması. Bu da spor salonuna girerken ekstra bir aramaya daha girilmeyeceği anlamına geliyor. 

Henüz fiyatlar, seans saatleri ya da benzeri detaylı bilgiye sahip olmasak da fitness salonunun önümüzdeki sonbaharda açılacağını biliyoruz.

Umuyoruz ki, spor hayatımızın her anına hızlıca yayılmaya devam eder. Ne dersiniz, bu haber sizin için de güzel bir motivasyon olmadı mı?

Kaynaklar:
brit.co
prevuemeetings.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!